Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Czy Ariel to dobrze imię dla chłopca?

Polecane posty

Gość gość
21:05 To skoro imie ma podobac sie rodzicom to po co autorka zaklada temat i prosi o opinie?Skoro jej sie podoba to niech takie da.A tak temat zalozyla,wiec wiadomo,ze niektorzy beda za a niektorzy przeciw.Jest temat,to jest dyskusja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Największą burzę to rozpętała ta od katolików. A nadając imię musisz liczyć się z odbiorem takim a nie innym. Jak nie jesteś na to gotowa to lepiej nie nadawaj bo będzie Ci przykro ( i przeniesiesz to na synka). Ale jak masz głęboko negatywne komentarze to nadawaj. Wszystko zależy od tego jak Ty się czujesz z tym, że ludzie niektórzy mogą ( ale nie muszą) tak reagować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie spotkalam sie jeszcze z negatywnym odbiorem imienia:) nawet mam kumpla czesia. Taki czesiek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nigdy nie potrafilam zrozumiec,po co zakladac na takim forum jak kafe temat o imieniu dla dziecka.Ludzie tu siedza rozni.A skoro rodzicom i tak podoba sie takie czy inne imie to niech takie dadza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak. Ateiści zgorszyli się w imię zasady "uderz w stół". ;) Imię jest biblijne, ale w Polsce zawsze będzie kojarzone z marką. To pewnie jak imię Mercedes. Jeśli jesteś na to gotowa, to daj tak synowi na imię. Nie krytykuję Twojego wyboru, bo to Twoje dziecko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A córka Pollena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam na imię Ariela i dobrze mi z tym. No ale jednak dla chłopca nie wyobrażam sobie dać imię Ariel, jakoś mi bardziej to imię pasuje do dziewczynki. Wiem że to imię męskie ale jakoś tak nie pasuje mi. Ale jesli chcesz to możesz dać tak na imię dziecku. Ja w szkole problemów nie miałam a nawet raz przebrałam się za mała syrenka na bal przebierańców i wszyscy byli mile zaskoczeni i twierdzili że trafiłam w dziesiątkę. No ale ja jestem dziewczyna i trudno mi powiedzieć o chłopczyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Imię okropne. Malo męskie, wręcz dziewczęce. Może i kojarzy się z młodością ale ja bym nie chciała być Twoim synem w wieku 30 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Twoj syn lubi chlopcow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja sąsiadka ma 30 letniego wnuka Ariela i odmienia jego imię w ten sposób to , że mówi powiem ci coś o Arierze. Leciał kiedyś film Szaleństwo Majki Skowron i to z tego filmu wzięło się to imię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam w szkole Ariela i tak wyśmiewano się z niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:18 Jesli moge zapytac.:-) Jak wlasciwie odmienia sie to imie?Zwykla ciekawosc.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
odmienia się tak jak np, Daniel - Ariel, mówię o Danielu, mówię o Arielu. faktycznie tak na imię miała syrenka w bajce. Jest wiele ładniejszych imion, za bardzo kojarzy się z proszkiem. Kiedyś jak córka była mniejsza i ubrudziła bluzkę, powiedziałam, że tej bluzki to nawet Ariel nie weżmie mając na myśli proszek. Na co ona odpowiedziała, że Ariel jest bardzo grzeczny i nic nie ukradnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:29 Dzieki za odpowiedz.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pewnie że odmienia się w Arielu. W czym pierzesz? W Arielu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może Pocachontas, albo Kopciuszek? Ja mam z imieniem Ariel 2 skojarzenia - mała syrenka i proszek do prania. Nie uważam żeby kojarzyło się z niewinnością, bardziej z gejem jak dla mnie. Nie uważam żeby było oryginalne, raczej dziwne i patologiczne. I bardziej mi do dziewczynki pasuje, ale jak chcesz księżniczkowe imie to Pocachontas jest ładne. A może zainspiruj się innym proszkiem do prania - PERSIL. Kończy się na L tak jak Ariel więc też będzie sie kojarzyć z niewinnością i będzie świetnie pasowało dla Twojego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No albo z ksywą geja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ariel

Mam na imię Ariel i bardzo się cieszę.

A jeśli ktoś mnie obraża ja sobie myślę (śmiejesz się że mnie a  to ja mam wyjątkowe imię.):classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

Ariel był jednym z Aniołów. Imię oznacza lwa Boga. Nie rozumiem dlaczego w tak katolickiej Polsce imiona starobiblijne są tak dyskryminowane. Ale z drugiej strony większość tych pseudokatoli nigdy nie przeczytała PŚ, tylko słucha księdza, a po mszy na zakupy do Tesco czy Biedronki. *typowemy "polaczkowi" Ariel zawsze będzie kojarzył się z proszkiem.

To typowo zydowskie imie, razem z Ickami i Abramkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

To typowo zydowskie imie, razem z Ickami i Abramkami

Zapomnialas o Jakubkach i Aronkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Dajcie mu Mordechaj od razu, też będzie brzydko, ale przynajmniej oryginalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

Zapomnialas o Jakubkach i Aronkach

 

 

To typowo zydowskie imie, razem z Ickami i Abramkami

Dodajmy jeszcze Szymona i Jana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

Zapomnialas o Jakubkach i Aronkach

 

 

To typowo zydowskie imie, razem z Ickami i Abramkami

Dodajmy jeszcze Szymona i Jana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

Zapomnialas o Jakubkach i Aronkach

 

 

To typowo zydowskie imie, razem z Ickami i Abramkami

Dodajmy jeszcze Szymona i Jana 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Mi sie nie podoba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wiwi

Okropne imię ariel proszek do prania lub syrenka z dysneya

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ariel to imie zydowskie, a w Europie bedzie mala syrenka, po co to dziecku robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
 

 

Dodajmy jeszcze Szymona i Jana 

Nie, bo to imiona chrzescijanskie z korzeniami zydowskimi.Ariel czy Icek to typowe dla wspolczesnych wyznawcow judaizmu, obywateli Izraela itp.Starotestamentowe.Np Jakub czy Anna sa z Nowego Testamentu,  a wszelkie Sary czy Abramy ze starego, bo tylko ten zydzi uznaja.Odradzalabym Ariela, na pewno chlopiec by wolal byc zwyklym Jasiem czy Antkiem, po co dziecku robic pod gorke "bo mi sie podoba"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
 

Nie, bo to imiona chrzescijanskie z korzeniami zydowskimi.Ariel czy Icek to typowe dla wspolczesnych wyznawcow judaizmu, obywateli Izraela itp.Starotestamentowe.Np Jakub czy Anna sa z Nowego Testamentu,  a wszelkie Sary czy Abramy ze starego, bo tylko ten zydzi uznaja.Odradzalabym Ariela, na pewno chlopiec by wolal byc zwyklym Jasiem czy Antkiem, po co dziecku robic pod gorke "bo mi sie podoba"

Nastepna nawiedzona...  Imiona pochodzenia zydowskiego, nie sa zydowskie.  Skad wy sie bierzecie.  Podaj mi adres tego klubu nawiedzonych, zebym przypadkiem tam nie trafila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hahaha

Zarąbiste. Dzieciak do 10 roku życia nie będzie wiedział czy jest kobietą, mężczyzną, proszkiem do prania czy syrenką 😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×