Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

wypowiedzenie umowy najmu pomocy

Polecane posty

Gość Jula8980808880
http://www.natechwile.pl/zgloszenie-przychodow-z-najmu-do-urzedu-skarbowego/ Niezgłoszenie fiskusowi swoich dochodów, w tym także i tych osiąganych z najmu, skutkować może sankcjami karno-skarbowymi. Kary za konkretne przestępstwa i wykroczenia skarbowe ujęte są w Kodeksie Karnym-Skarbowym, i zależą od wartości czynu zabronionego, a tym samym wielkości uszczuplonego podatku. Wśród kar, jakie można nałożyć na podatnika uchylającego się od obowiązku podatkowego, jest kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności. Kara grzywny może zostać orzeczona w wysokości do 720 stawek dziennych, a te z kolei ustalane są w oparciu o czynniki takie jak dochód sprawcy, jego sytuację rodzinną, sytuację majątkową. Najmniejsza wysokość stawki dziennej w roku 2014 r. wynosi 56 zł, najwyższa 22 400 zł. Oznacza to, że najniższa orzeczona grzywna może wynosić 560 zł, najwyższa zaś 16 128 000 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
otoz do skarbowki oprocz oswiadczenia o czerpaniu doch. z najmu sklada sie rowniez ksero umowy w jakiejkolwiek ona formie zostala zawarta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula8980808880
Także kary mogą być wysokie i gość powinien sie wystraszyc ;) Ale musisz zdobyc dowody w postani nagrania. najlepiej jak przyjdzie to poprowadź tak rozmowę żeby było czarno na białym, ze wynajmujesz to mieszkanie już dluższy czas. Np. powiedz, że od dawna masz problem z kapiącym kranem, czy cokowiek zapytaj się odnośnie mieszkania. Potem będziesz miała faceta czym szantazować i powiesz mu, ze albo się wyprowadzasz i on zwraca kaucję, albo idziesz do US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula8980808880
No i poza tym masz przecież umowę z nim podpisaną, to kolejny dowód dla US

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Serio myślicie,że nie zgłosił? Liczniki są na niego. Jak przyjdzie po kasę to zaiste go nagram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziękuję serdecznie za informację i wsparcie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro chce ,,wyludzic"kaucję" to oznacza ze jest pazerny i tym samym do Skarbowki nie zgłosił.Co za skunks z tego wlasciciela swoja droga,cwaniak jakich wielu ktorzy nie chca oddac kaucji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też sądzę że raczej tego nie zgłosił,wyczuł że jesteś uczciwa i uległa i to wykorzystuje. Też wynajmuje ,umowa z miesięcznym wypowiedzeniem,gosc co miesiąc przysyła fakturę płace mu przelewem,nawet mam tu meldunek na czas umowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jutro będę stanowczo niemiła. Macie racje. Cwaniak. Nie dam sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Absolutnie sie nie dawaj:-) Bo biednemu zawsze wiatr w oczy ale pupe trzeba miec twarda.Nagraj rozmowę i rozmowa z kultura ale stanowcza.W umowie nie bylo czasu wypowiedzenia czyli mozesz ja wypowiedziec w kazdej chwili-odstapic od niej.Nie daj sie okrasc w biały dzień! Napisz na kafe jak poszlo okey?;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 22:59 - takich cwaniaków jest dużo, bo twierdza, ze bedą stratni. Sratni, nie stratni. Nie dość, ze zostaje im kaucja to zaraz ktoś nowy sie wprowadzi i da kaucje i np zapłaci juz za miesiąc wynajmowania. Tak jak pisałam - raz wpłaciłam za pokój, do wprowadzenia sie miałam jeszcze pare dni, ale z rożnych osobistych względów zrezygnowałam i osoba oddała mi uczciwie te pieniadze, w dodatku powiedziala mi, ze zainteresowanie jest duże i zaraz ktos sie znajdzie chętny i nic sie nie stało. Ja tez bym oddała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula8980808880
22:14- To poczytaj sobie co wcześniej pisałam, nie znasz się kompletnie, a się wypowiadasz. W art. 673 KC wyraźnie jest o tym, że jesli nie ma określonego okresu wypowiedzenia to obowiązują terminy ustawowe, ale dotyczy to umów podpisanych na czas nieokreślony. A ta umowa, którą ona podpisała jest na rok czasu, czyli czas okreslony i wg paragrafu 3 tego artytukłu obowiązuje tu to co spisali w umowie. Ludzie, nie opowiadajcie proszę takich bzdur bo możecie kogoś wprowadzić w błąd :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula8980808880
Na kaucję jest sprytny sposób ;) I ja tak robiłam. Albo umawiałam się z właścicielem, że za ostatni miesiąc jaki będę mieszkać on po prostu weźmie kaucję ( i może sobie obejrzeć, ze nic nie zostało zniszczone) i zwykle oni się na to godzili i nie było problemu, a wysokość kaucji to była przewaznie cena wynajmu miesiecznego. A jeśli wlasciciel na to nie pojdzie to mozna zwlekać z zaplata az do samego konca i powiedzieć przy wyprowadzce, ze przecież wlasciciel ma od was kaucję, a nic nie zostało zniszczone i nic wam juz wtedy nie zrobi bo z niczym mu nie zalegacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jula8980808880
Aha i jeszcze proponuję zrobić dokładne zdjęcia w mieszkaniu w dniu wprowadzki i potem wyprowadzki żeby był dowód, że nic nie zniszczyliście w razie czego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wlasnie umowa wynajmu jest na rok a okresu wypowiedzenia nie ma wogole w umowie czyli co nie moze zrezygnowac z wynajmu z dnia na dzien? Gdzie jest na to jakis kodeks?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, tu autorka. Kochani dam znać jak się to zakonczy. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego co musi być zawarte w wypowiedzeniu umowy abym znowu nie miała z nim jakiś problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzień dobry, tu autorka. Kochani dam znać jak się to zakonczy. Mam jeszcze pytanie odnośnie tego co musi być zawarte w wypowiedzeniu umowy abym znowu nie miała z nim jakiś problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto skonsultować się z dobrą kancelarią prawną, np. http://kancelaria-wylag.com/. Mają doświadczenie w prawie lokalowym i na pewno będą wiedzieli jak dobrze poprowadzić taką sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja na Twoim miejscu poszłabym do notariusza i zapytała o poradę notariusza. Obecnie korzystam z pomocy http://www.notariuszkarczewska.pl/, to znakomita kancelaria notarialna. Jestem naprawdę zadowolona z jej usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skontaktuj się z dobrym notariuszem. Nam na pewno doradzą Ci jak należy postępować w takiej sytuacji. Ja zawsze z podobnymi sprawami chodzę do http://www.szczecin-kancelaria-notarialna.pl/ , to świetna kancelaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Musisz koniecznie zgłosić się do dobrego notariusza. Ja w takich sprawach zawsze udaję się do http://sosnowiecnotariusz.pl/ - znakomita kancelaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takich sprawach musisz rozmawiać z notariuszem. Ja zawsze chodzę do http://sosnowiecnotariusz.pl/ - to znakomity prawnik, nieraz pomógł mi w bardzo skomplikowanych kwestiach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W zupełności zgadzam się z przedmówcą. Ze swojej strony mogę polecić notariusza http://sosnowiecnotariusz.pl/ - to najlepszy u jakiego byłem, bardzo uczciwa i rzeczowa kancelaria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Najlepiej wybrać się po pomoc do fachowca. Ja miałam podobny problem i omówiłam go najpierw z radcą prawnym. Pomógł w papierach i w odpowiednim podejściu do tematu. Wiedziałam, co powinnam mówić i jak się zachować. Pomógł mi Pan Tomczyk z www.kancelariatomczyk.pl. Jestem z Gdańska. Wszystkim polecam usługi tego Radcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kostert
Polecam zapoznać się ze storną https://spinker.pl/, tam znajdziesz różne wzory umów, a dzięki temu znacznie łątwiej będzie Ci zadbać o wszystkie formalności. Tak naprawdę dzisiaj możesz to zrobić przez internet, zwłąszcza z wykorzystaniem tej aplikacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość horallka
też korzytsam z apki Spinker i mogę Wam powiedzieć, że po kilku podpisanych umowach czuję, że apka jest dużym ułatwieniem. Nie trzeba drukować umów, trzymać w segregatorach, zastanawiać się czy dobrze jest skonstruowana umowa - jest to duże ułatwienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×