Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama z hashimoto

Do mam z Hashimoto.Bóle mięśni i stawów.

Polecane posty

Gość rat
No i co z tą dietą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj też miałam takie bóle stawów- czasami nie mogłam wysiąść z samochodu- naczytałam się w necie i zrobiłam badania pod kątem rzs- ale wyszło ok. Potem po roku od urodzenia dziecka uspokoiło się. Po 2. ciąży zdecydowanie mniej te bóle mi dokuczały. Hashi wykryto u mnie w I ciązy , w III trymestrze :( . Byłam załamana. Moim zdaniem kluczowe znaczenie ma dieta ( bezglut i bezmleczna- ale to ciężko trzymać zwłaszcza jak się ma małe dzieci, poza tym na maxa unikać słodyczy ). Przeciwciała od razu lecą na dół- próbowałam. Jak lekarz zobaczył wyniki przeciwciał tylko zapytał : co gluten Pani odstawiła ? Więc coś w tym jest. Aha, jeszcze jedno : waga też leci w dół. Aktualnie staram się nie jeść pszenicy i pije mleko bezlaktozowe. Pozdrawiam wszystkie hashi- są gorsze choroby więc nie ma co narzekać zbyt mocno :) Trzeba tylko dobrze dobrać leki , jeść 5 posiłków dziennie w tym zawsze węglowodany co podkręcają metabolizm, dużoooo warzyw , suplementować selen ( albo jeść 2 orzechy brazylijskie), magnez, omega 3. Zawsze badać TSH, FT3 i FT4 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z hashimoto
Dziewczyny, czytam komentarze i wiecie co... te które piszą o tej diecie bezglutenowej i bezlaktozowej to ściemniary,tylko namieszania narobiły. Pani, która miała podać dietę, nagle się ulotniła.. Byłam u rodzinnego, pytałam o tą dietę i powiedziła,że jakbym była uczulona na gluten to już dawno wiedziałabym o tym. dostałam skierowanie do reumatologa i w poniedziałek już idę. Dowiem się co i jak z tymi bólami. Nie słuchajcie tych od glutenu, czytałam o tym eksperymencie glutenowym w 2011roku, jednak w 2013 roku powtórzył ten sam lekarz te badania i wyszło,że to tylko efekt nocebo..odwrotność placebo..bo czy dawali ludziom jedzenie z glutenem czy bez ludzie wierzyli, że są na diecie bezglutenowej i wydawało im się,że czują się lepiej. To tylko naciąganie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat
No ja już też nie wiem. Z jednej strony lekarz mnie olewa i sama wymuszam kolejne badania, a z drugiej ten gluten, o którym tyle się czyta..... Sama nie wiem. Autorko jak z twoją wagą? Bo o to jeszcze nie zapytałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja tez nie wiem co sadzic o glutenie. Wydaje mnie sie ze to aktualna moda. Laktoza- ja nie lubie mleka. Wiele lat nie pilam. Po pierwszym dziecku przez rok nie spozywalam zadnego nabiali (skaza u mlodego). A waga wzrosla przy pierwszej ciazy i tak trzyma na poziomie 70 kg :-( Dolegliwości typowe dla hashi tez bez zmian. Tak ze tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny to ja od diety. Wpiszcie sobie w google " protokol autoimmunologiczby' cztery pierwsze linki powinny odpowiedzieć na wasze pytania "co i jak jeść"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze tylko skomentuje wpis mamyzhashimoto z wczoraj odnośnie diety bezglutenowe. Fajnie ze Twój rodzinny lekarz jest specjalistą immunologiem, pewnie inne specjalizacje też ma w małym paluszki, ale nie ważne, nie chcesz spróbować poczuć się lepiej twoja sprawa ale nie dyskredytuj tej diety wmawiać innym że jest mieszaniem w głowie,. napisać istotnie wcześniej zapomniałam, choćby dlatego że jestem w 22tyg ciazy i pracuje na półtora etatu. Mam prawo czasem o czymś zapomnieć, co nie oznacza że ulatniam się w niewyjaśnionych okolicznościach. Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu w podejściu do swojego ciała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z hashimoto
do rat.. mam jeszcze do zrzucenia 2-3 kg do wagi sprzed ciąży, ale widzę,że jestem bardziej opuchnięta niz by to były zaległe kg.. a u Cb jak z wagą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z hashimoto
Jestem po wizycie u reumatologa.. wszystkie wyniki książkowe, nie ma oznak stanów zapalnych. Lekarka określiła to bólami tarczycowymi. Mam suplementować wit D,omega3,selen.. porobię jeszcze parę innych badań, będę uzupełniać witaminy i zobaczymy co wyjdzie.Jeżeli nie uda się w ten sposób to ewentualnie podejmę się tej cudownej diety bezglutenowej. Trzeba wszystkiego spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat
Co do mojej wagi to też dziwna sprawa. Przy tej chorobie się tyje, a ja po ciąży schudłam 15kg. Ogólnie to się cieszyłam bo miałam co zrzucać ale to mi nie pasuje do Hashimoto. Mój lekarz powiedział że jedni tyją inni chudną. Jak narazie to jest jedyny plus tej choroby. Ale zauważyłam że coś waga podskoczyla, nieznacznie ale zawsze. Oby to od słodyczy było. Ważę się codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rat
Fioła mam na punkcie wagi. Staram się ćwiczyć ale z tym bywa różnie. Mam też problemy z zaparciami. Autorko masz jakieś sposoby na zaparcia? Leki nie wchodzą w grę. Już dosyć się truję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja choruję na hashi od 2008 r. Przeciwciała antyTPO mam na poziomie pow. 1000, TSH uregulowane euthyroxem nie skacze powyżej 2.5. Nie stosuję żadnej diety, glutenu jem wręcz sporo, nabiałem też nie gardzę. Nie zauważyłam, by miało to jakiś wpływ na moje samopoczucie. Fakt, że jem b. dużo warzyw i owoców, za słodyczami nie przepadam, ale od czasu do czasu trochę pogrzeszę ;-) Staram się suplementować kwasy omega i wit. D. Nie mam nadwagi, w ciąży przybrałam 12 kg i wszystko zeszło w ciągu 3-4 miesięcy. Jedyne co, to chciałabym zrzucić jeszcze 5 kg, by czuć się lepiej (ważę 62 kg przy wzroście 165 cm), ale nic na siłę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama z hashimoto
do rat.. niestety mnie problemy z zaparciami nie dotyczą..nie mam tego problemu. Mogę polecić suszone śliwki ewentualnie lactulosum w syropie,ale najlepiej uregulować zaparcia dietą. Co do diety bezglutenowej, zapytałam o nią reumatologa to tylko zaśmiała się,że to nie ma znaczenia.. lekarze swoje,ludzie swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, cała masa wątków to spam wszelkiego typu, szczególnie zachwalanie czegoś cudownego, co ma wpływ na poprawę naszego zdrowia, ale z reguły rujnuje nie tylko zdrowie, ale i portfel. Dlatego jeżeli zależy Tobie na zdrowiu, a masz naprawdę chorą tarczycę, lub cierpisz na Hashimoto, to zajrzyj na stronę http://dietomat.pl/ i porozmawiaj z nami na czacie, poczytaj artykuły, a może zdecydujesz się na naprawę tego co nie działa w Twoim organizmie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo wszystko trzeba stosować z głową i z umiarem. Dieta owszem ale zawsze wskazane jest jej uzupełnianie wartościowymi suplementami na bazie ziół i składników naturalnych. sama miewam bóle stawów i stosuję już dłuższy czas ten balsam kręgowy https://www.nowoczesneziola.pl/towar/view/68/balsam-kregowy---balsam-przeciwreumatyczny-i-relaksujacy Samą dietą nic bym nie zdziałała. zresztą próbowałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam bole glowy takie ciagnace uciskowe juz siodmy dzien, spuchniete bigi, skoki cisnienia, mega zawroty glowy. Diagnostyka trwala 2 lata az zrobilam udg tarczycy i przeciwciala. Wyszlo hashimoto. Biore euthyrox ale zmieniam dawki pod kontrola lekarza. Raz jest dobrze a potem wraca ze zdwojona sila zle samopoczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Villa87
Dzień dobry. Hashimoto to okropna przypadłość, szerze mówiąc nie sądziłam, że są z tym powiązane także bóle kości i stawów. Osobiście mogę polecić coś do smarowania, żeby zniwelować ból. Jestem na bieżąco ze wszelkimi farmaceutycznymi nowościami na rynku, jako studentka farmacji i muszę przyznać, ze jednym z najciekawszych wydaje się być Harpagon Forte Max. Polecam doedukować się w tym temacie http://bola-miesnie.pl/bol-miesni-barku-jak-sobie-nim-poradzic/ gdyż wiele osób dotykają jakieś bóle mięśni, a większość nic z nimi nie robi. A jak widać mogę one świadczyć o poważniejszych chorobach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam serdecznie, nazywam się Ela, chorowałam na fibromialgię kilka lat, trudno powiedzieć kiedy mi się to zaczęło tak naprawdę. Zaczęło się mniej więcej po wypadku samochodowym bóle od kręgosłupa nie przechodziły mimo że byłam wedle lekarzy i fizjoterapeutów już zdrowa...Wyleczyli mnie dopiero parę tygodni temu w klinice Asklepios...to jest w Hiszpani, jedyna taka klinika na świecie, mam nadzieję że kiedyś powstaną też w Polsce ale na razie trzeba niestety wyjechać z kraju. Ale warto – odzyskałam życie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aha , no tak w hiszpani , aha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
hiszpani czy Hiszpanii ? he he

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fibromialgia jest wciąż nieuleczalna ! I nie ma nic wspólnego z Hashimoto. A temat jest własnie o tym więc wypad ze spamem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×