Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

barbarus

schudne przed 60 urodzinami cz.3

Polecane posty

Wczoraj 1. twarog z rzodkiewka i szczypiorkiem, chleb 2. krupnik i lyzka miesa z indyka 3. "schabowy" z piersi, ziemniaki, marchewka z groszkiem, kompot rabarbarowy 4. 2 kr. chleba ze smalcem i musztarda 5. 4 landrynki Łącznie 1500 kalorii x Sisja, czekam cierpliwie, nic na sile, musisz wiedziec, ze juz chcesz tylko radze ci kolejny raz- nie zrzucaj wagi tak na wariata bo w przyszlosci mozesz miec problemy jak barbarus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdasonia zupelnie rosadne to Twoje menu. Nie powiem zebys sie przejadala wiec na takiej ilosci kalorii waga musowo w dol. U mnie waga stoi w miejscu ale nie przejmuje sie moze juz nigdy nie bede wazyla 52 kg to takie moje marzenie.Zostane wiec przy 57kg .cwicze kazdego ranka i lubie to robic wiec moze drgnie waga w dol.Ale dzis bedzie meksykanska restauracja (wymysl Julia) wiec jak zrzucac te kg? Wczoraj byl filet z lososia,brokuly i purre ziemniaki.Na deser saltka owocowa + herbatka i kwalek piernika .Na kolacje zjadlam kielbaske na goraco ,kromeczka chleba z orzechami +herbata i ciastko. Tyle na caly dzien ,kalorii nie licze bo to za trudne dla mnie matematycznego debila. Znowu cos modernizuje w domu lubie taka robote i sama sobie wymyslam.Zmieniam moskitiery w oknach.Zaczynam od kuchni jak mi dobrze wyjdzie to reszte okien tez zmienie.Potem zajrze ale nie widze Barbaruski czyzby sie przepracowala w ogrodzie??Wow znowu dzis tenis ,Julio nie odpusci a ja lubie lenistwo!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Twoje hobby Jola jest bardzo pozyteczne a przede wszystkim zapewnia dobre samopoczucie. Ja, gdy czasami uda sie zrobic jakas poprawke czy naprawke :) krawiecka czekajaca miesiacami chodze dumna jak paw Prosilam, zebys napisala o ktorym osrodku byly te dobre opinie Pytalam tez o eurowizje, ogladalas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj, powiedzmy ze w ramach wypoczynku, czy z glupoty, niewazne, siedzialam 4 godziny i rozwiazywalam sudoku. Zegarek 2 razy dzwonil- rusz dupe! Komunikat jest kulturalny ale ja chcialabym, zeby byl wlasnie taki jak napisalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybka6o
Gdasonia, ja w superlatywach mogę się wyrazić o tym domu http://wroclaw.caritas.pl/placowki/dom-opieki-w-malczycach/ bo jest to miejsce godne polecenia. Często ktoś przychodzi tylko na próbę, na chwilę i zostaje, bo tak się pensjonariuszom tam podoba. Dieta indywidualnie dobrana. rehabilitacja, kapliczka i brak barier. A drugi, słyszałam o nim wiele dobrego http://www.dpsmirsk.powiatlwowecki.pl/index.php/pl/article/1 Ten ma nawet wolne miejsca. Tutaj stawiają na nogi nawet tych, co już nie chodzą. Cała tajemnica tkwi chyba w bezrobociu, tam dwoją się i troją aby po prostu zachować pracę. Odpłątność to 70% emerytury. Resztę dopłacają bliscy, a przy słabym dochodzie gmina, w tym drugim linku jest to opisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Soniu!!Przepraszam ale ja mam zle przyzwyczajenie ze czytam za szybko i umykaja mi sprawy.Nie ogladama Eurowizji zawsze ogladam finaly,co roku przygladam sie wi wybieram najlepsza w/g mnie.Dom opieki ktory ma 21 dobrych opinii i sa tam aktualne to jest Pod nazwa ZIELONA KRAINA oto strona.Poczytaj popatrz mozna odwiedzic i sprawdzic na nastepny raz jakby mama miala pobyc na troche. ,,,http://www.domyseniora.pl/warszawa,prywatne_domy_opieki,101203.html,,, Zielona Kraina Placówka Całodobowej Opieki ul. Olesin 129 Warszawa tel. 516123678, 22490 38 36 Na str ponizej bedzie forum na ktorym sa opinie tych co znalezli ,mozna podyskutowac i dowiedziec sie wiecej. ,,,https://domyopieki.pl/,, Potem idz na forum i tu masz kopalnie informacji Wpadne wieczorkiem.Teraz mam lenia po zarelku meksykanskim i popatrze w TV co slychac na swiecie.Jola gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć.Ja dzisiaj od rana -od 6:30 po za domem.Pisałam Wam że teściowa ma w przyszłym tygodniu operacje na zaćmę.Dzisiaj podwiozłam ja do tego szpitala by zrobić potrzebne badania.Jeszcze nigdy nie byłam na takim poborze krwi.Byłyśmy tam o 7:30 a teściowa weszła o 9:30.Kobieta obsługiwała jedną osobę 15min. Później podjechałam z nią i tymi nowymi wkładkami do stóp do reklamacji.Nie dośc że je okropnie widać bo są niebieskie to jeszcze zaczeła jedna piszczeć.No i czkałyśmy aż naprawią.Do domu wróciłam ok 14-tej zjadłam obiad i na działkę.Dzisiaj ładnie cieplutko.Niestety sadzonki którymi się chwaliłam przemarzły.Muszę kupić nowe.Ale to już w przyszłym tygodniu. Co dziś jadłam:śn kanapki z serkiem białym i rzodkiewką,kawa obiad bułka razowa z szynką z indyka i zieloną sałatką,sałatka z pomidorów i cebuli czerwonej,2 ogórki małosolne,kiść czerwonych winogron.Kolacja 2x jajka sadzone z warzywami z patelni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sisjanielgowana
Hej. wpadam na chwilkę zobaczyć czy u Was wszystko ok ;) Gdasoniu,Barbarus fajnie, że piszecie jadłospisy, bo po pierwsze jakoś to nawiązuje do naszego tytułu;) a dwa daje możliwość porównania, skonfrontowania z własnym talerzem i chyba trochę mobilizuje (ja czasem zdziwiona byłam że tak dużo tego jedzenia było-jak sama pisałam co jadłam) He,he masz rację Jolu, Twój Julio nie zna moich możliwości:P A tak poważnie (bo to w sumie całkiem poważne jest) to ja mam zaburzenia odżywiania i to dużego kalibru, więc z pewnością nie mogę polegać na swoich zachciankach . Po roku nie byłabym w stanie już chodzić; cały czas muszę ograniczać swój czekoladowy ciąg (inne słodycze też chętnie,ale tylko czekolady tak bardzo nie umiem sobie odmawiać) Chciałabym teraz w tym czasie kiedy jeszcze diety nie zaczęłam ograniczyć choć trochę czekoladę ale się nie daje. To zawsze jest zero-jedynkowe; albo do oporu albo wcale :( Boję się, że do tego 16.5. to jeszcze mi kg przybędzie :-O Gdasoniu korzystaj i relaksuj się na całego:) Ja Eurowizji nie oglądałam,rzadko, bardzo rzadko finał oglądaliśmy. Ostatnio chyba jak Wiśniewski śpiewał, czyli raczej dawno;) A co, fajnie ta nasza Dziewczyna śpiewała? Trzymajcie się dietowo ( ktoś w końcu musi ) i tak ogólnie ;) sisja Dzisiaj słyszałam że lato będzie kiepskie :-O mam nadzieję, że to brednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!! Tu jest link dla tych co nie ogladaly Eurowizji2017 dugi polfinal . Eurovision Song Contest 2017 - second Semi-Final - Live ,,,https://www.youtube.com/watch?v=90N4hTch-SM,,, Obejrzalam poczatek fajny ,taki ukrainski do 10 min potem nie chcialo mi sie ogladac za dlugo.Ale widac ze sie Ukraina postarala ,final zobacze juz 13 maja. Obudzilam sie z bolem glowy i oczywiscie ze cisnieie wysokie.Wczoraj byla restauracja i moje medykamenty zostaly w domu a wieczorem nie chcialo mi sie ich wziac. Wiec jak to sie mowi,tu jest pies pogrzebany.Ale teraz rano juz lyknelam ,wiec powinno przejsc. Wpadne pozniej jak sie glowa wyciszy. Jola Gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To jakieś wariactwo.Po słońcu ani śladu.Wstałam a tu pochmurno i leje deszcz.A wczoraj było tak pięknie.Niestety ja też czytałam że lato w tym roku ma być nie ciekawe.Cieszę się że mieszkam na górce.I nic mnie nie zalewa. Wczoraj byłam po raz pierwszy w nowej pracy .To sprzątanie nocne.Od 22-giej do 4-tej.Na pewno już nie będę dodatkowo ćwiczyć bo ruchu mam pod kokardę.Czuję każdy kawałek mego ciała.Mam nadzieję że się rozruszam do wieczorka. I koniec kłopotów ze snem nocnym.Nie chce spać to nie.Co prawda myślałam o otwarciu czegoś swojego ale nie mam konceptu.Ciucholand ,komis to już jest ich za dużo a i nie mam znajomości z doborem towaru,sklep internetowy ?Na razie wybrałam sprzątanie.A może firma sprzątająca to będzie dobry trop.Ale by to zrobić trzeba najpierw posiedzieć w tym temacie bez odpowiedzialności.Zero stresu tylko nogi bolą☺☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola zażywaj te leki.Co to znaczy ze mi się nie chciało???? x Wodeckiemu zdrówka życzę.Lubię jego śpiew a szczególnie piosenkę ze Zdzisławą Sosnicką : z Tobą chcę ogladać świat.Lubię jego solowe wydania ale duety też ma swietne. x Eurowizji nie lubię ogladać.Za dużo w tym polityki i kumoterstwa.Kraje skandynawskie trzymają od lat sztamę i głosują tylko w swoim gronie.Albo na jeden kraj.Słyszę jaka wspaniała była Edyta Górniak .Ale w tej sytuacji politycznej ktokolwiek z Polski by zaśpiewał to by był wysoko.I dziwne że to nie było pierwsze miejsce.Jak byłu ruchy na ukrainie/czas niebieskich miasteczek-początki buntu/ to ukraina miała pierwsze miejsce.Mnie się nie podoba ta piosenka.Ani jej tekst: x Kasia Moś - Flashlight Jak kula z dymiącego pistoletu Próbują nam wmówić, że tu nie pasujemy Skradając się w głębi mroku Miłość dwóch cieni, byliśmy duchami Jak dwa niezwyciężone serca Gdy jesteśmy razem, jesteśmy nietykalni Nawiedzeni złem lub dobrem Miłość dwóch cieni, byliśmy duchami Ogień, Jak palące pragnienie Wznosi mnie na wyżyny Z łańcuchem na szyi Nigdy się nie poddamy Jak latarka płonąca w naszych oczach Spuszczasz psy, hipnotyzuję je Nie złapiesz nas nawet przez przypadek Biegnąc szybciej niż prędkość światła Zagłębiając się dalej, mam cię w zasięgu wzroku Kierując twoje oczy w stronę niebios Jak zwierzęta podczas ucieczki Nie obawiające się polecieć w stronę słońca Niewidoczni nie zostawiamy śladów Zakochane cienie, byliśmy duchami Ogień Jak palące pragnienie Wznosi mnie na wyżyny Z łańcuchem na szyi Nigdy się nie poddamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarus, chyba nic nie pisalas, ze wybierasz sie do pracy. A to zaskoczenie! Te godziny, no coz, skoro podolasz... Tesciowa po operacji bedzie u ciebie? x Jestem wkurzona bo ten mamy dom to jakies chol. zad***e. Niby blisko a nie ma jak dojechac. Autobusy nawet co 2,5 godz. To sa jakies busiki, niech nie bedzie miejsca to sie w ogole nie zatrzyma. Brat nie moze, trudno, ja tez nie pojade. Poza tym widze, jak sie czulam w zeszlym tygodniu, przed ta wizyta a jak sie czuje w tym... Mialam sie relaksowac. Dziekuje wam za te adresy, niestety te od szybkiej za daleko a te od Joli albo za drogie( wsrod tych niby wspanialych jest tez ten oszukanczy... trzeba uwazac!) x Jesli to prawda, ze Wodeckiemu sie polepszylo to bardzo sie ciesze. Lubie go x Wczoraj mialam wiecej szczescia. Z 18 piosenek wybierano 10 Wsrod 10 wybranych przeze mnie piosenek 8 przeszlo. Wiadomo, ze tam polityka rzadzi. W zeszlym roku powinien wygrac Rosjanin, mial od ludu pierwsze miejsce... Nasza z pewnoscia spiewa dobrze ale piosenka jest dla mnie niestrawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj: 1. smazona beztluszczowo chuda kielbasa z zoltym serem wafle ryzowe salatka z pomidorow pesto 2. krupnik pol talerza ser bialy z pomarancza i migdalami 3. kurczak po chinsku + sezam ryz brazowy surowka 4. pozarlam resztke tego kurczaka, na szczescie bez wegli 5. rybki w pomidorach chleb 6. 4 landrynki, pokrojone na kawaleczki suszone morele Łacznie 2200 kalorii :( Sisja ma swoje zaburzenia odzywiania a ja swoje. Ogladam tv, staje sie od razu krową- musze ruszac mordą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdasonia zobaczymy czy podołam.To dopiero pierwszy dzień☺ Nie teściowa bedzie u siebie.Wolę do niej podjechać zrobic jej zakupy.Ale to tylko zaćma.Ona musi uważać tylko by nie robić gwałtownych ruchów,nie schylć się i przez 3 tyg nie myć głowy.Łatwiej jej bedzie u siebie.Nawet ze względu na moje wnuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To duzo sily ci zycze i choc nie znam cie osobiscie to jest mi cie tak po prostu po ludzku szkoda. Takie godziny pracy to mordega dla organizmu, gdybys byla moja corka to zabronilabym :) Oj, ta twoja tesciowa, zeby ona tylko sie nie zapomniala. Jest to na pewno trudne chyba ze kartki bedzie miala powieszone z czerwonymi wykrzyknikami. Ja chociaz wiem, ze nie wolno, wpakowalam metalowa lyzke do tego mleka z grzybkiem tybetanskim...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leb mnie napier dzila od rana .Juz jest troche lepiej wzielam moje lekarstwa.Ale dzien na lezaco bez najmniejszego wysilku. Jakbym chciala cos zrobic fizycznie to rozwaliloby mi chyba wszystkie zylki w mozgu tak pulsuje .Ale juz jest troche lepiej.W pn pojde do konowala aby zrobic caly garnitur badan krew ,mocz na wszystko co sie da wykryc. Oczywiscie robie to za darmo bo mam tu ubezpieczenie a wyniki sa za 24h.Przychodnia jest pod nosem widze z okna.Wlasnie wyslalam Julia aby mi zrobil umowienie na wizyte u lekarza. Jeszcze nie umieram bol glowy to u mnie cos normalnego.Teraz to nie migrena ale skoczylo mi cisnienie RR.OK poloze sie bo nawet jak siedze ,mysle i klikam to zaczyna rosnac pulsowanie w glowie i bol.Odezwe sie pozniej,Jolcia gadula

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Juz jest nowa Jola ,nic nie boli.Wstalam przed 8h i jeszcze dopchnelam sobie tabletke tak na wszelki wypadek a teraz wzielam na te wredna alergie.Co to za cholera ,mialam dlugo spokoj a teraz juz od tygodni meczy mnie lzawienie oczy,swedzenie,kichani wiec musz ebrac bo oczy wyrdapalabym sobie na 100%.Musi cos kwitnac w otocznieu a ktoz to zgadnie co ,bo wszystko kwietnie.Drzewa ,trawy,krzaki i nie da rady sie uchronic.Wstalam o 8h ale jeszcze weszlam dalej spac do 10h a co emerytowi wolno.Tym bardziej z echcodzimy spac miedzy 2-4 rano.Zaraz pojdziemy zrobimy wizyte na pon dla mnie do konowala tak zeby miec wszystkie badania krwi w reku i pewnie mocz tez.Chyba ze 2 lata nie robilam sobie sprawdzianu wiec nadszedl ten czas.Mam karte medyczna z Madrytu wiec wydadza mi tutejsza ale tymczasowa. Juliowi robie teraz oklady z Altacetu bo huknal sie w kolano na rowerze i ma troche spuchniete.Ale ten Altacet to dobry lek szybko widac poprawe.Takich domowych lekow to mam sporo ale PL.jak masc ichtiolowa, kamforowa, nawet Pyralgina. Tutaj aptekarz nic nie da ,po drugie jest drogie i zazwyczaj odsyla do lekarza.Moim zdaniem Bardbaruska dobrze zrobilas.Skoro nie da sie spac to wykorzystaj ten czas pozytecznie. Jestes duzo aktywna fizycznie,jakas kasa wpadnie a jak wrocisz to wyspisz sie bez przebudzenia bo zmecznie da o sobie znac. Jakbym miala taka robote to sluchawki w uszy i dawaj do przodu.Tylko by smigalo.Nikt nie przeszkadza,swoja metoda aby bylo dobrze zrobione.Jezeli bedziesz miala dosyc to olejesz i tyle a warto sprawdzic.Tylko pamietaj abys min te 6h odespala .Dzisiaj zakupy bo woda sie skonczyla a kranowki sie tutaj nie pije.Mamy ten filter osmosis ale rzeba zawolac faceta do wymiany filtra i tak sie schodzi ze nadal go nie wymienilismy.Pogoda duzo lepsza niz wczoraj kiedy wialo jak huragan.Teraz spokoj ,cisza i slonce daje w morde a juz jest tem 21 stopni i urosnie do 28 stopni.Niby dobrze ale w sloncu troche za ciepo jak dla mnie.Brat wlasnie skonczyl 4 dniowe wakacje w Maladze.Pojechal aby odpoczywac i wylezec sie .Myslal ze tu wpadnie ale mamy przeciz prawie 500km wiec wizyta odpadla.To tylko 4 dni.Spadam ,odezwe sie pozniej-Jola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
kto dzisiaj mówi na lekarzy "konował" tym bardziej, że podobno ze służby zadrowia jesteś!!!!!! strasznie to prostackie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
już kiedyś ktoś zwracał uwagę, widać taka "kindersztuba" Niestety zaawansowany wiek nie oznacza kultury i obycia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jola nie daje rady odespać 6 godzin.Przyjeżdżam ok 4:15 i do wyrka ale już w okolicach 9-tej się budzę.To tylko 4 godziny.Ale nie chce mi sie już spać.Może przed wyjściem położę się na 2 godz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze Jola, ze napisalas o lekach bo zapomnialam, teraz jem 2 sniadanie to wezme- czosnek i magnez Dzis sie wyspalam za wszystkie czasy, z mysla o wieczorze- transmisja az do 0.40 Zaraz jade na dzialke chyba wreszcie cieplo oby nie zrobilo sie goraco bo tego nie lubie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj: 1. szynka oliwki wafle ryzowe 2. jarzynowa 3. kluski kladzione gulasz z piersi malosolne 4. sznytki mieso z indyczej szyjki pesto 5. slodycze razem 1650 kalorii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiec juz bylismy u mojego KONOWAŁA i mam skierowanie na badania ktore sobie wybralam i nikomu nic do tego.Konowal taki jak kazdy inny nic specjalnego jakis emigrant z Kuby,zaden specjalista. Moze dlatego wlasnie ze pracowalam z lekarzami to ich tak nazywam bo dobrze ich znam i tych z PL i tych z Canady.lecimy na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzisiaj mam w domu wnuczka:) Skoro są goście, upiekłam babkę majonezową. Mówią, że dobra. Teraz poszli na spacer, a ja leżę. Odzwyczaiłam się już dawno od gwaru w mieszkaniu. x Jola, to pierwsza Twoja wiosna na nowym miejscu, jest możliwe, że jakieś rośliny masz koło siebie, jakich na starym nie było. To może być alergia. Może zasugeruj coś takiego konowałowi, w końcu kto lepiej zna Twój organizm od Ciebie. x Basia, współczuję Ci takiego wytrącenia z dobowego rytmu, tak jak sobie współczuję nocnych wstawań do dziadka. W naszym wieku to na pewno nie jest bez znaczenia dla zdrowia. Skoro chcemy iść na emeryturę, niestety trzeba ją wypracować. x Coś mi służbowa kocina marnieje. Ma 17 lat i podejrzewam, że źle się czuje, bo chodzi jakby kij połknęła, jakoś ostrożnie i bardzo się wycofała, niezbyt interesuje ją otoczenie. Kiedyś weterynarz powiedziała, że nie podaje się zwierzętom ludzkich leków. teraz internistka znajoma kociara poradziła podawać Ibufen dla dzieci, jeśli podejrzewam, że coś ją boli. Kupiłam, ale kot tylko po tym śpi, męża zdaniem to głupie. Prawie rok temu miała mastektomię, bo był guz, a teraz śluz i krew w kale mówią, że coś się dzieje:( x Opowiedziała mi synowa o ośrodku, w którym JEDNA osoba była niezadowolona ze świadczonej jej matce opieki. Nasyłała kontrole, które nie wykazywały nieprawidłowości, a wyglądało to tak, że jedna kontrola wychodziła, a inna już wchodziła, ku zdumieni innych rodzin. Padały też oskarżenia, że próbują dokonać eutanazji na tej podopiecznej poprzez dietę, poprzez wietrzenie/niewietrzenie itd. każdy katar, każde kichnięcie było powodem do oskarżeń, podczas gdy sama babcia była zadowolona z pobytu, kilkuletniego zresztą. A przeszła przez sporo ośrodków, bo w każdym poprzednim jej córce coś się nie podobało, wszędzie miała konflikty. Na delikatną sugestię, że skoro jest aż tak źle, to może niech zabierze mamę w lepsze miejsce odpowiadała: -Tak łatwo się mnie nie pozbędziecie! Po kolejnej kontroli, która niczego nie wykryła, ośrodek podał panią do sądu o pomawianie, stalking i naruszanie dobrego imienia Piszę o tym, bo kij ma dwa końce.Czasami padają niesprawiedliwe oskarżenia, a bardzo trudno jest się bronić dobrym ośrodkom, skoro takie jak te podwarszawskie psują atmosferę. Marta, może następnym razem trzeba szukać ośrodka działającego pod szyldem Caritasu? I takiego, gdzie trudniej się dostać. Może już teraz szukaj miejsca na jesienny mamy pobyt, żeby nie pakować jej do pierwszego lepszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szybka średni wiek kota to 14-20 lat.Twój ma dziś na lata ludzkie ok 85 lat.Każdy kolejny rok to +4 lata.To jest piękny wiek dla kota.Nie wiem jaka jest reakcja na ibuprofen ale w tym wieku to koty raczej już tylko śpią. A czy TY podajesz swojemu kotkowi pastę na odkłaczanie?Najczęstsza przyczyna śluzu i krwi w kale u kota.Koty na wolności to jedzą piasek,trawę i robią sobie samooczyszczanie a te jak mówiłam zepsute koty musza brać chemię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jola prostaczka pracowała hehehe słowo konował jest zapożyczeniem z białoruskiego. Oznacza weterynarza, dawniej bez specjalnego nacechowania, później z odcieniem lekceważenia, nawet pogardy. W pogardliwym znaczeniu odnoszone następnie także do innych lekarzy - dziś, jeśli używane, to dla wyrażenia niechęci, pogardy i lekceważenia wobec lekarza . W jednym z filmów z braćmi Marx w polskiej liście dialogowej użyto jednak niedawno wielokrotnie tego wyrazu w znaczeniu 'weterynarz' bez specjalnych odcieni negatywnych. Zawsze liczy się intencja, z jaką słowo zostało użyte - tu jest wysoce prawdopodobna intencja nieżyczliwa, wtedy możemy mówić o inwektywie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Handziu szkoda mi tej sklepowej kociny.Moze jakas lekkostrwana dieta jej pomoze.Mojej Kamili stara jamniczka miala takie same objawy w zeszym tygodniu.Kama trzymala ja na kleiku ryzowym kilka dni i dzis juz jest dobrze. Co do alergii,to mam juz od kilkunastu lat,nawet w Montrealu mialam.Roslinosc jest tutaj wszedzie taka sama ,te same drzewa roslyprzy starym mieszkaniu i kwitnace galezie na niebiesko pchaly sie na nasz balkon.Ja je obcinalam bo podczas wiatru walily w balustrade. Moj tzw.konowal widzial mnie po raz pierwszy. Zreszta tutaj kiedy idziesz do lekarza to zazwyczaj widzisz nowe twarze,tak samo jest w Madrycie.Ciagle ich zmieniaja ,bo pytal sie Julio gdzie znikaja lekarze.Eurowizja jest nudna czekam na wyniki i w szoku jestem ze podoba sie Portugalia.Juliowi podobala sie Polska ale jednak wolal Rumunie z tym jodlowaniem.Ja ukonczylam moja moskitiere w kuchni.Najtrudniejsze okno bo najwieksze po balkonowym.Pozostale okna beda latwiejsze.Barbarusko ale Ty masz wiedze o zwierzetach ,szczerze podziwiam i czytam z zainteresowaniem.Spadam ogladac dalej glosowanie w Kijowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OK nich im bedzie ze Portugalia wygrala ale to smutne ,takie smetne ze nie da sie powtorzyc.Czyli moj gust nie pasuje do tego czegos jak fado,czego nie lubie. Fado (oznacza los, przeznaczenie) – gatunek muzyczny powstały w XIX wieku w biednych dzielnicach portowych miast Portugalii, głównie w lizbońskich kwartałach Alfama i Mouraria. Fado to melancholijna pieśń. Wyglada na to ze sie nie znam na muzyce i zgadzam sie z tym,bo ja lubie wesole a jak ma byc smutna to musze rozumiec jej slowa zeby mialo jakis sens dla mnie. Ale plame dala Hiszpania ,Julio od razu powiedzial ze to jest mierda cancion( gowniana piosenka).Mial racje. DOBRANOC wszystkim ,jutro bedzie dzien tenisowy na korcie i w TV bo jest final Master Madrid. Rafael Nadal gra z Austryjakiem Dominic Thiem o godz.18 A my bedziemy grali przed ich meczem.Wygrana w Madrycie to 1 mln euro,piekna kasa!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zwyciezca Eurowizji ,27-letni Portugalczyk ,,dois anos em Maiorca e dois anos em Barcelona", Espanha –, o vencedor do Festival da Canção acabou por confessar que teve algumas experiências com drogas. Bral udzial w portugalskim Idolu.Ma 27 lat troche mieszkal w USA ,2 lata na Majorce ,2 lata w Barcelonie i cpal narkotyki. Oficjalnie sie przyznal przed kamerami.Troche dziwny typ.Pewnie dzis po zwyciestwie dowali do pieca marihuany lub LSD.Hiszpania ma najwyzsze w Europie zuzycie narkotykow wsrod mlodziezy. Chyba dlatego tutaj zamieszkal. Kazda rodzina zgodnie z prawem moze miec 5 krzakow marychy i to jest legalne.Widzialam takie krzaczki w ogrodzie u sasiadki gdy mieszkalismy w Toledo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×