Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ksiądz na komunie kazał mieć takie same stroje my sie wyłamałyśmy

Polecane posty

Gość gość
no masz rację nie posyłaj. Bo widać u ciebie nie liczy się wiara w Boga i komunia jako sakrament tylko jest to dla ciebie dzień do pokazania się ludziom, wystrojenia córki i pewnie siebie też... Po co chcesz posłać dziecko do komunii? Aha, bo wszyscy posyłają i żeby ludzie nie gadali :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wczoraj 13:08 Tak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo to przykre. Przecież to jest Komunia Święta, a nie bal. Matki wariatki nie przygotowują duchowo dzieci, wściekają się "na klechę", że "alby wymyśla" i robią z sakramentu cyrk. Nie widzą, że przebierając je za księżniczki, uczą czegoś przeciwnego do tego, po co te dzieci tam idą. Idą przyjąć Jezusa, a jak Jezus żył wiadomo. I nie ważne co księża mają za uszami (bo zaraz z takim argumentem ktoś wyjdzie), ważne jest po co dziecko przystępuje do Pierwszej Komunii Świętej? I to prawda -po Mszy można dziecko przebrać za pannę młodą, ale szczerze powiedziawszy, dziewczynki w tym wieku nie chcą się aż tak wyróżniać na tle koleżanek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ksiądz kazał! Buahahahhahahahaaaa!!!!! Nie ma takiej rzeczy, którą mógłby mi jakiś kataniarz 'kazać'. Dajcie sobie wreszcie spokój z tymi bajeczkami o bozi i przestańcie je wciskać dzieciom!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19.25 Glupia aż żal... Dziecka tylko szkoda że zostało pokarane tak głupią matką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tak, mi też żal tych 'wierzących' dzieci. Największą głupotą jest wciskanie bezbronny m dzieciom własnej ideologii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22.37 Ale do komunii posyłasz hipokrytko, a z Boga się śmiejesz. W sumie to mi ciebie żal... Jesteś jak takie zwierzątko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:33 nie, nie. Moj brat ma w tej chwili 32 lata i szedl do komunii w albie. Fakt, ze to byl pierwszy rocznik w albach w naszej parafii, ale jak widzisz, alby nie pojawily sie 15 lat temu, a 21-23 lata temu. Po prostu u ciebie w parafii zaczeto je praktykowac 5 lat po twojej komunii. Do autorki. Prowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:47 Nie posyłam do komunii, ani na religię i nie zmuszam do chodzenia do kościoła. Nie wciskam bajek o bozi, stawiam na rozum. Miłego dnia ci życzę, to taki zwierzęcy zwyczaj :-) (wspaniali katolicy obrażają innych ale przecież to w imię bozi) PS. Żałuj mnie dalej, tak strasznie mnie żałuj. Jeszcze się za mnie pomódl :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziś 22:47 Nie posyłam do komunii, ani na religię i nie zmuszam do chodzenia do kościoła. Nie wciskam bajek o bozi, stawiam na rozum. Miłego dnia ci życzę, to taki zwierzęcy zwyczaj usmiech.gif (wspaniali katolicy obrażają innych ale przecież to w imię bozi) PS. Żałuj mnie dalej, tak strasznie mnie żałuj. Jeszcze się za mnie pomódl usmiech.gif xxxxxxxxx Do komunie nie posyłasz to co robisz na tym wątku...Wiem, wiem przyszłaś narobić smrodu i śmiać się z ludzi tylko dlatego, że ktoś żyje inaczej niż ty. A to o zwierzątku, myślę, że dziewczynie chodziło o porównanie, wiesz co to jest, czy tego też mama nie nauczyła...? Bo czego jesteś nauczona, prócz tego, że trzeba jeść, pić, spać i pracować? Jakie głębsze wartości masz w pojone?Nawet szacunku do drugiego nie masz wpojonego, a od drugiego go oczekujesz. A dla takich jak ty jest typowe umoralnianie. Myślisz, że jak człowiek wierzący to jakiś ciemnogród po którym można jechać i ma się na godzić na obrażanie i wyśmiewanie przez takich ludzi jaki ty. Otóż rozczaruję cię, nie! Bo wyobraź sobie, że nawet człowiek wierzący zna swoją wartość. Wiem, wiem jesteś w szoku. Mówisz, że stawiasz na rozum... o to już jesteś zgubiona, bo za dużo go nie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość wczoraj Boże... a czy komunia to święto sukienek? Komu Ty chcesz zrobić na złość, jaki klecha? To jest SAKRAMENT. S A K R A M E N T. Czy życie dziewczynki, a później kobiety ma się sprowadzać do sukienek? Jakie to p u s t e...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie gość 10.12. Niektóre matki zachowują się tak jakby Komunia to była jedyna okazja do założenia sukienki. Chcą zrobić na złość księdzu, posługując się przy tym własnym dzieckiem. Tylko niech się zastanowią komu robią większą krzywdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
08:53 chrześcijańska klasyka! Mi nie wolno nasmiewac się z tego, że jakiś klecha coś 'kazał', czy ogólnie z wiary, ale tobie i innym wolno używać wobec mnie argumentów ad personam. Wyobraź sobie, że niewierzący też mają moralność, uczucia, emocje i głębię. Ale dla ciebie niewierzący = zwierzę zaspokajajace potrzeby konieczne do przeżycia. Spoko, jak dla mnie ok, bo to tylko twoje zdanie i nic więcej. O mój rozum się nie martw, nie brakuje mi go. Myślę, że twarzą w twarz nie miałabyś mi za wiele do powiedzenia. Miłego popołudnia i jeszcze raz, proszę o modlitwę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No właśnie ja się zastanawiam czy to na katechezie w szkołach tak piorą katolikom mózgi? Skąd te tezy, że jak ktoś nie jest chrześcijaninem i nie należy do żadnej religii to od razu nie ma uczuć, moralności i nie odróżnia dobra od zła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No, u nas cała szkoła zagłosowała przeciwko albom. Taka jest więc wola ludzi. W innych parafiach różnica jest taka, że ludzie boją się mówić co chcą, tudzież sądzą że alby będą tańsze (mimo że byle jakie, to faktycznie i tak są w tej samej cenie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi się najbardziej podobają dzieci ubrane skromnie w alby. A dziewczynki wystrojone w falbaniaste suknie, jeszcze może białe rękawiczki do tego wyglądają komicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka83

U nas również jest przykaz, że mają być dzieci w takich samych albach, jednak rodzice nie chcą się zgodzić. Sama mam upatrzoną ...enkę dla córki w Emmi Mariage, mają śliczne ...enki komunijne, córka nie chce iść w albie, inne dziewczynki również, tak samo jak rodzice. Nie wiem, jak to zostanie rozstrzygnięte, a do komunii już niedługo... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×