Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Od kiedy Wasze dzieci zaczęły jeździć na zwykłym rowerku

Polecane posty

Gość gość

z bocznymi kółkami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na prawdziwej 3 kolce ale z pedalami na dole jak w normalnym rowerze, corka radzila sobie swietnie i jako 4 l. przesiadla sie na krotko na maly rower a srednim juz jezdzila do szkoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja jestem w szoku bo syn kolezanki ma 3 lata i jezdzi bez bocznych kolek! Dodam ze ja mam 27 i nie umiem jezdzic na rowerze :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj 3 latek tez juz bez kolek sie uczy;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Syn miał dwa lata to jeździł na biegowce. Przez rok z hakiem. W czerwcu zeszłego roku kupiliśmy rower już z pedalami i kółkami bocznymi. 16 cali koła. Spory jak na 3,5 roczne dziecko. Ale chciałam żeby miał na dłużej a porządny rower za 4 stowki. W tamtym roku nauczył się w ogóle sztuki pedałowania i panowania nad kierownicą. W miniony piątek zdjelam boczne kółka, w niedzielę już smigal na dwóch sam ;) problem ma tylko jeszcze z ruszeniem, ale to dlatego, ze ma ciut za wysoko siodelko bo nie chcemy jeszcze ściągać tej rurki do trzymania dla rodzica. Za parę dni i to zdemontujemy i będzie się uczył ruszać samodzielnie. Musi dojść do wprawy w samej jeździe. Końcem września będzie miał 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj syn nauczył sie jeździć na rowerze mając ciut ponad 3,5 roku. bez dodatkowych kółek bo nie chciał zeby je przykręcać. Uparł sie i zawziął na całego i po kilku tygodniach nauczył sie. Jednego dnia po prostu wsiadł i zaczął jechac krzycząc do mnie- mama jadę sam! Myślałam, ze padnę z wrażenia i dumy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Widze,ze niektore dzieciaki z kafe to fenomeny jakies bo w wieku 3-3,5 lat jezdza juz na dwukolowym rowerze,podczas,gdy wiekoszosc dzieci opanowuje jazde w wieku 5 lat.Akurat nie sa to moje wymysly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Faktycznie większość dzieci łapie w wieku ok. 5 lat i więcej, ale widuję nieraz na bulwarach i placach zabaw maluchy właśnie w wieku 3-4 lat które śmigają bez bocznych kółek. W rodzinie też są takie dzieci, zwłaszcza te które wcześniej miały rowerki biegowe i łapanie równowagi mają już opanowane. Moim własnym się nie pochwalę, bo o ile na biegowym śmigał, to pedałowania na żadnym rowerze jeszcze nie opanował, a ma 6 lat, tyle że ma duże problemy z koordynacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka4
Kupiliśmy dziecku rowerek za 400 zł. i musieliśmy zwrócić do sklepu.Jak można sprzedawać takie badziewie?! Brakowało śrub, siodełko krzywe i inne poważne usterki. Myślałam że jak kupimy droższy, to będzie lepszy jak ten za sto zł. A tu g****o!!!! Dziecko ma 2, 5 roku i potrafi pedałować.Jednak sama jeszcze nie jezdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co ty bys chciala za 400zl??? Za 4000 jak bys kupila to mozesz sie sapac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 13.45- No i znalazła sie zazdrośnica. Wystarczy wychodzić z dzieckiem na dwór, na podwórko, do parku i dać jemu szanse na opanowanie jazdy na rowerze, hulajnodze etc. Jeśli jednak woli sie siedzieć w domu, albo snuć po centrach handlowych to dziecko nigdy sie nie nauczy jeździć na żadnym sprzęcie. I jeszcze dodam, ze moja córka mając rok i 8 mcy zaczęła jeździć na dwukołowej hulajnodze, bo nasladowala starszego brata. I nie uważam tego za żaden fenomen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój dostanie zaraz na 3 urodziny ale on bardzo szybko zaczął pedalowac na 3 kołowym i sam spore dystanse jeździł teraz już przetestowany jest rower z bocznymi kółkami. Może za rok pomyślimy o zdjęciu bocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moj 3 l po domu w zimie jezdzil na rowerze i nauczyl sie. Teraz caly dzien na dworze wiec tam jezdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Synek ma 4,5 roku. Jeżdzi na dwóch kółkach od tej wiosny. Najpierw biegówka odkąd miał półtora roku, ten rower drugi sezon, w zeszłym roku boczne kółka albo taki trzymak.. Koła 16cali. Dla mnie problemem są raczej prędkości, jakie na nim rozwija (trzeba szybko biegać). Na "duży" rower wychodzi tylko z tatą. Ja nie nadążam z bieganiem i takie widoki nie są na moje nerwy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn dostał rowerek przed 4 urodzinami. Mam taką sąsiadke, która ma dziecko w wieku mojego i on mając 3latka śmigał juz na 2 kółkach. Na placu zabaw tez często widzę takie maluchy, to żaden fenomen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie moje dzieci, a mam ich 3 zaczęły jeżdzić samodzielnie na rowerku mając 6 lat. Ja i moje rodzeństwo też w tym samym wieku. Czyli jest to rodzinne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tego co czytam, to chłopcy szybciej opanowuja takie rowerki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja mała bedzie miec w sierpniu 5 lat i od wiosny jeździ na dwukołowym 18 cali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn ma 4, 5 roku i jakieś 2 miesiące temu nauczyłam go jeździć bez bocznych kolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka majac 2 latka jeździła na biegowce. Rok pozniej zaczęła jezdzic na dużym 16 cali z bocznymi kołami. Teraz ma 4 latka i opanowała jazdę/skręcanie nieco gorzej.. za rok pomysle o ściągnięciu kołek bocznych. Moj chrześniak rowniez nauczył sie majac 5 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek miesiąc przed 3 urodzinami opanował jazde z bocznymi kółkami a mając 3 lata i 8 miesięcy jeździł już bez bocznych kółek :-) wcześniej miał biegówke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
19:39 Jaka zazdrosnica?Fakty sa takie jakie zostaly przedstawione.A prawda jest tez to,ze na tym forum mozna napisac wszystko bo nikt i tak tego nie sprawdzi.Moje dzieciaki jezdza na rowerach to czego niby mam zazdroscic ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja miala trzy lata i cztery miesiace. Wczesniej na biegowym jezdzila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To ja wyzej. Zslomnialam napisac ze na dwoch kolach bez bocznych w wieku trzech lat i cxterech miesiecy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzieci jezdzily na biegowych rowerkach, potem przesiadaly sie na normalnie bez kolek bocznych. Corka miala prawie 5 lat, synek 3 latka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój synek ma 5 lat i jeszcze nie umie jeździć bez bocznych kółek ale mój siostrzeniec miał rzeczywiście 3 lata i już sam jeździł, może ma znaczenie, że już wtedy był rozmiaru mojego teraźniejszego 5 latka i świetnie sobie radził na rowerku 16 cali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matka polka

Moj starszy syn nauczul sie jezdzic na 2 kolkach gdy mial 7 lat. Nie jezdzil na jezdziku, nie umial na 4 . Stwierdzil majac 7 lat ze wypada juz umiec wsiafl i pojechal. Mlodszy natomiast jsk misl 1,5 roku dostal jezdzik i rozwijal na nim predkosci niesamowite. Dlugo z jezdzika nie chcial zejsc. Jak mial niecale 3.5 lata przekonal sie do 4 kolowca,pojezdzil na nim ze 2 miesiace i przed 4 ur.jezdzil na 2 kolach sam

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Iwona i ula

Corka 3,5 roku wczoraj dostala 16 calowy, spory rowerek, chcialam go najpierw jako biegowke ale nie dosiegala zbytnio do podłoża, dokrecilismy pedaly, wsiadla i praktycznie pojechała, obylo sie bez bocznych kolek i kijkow od miotly. Ot tak od razu wyszlo, nie wiem jakim cudem ale wczesniej miala opanowana biegowke z decathlona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Mój syn ma 4,5 i jeszcze nie próbował. Ma biegówkę, którą uwielbia i narazie nie planuję zakupu nowego rowerka, zastanowię się nad tym wiosną. Pamiętam jednak, że ja miałam problem z opanowaniem tej sztuki i nauczyłam się dopiero w wakacje przed zerówką - mowa o jeździe na dwóch kółkach, bez bocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×