Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

przedszkole poza miejscem zamieszkania

Polecane posty

Gość gość

chcę zapisać dziecko do dwóch przedszkoli w naszej gminie , a jako trzeci wybór przedszkole 20km od miejsca zamieszkania, inna gmina, ponieważ wiem, że tam się na pewno dostanie. Czy mam taką możliwość?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiście że masz, wszędzie obowiązują jakieś kryteria, ale nie ma żadnego ograniczenia jeśli chodzi o to gdzie składasz podania. Tylko piszesz że w sąsiedniej gminie na pewno się dostanie- a jeśli dziecko we wrześniu będzie miało skończone 3 lata, według ustawy gmina będzie miała obowiązek zapewnić mu miejsce w przedszkolu. Więc i o to nie powinnaś się martwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czterolatkom też zapewniają? ciekawe jak to w praktyce będzie wyglądało..:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzy i czterolatki muszą dostac miejsce w przedszkolu, tylko zastanawiam się, czy poza gminą też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czterolatkom już w tym roku, tj. od września 2016. Jeżeli gmina nie zapewni u siebie, ma obowiązek zapewnić dowóz z opieką do sąsiedniej. To jest uregulowane przez ustawę i nie ma ustępstw od tego. Często też dotuje się prywatne placówki które podpisują umowę i działają wtedy jako publiczne- niesamorządowe. Tak właśnie a propos, radzę się rozejrzeć również po takich przedszkolach, rodzice czasem nawet nie wiedzą że to które mają za rogiem, prywatne, nieraz plastyczne, taneczne czy inne "z bajerami" i małymi grupami, jest przedszkolem publicznym i opłaty również ma jak publiczne, czyli 5 godz. bezpłatnie i 1 zł za każdą dodatkową godzinę. Czytam wszędzie o tych problemach z miejscami i przyznam że mnie to dziwi bo w Krakowie naprawdę w wielu przedszkolach były jeszcze miejsca we wszystkich grupach wiekowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dobrą ofertę przedszkolną ma to przedszkole www.familia.edu.pl. Super przedszkole i nawet mają opiekę weekendowa co się bardzo rzadko zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej wybrać przedszkole niepubliczne. :) mój syn chodzi do http://przedszkolewarszewo.pl/ to dobre przedszkole, które działa dość długo - moim zdaniem jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gabi88

Ja bym podpowiedziała państwowe przedszkole Fair Play na Dobrego Pasterza w Krakowie. Dopiero je co prawda będą otwierać, ale działa też w tym miejscu prywatne i moja siostra bardzo sobie chwali a posyła tutaj dwójkę dzieci. Warunki i oferta zajęć dodatkowych będą tutaj de facto takie same jak w prywatnym przedszkolu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Syna przepisaliśmy z publicznego do niepublicznego przedszkola Smocza Dolina. Najlepsza decyzja w życiu, bo inne dzieciaki, inni rodzice, inni wychowawcy. Szkoda nawet gadać o jakości publicznej opieki. Nie mam siły już się denerwować. W każdym razie czesne 400 złotych, mnóstwo dodatkowych zajęć na życzenie, konsultacje z rodzicami, indywidualne podejście do najmłodszych. Sporo trzylatków, dyrektorka 20 lat doświadczenia, kadra z powołaniem. No mogłabym jeszcze bardzo dużo plusów napisać. Wiem, że to jedno z najlepiej ocenianych przedszkoli w Krakowie. Sama śledziłam jakiś czas temu i mogę potwierdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×