Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jakubsek

Odnowienie drewnianej ławeczki

Polecane posty

Gość jakubsek

Przy grobie naszych bliskich jest taka stara ławka,która w tym momencie średnio się nadaje do siadania na niej - była zaniedbana. Czy zatem istnieje jakiś sposób, na doprowadzenie jej do właściwej postaci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To zależy w jakim konkretnie jest stanie. Jeśli każdego roku nie była zabezpieczana, to pewnie została zjedzona przez korniki i szybko się rozpadnie. Musicie sami ocenić stan - jeśli normalnie stoi, to być może wystarczy ją tylko odświeżyć. To już jest wykonalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ekspert_Bondex_
Hej! Renowacja ławeczki nie będzie tak kłopotliwa, jak mogłoby się wydawać. Pierwszą rzeczą, jaką należy wykonać w sytuacji odnawiania tego typu drewna, to usunąć starą powłokę malarską. Najlepiej zrobić to przy pomocy produktu takiego jak Bondex Usuwacz Uniwersalny. Najpierw drewno należy umyć ciepłą wodą, następnie wysuszyć i przeszlifować powierzchnię (papierem ściernym P60), a dopiero potem nałożyć preparat. Po odczekaniu 5 do 20 minut można przystąpić do usuwania starej powłoki za pomocą szpachelki lub miękkiej metalowej szczotki. Efektem, do którego powinieneś dążyć, to surowa, drewniana powierzchnia. Myślę, że dobrym pomysłem byłoby odpowiednie zaimpregnowanie ławeczki i lepsze zabezpieczenie jej przed zagrożeniami środowiska, takimi jak deszcz, słońce, czy szkodniki. W tym celu polecam Ci zastosowanie preparatu Bondex Wood Preserver, który wnika w głąb drewna, a przez zawartość substancji biobójczych chroni drewno przed owadami, czy grzybami. Ostatnim krokiem będzie nadanie odpowiedniego wyglądu ławeczce. Jeśli chciałbyś np. uzyskać konkretny kolor, to polecam Ci zastosowanie Bondex Acrylic Enamel. Produkt oferuje 17 różnych odcieni, także z pewnością któryś wpasuje się w Twój gust i potrzeby. Warto wspomnieć również o tym, że poprzez zawartość pigmentów w preparacie rośnie wartość ochronna drewna przed promieniami UV. Pozdrawiam serdecznie, Ekspert Bondex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To prawda renowacja mebli - nadawanie im nowego życia to coś fajnego i odprężającego dla mnie. Dość długo szukałam sklepu gdzie znajdę wszystko co potrzebne do odnawiania takie jak własnie tkaniny obiciowe a własnie w sklepie magab można takie nabyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×