Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Rozwój 9 miesięcznego dziecka

Polecane posty

Gość gość

Witam martwię się o swoje 9 miesięczne dziecko bo rozwija się trochę wolniej,nie usiadzie jeszcze samodzielnie, posadzony siedzi stabilnie,w wózku też nie chce inaczej tylko siedziec,na dywanie ładnie bawi sie zabawkami,przemieszcza się po całym domu czołgajac sie,podnosi się do pozycji czworaczej,w łóżeczku posadzony podciaga sie za szczebelki i stoi na kolankach,ile czasu waszym dzieciom zajęło opanowanie tego i wkroczenie w następny etap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy są tu mamy niemowlaków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój jak miał 9 to porządnie raczkował w łóżeczku chodził dookoła barierek i próbował wstawać o meble. teraz ma prawie 10.potrafi chodzić przy meblach wchodzić na łóżko niskie. Nie martw się każde dziecko jest inne i w innym tempie opanowuje te rzeczy. Mojej siostry synek jest o 1.5 miesiąca starszy ale raczkować zaczął chwile po moim o meble jeszcze zbytnio nie staje koleżanki synek o miesiąc starszy wcale nie raczkuje tylko siedzi bo tak mu lepiej po prostu wszystko w swoim czasie. Ja się czasem martwię że mój synek za szybko wszystko opanowuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek właśnie konczy za pare dni 9 mcy i robi to samo co twój autorko. Jedyna roznica jest taka, ze potrafi usiasc sam. Przy czym siada z pozycji leżącej dzwigajac się do góry tak jakby robil brzuszki. A raczkuje to tak ze siedzi na podlodze i tak jakos dziwnie rekami sie przesuwa i te ręce ciągną reszte jego siedzacego cialka. W taki sposob się przemieszcza po domu. A wlasnie przy szczebelkch albo opierając sie o mnie to kleknie i tyle. Wedlug mnie jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sadza się dzieci, ono samo ma się tego nauczyć. Daj dziecku miejsce na podłodze a zobaczysz jak wystrzeli z rozwojem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ma miejsca na podlodze sporo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko. Jezeli twoje dziecko nie siada samodzielnie a ma ku temu zapędy z pozycji lezacej na plechach i chcę się dzwigac tak jakby chcial zrobić brzuszek to papatrz na to ćwiczenie z linka minuta 3:25. ja wlasnie takie coś robilam, bo dostałam takie zalecenie od neurologa dziecięcego i po 2 tyg ćwiczeń synek usiadł sam. https://youtu.be/97LH8_tCAEk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję później pocwicze z małym w domku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bardzo dziękuję osobie z 9:48 za filmik ćwiczyłam z małym w ten sposób codziennie i po paru dniach przyniosło rezultaty,mój synek zaczol siadać dzięki temu z pozycji raczkujacej.polecam naprawdę działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie będę zakładać nowego tematu dopisze moje pytanie tutaj otóż mój mały nie siadał samodzielnie i pediatra zaleciła że jeśli chcemy możemy iść z nim na rehabilitację żeby go trochę po stymulowac,za parę dni mały zaczol siadać sam ale z pozycji na czworaka i z tej pozycji siada,z mężem stwierdziliśmy że robi postępy i damy mu czas,zastanawiam się czy dobrze zrobiłam czy lepiej iść z nim ?Co wy byście zrobiły ?Dziękuję za każdą radę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dziecko ma prawie 9 miesięcy. Pięknie robi papa, brawo, pokazuje nos oko itp. Ale nie siada, nie raczkuje. Podciaga sie przy meblach ale tylko rekami.. tak jakby nie mial nog (nie staje nawet na kolana). Pelza po calym mieszkaniu z predkascia swiatla ale na tym koniec. Niby ma czas ale zaczynam sie martwić. Bylam u neurologa jak maly mial 2 miesiace. Chodzilam na rehabilitacje z powodu asymetrii.. i wszystko bylo ok. Napiecie mięśniowe ok. A teraz nie wiem co robić .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
11:24 a co na to lekarz ?ze przemieszcza się po mieszkaniu to już jest plus,na raczkowanie i siadanie przyjdzie pora jak będzie gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gość 9:52 Prawidłowe siadanie jest właśnie z pozycji na czworakach, więc jeśli tak dziecko robi to świetnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli dziecko w wieku 9 miesięcy pełza, to przecież super. Na czworakowanie przyjdzie czas. Dziecko, które nie czworakuje, nie powinno samo wstawać - nie wolno mu na to pozwalać (zalecenie lekarza specjalisty od rehabilitacji i pani rehabilitantki). Później warto, by dziecko jak najdłużej czworakowalo (najlepiej około 5 miesięcy). - To bardzo ważny etap rozwoju, który wpływa nie tylko na rozwój duchowy, ale także stymuluje mózg. Ostatnio jest straszne parcie na to, by dziecko wszystko robiło jak najszybciej. To wcale nie jest dobre. Ważniejsze jest by dziecko się rozwijało harmonijnie i w swoim tempie. Lepiej jest, jesli kilka umiejętności zdobędzie później, niż by potem miało mieć np problemy z kolanami czy kręgosłupem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
9 miesięcy to jeszcze za wcześnie by coś stwierdzić. Jednak jeżeli dziecka na dalszym etapie będzie miało opóźnienia to warto udać się do poradni pedagogicznej takiej jak www.provobis.com.pl Tam wspomagają wczesny rozwój dziecka. Przed rozpoczęciem terapii trzeba wypełnić wniosek o wydanie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chamska reklama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
NIE DO rózwój xd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moje dziecko usiadlo jak mialo 9,5 miesiaca, pierwszy raz wstalo jak mialo rok i tydzien. 6 miesiecy raczkowania. Zaczeła chodzic jak miala skonczone 17 mcy. Teraz ma 18 mcy i biega- w niczym nie rozni sie od swoich rowiesnikow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mamaali

Moja ma 8.5msc i posadzona przez nas leci na bok... pelza po mieszkaniu. W sumue to tyle 😛 nienie siedzi, nie wspina się, nie stoi, nie chodzi, nie raczkuje. 0 zębów:p lekarka mówi, że wszystko ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×