Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Angina wirusowa albo bakteryjna czyje dziecko przechodzilo??

Polecane posty

Gość gość

Moja córka ma 3l8msc. Zaczelo sie we wtorek kaszlem napadowym w nocy po 2-3h. Potem raz wspomniała w czwartek gardło mnie boli. Mokry kaszel i przytkany bardziej niż zwykle fluki.W piątek 38.1 dałam ibum o 18.30. Potem o 6 rano. I potem musiałam zamiennie z panadolem co 4h bo rosło co 5.5h na samym Ibum. Wczoraj o 10.15 wizyta i gardło brzydkie plamki białe na migdalach. Ale mamy mieć w następnym tygodniu(za 10dni) wycięcie migdala. warunkiem jest byc zdrowym w dniu zabiegu i 2 tygodnie przed nie brać antybiotyki.Czekam 4 miesiące. Mała ma niedosluch 30-40decybeli na ucho, wodę w uszach i wieczne kataro kaszle. Babka mi mówi dajmy jej szanse bo może to herpoangina wirusowa. Muszę w poniedziałek zrobić wymaz. Teraz mam dylemat . Mała czuje się ok. Wczoraj dałam Ibum o 21. To dopiero dałam rano o 7 bo wstała przy śniadaniu mówiła ze gardło boli. Brak goraczki jak wstała czyli 10h bez gorączki. Po 15 zaczęła ja brać bo miała 37.5 ale nie rosła tak szybko jak wcześniej dałam Ibum. Do tej pory nie ma gorączki. Czyli przerwy się wydluzyly. Lepiej się czuła bo rozrabiala. Migdały plamki mają Ale te plamki zaczęły się z mniejszac i tak jakby czerwieniec na obwodkach?- na pewno nie jest ich więcej.antybiotyk mam wykupiony Ale wizja przekładania zabiegu to jak pieklo. Czy ktoś wyleczyl angine bez antybiotyku? Dodatkowo kaszel na mokro i fluki ma-jakby wirus. A jak wyjdzie jutro ze to jednak paciorkowoec a jej się polepsza i nie ma gorączki? Co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak bylam mala po wycieciu migdalka chorowalam na angine doslownie co 3 miesiace. Goraczka 39.5, dreszcze. Obserwowali rowniez tiki podczas goraczki, bo mialam wysoka. Czulam sie fatalnie. Mama musiala isc do pracy ja zostawalam sama w domu i umieralam doslownie albo po prostu spalam. Zawsze dostawalam OSPEN. Trwalo 7 dni i bylo okej. Potem minelo. Angine trzeba wychorowac w lozku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dzieci miały bakteryjną, antybiotyk brały, po dwóch dawkach niesamowita poprawa. Po kuracji ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarke mam super. Jeszcze nigdy mnie nie zawiodła. Wyleczyla zapalenie oskrzeli bez antybiotyku i rozpoznala mononukleoze w kwietniu po jednym badaniu.(kazała dla pewności z krwi zrobić i wyszło że kończy przechodzic). Mówi że plamy białe na migdalach mogą być i przy anginie paciorkowcowej i przy herpaanginie wirusowej. Znalazłam parę wpisów gdzie mamy wyleczyly angine bez antybiotyku. Zastanawiam ze czy przy anginie ropnej bez podania antybiotyku spadlaby gorączka w 3 dobie i nie nawracala?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie bez antybiotyku chyba bym umarla. lepiej podac, bo moze byc to niebezpieczne. Angina to tez okropny bol. Przez 3 pierwsze dni mama robila mi bulke paryska z maslem bez skorki i tego przelknac nie moglam. Nawet picie sprawialo niesamowity bol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mija córką zjadła dzisiaj każdy posiłek. Jadła płatki z mlekiem sojowym-chciała. ZJadła całą gruszek chrupki kukurydziane rosół z marchewką i kurczakiem babeczke cytrynowa(piekłam sama) arbuza kawałek i kasze manną z bananem na kolacje(na mleku bez laktozy). Nie narzekala że ja boli gardlo. Co 1h podaje jej dawkę witaminy C już drugi dzien.(tabletka aceroli sanbios rozpuszczoną w wodzie strzykawka) i hascovir 5x1 dzisiaj dZiennie, psikam tant um verde co 2h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wtfwtfwtfwtf
Nie wiem nie wnikamy w twoje metody. idz do znachora skoro lekarze sa dla ciebie niekompetentni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie ma anginy wirusowej, zawsze jest bakteryyjna, wirusowe to moze byc zapalenie gardła a ono jest łagodniejsze. Autorko chyba na siłe chcesz zrobic ta operACJE, ROZUMIEM ZE DŁUGO CZEKAŁAS ALE WIESZI LE RYZYKUJESZ ??? WYLUZUJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po prostu nie wyobrażam odwołać zabieg:(:(:( ona się męczy ze spaniem ciągle buzia otwarta sapie chrapie bedechy pewnie ma. W pracy już oficjalnego Neila wysłałam ze nie bedzie mnie 2 tygodnie córkę na ponad miesiąc z przedszkola wzięłam podanie napisałam. Wczasy n koniec lipca zarezerwowane... Chcieliśmy zeby pojechała po zabiegu powdychala jodu nad morzem.:( a tu wszystko może wziąć w łeb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mialam angine niedawno. Zejsc z tego swiata mozna. W 3 dobie distalam antybiotyk i odrazu wrocilam do zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Słucham lekarki. To pediatra z przychodni. Chodzę prwatnie. Powiedziała a że angina może być wirusowa a nawet grzybiczna. Córką się lepiej czuje być może jutro wcale gorączki nie będzie już to mam antybiotykiem ja potraktować??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przed zabiegiem jest i ty jej antybiotyku nie podajesz? do narkozy musi byc zdrowa a nie niedoleczona chcesz ja zabic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ktoś w ogóle słyszał ze angina może być wirusowa? Przecież w internecie jest ogrom na ten temat. Po 3 dniach gorączki. To już się można lepiej poczuć niezaleznie od tego czy się bierze antybiotyk czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro wiesz najlepiej to po co tu pytasz o rady. rob co uwazasz to twoj dzieciak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli jutro w wymazie wyjdzie paciorkowiec ten konkretny co wywołuje angine bakteryjna(wynik m am po 5 minutach) to porozmawiam z pediatra co robić antybiotyk dam(mam wykupiony) wy umiecie czytać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dla mnie lekarka która mówi ze byc moze to angina wirusowa to dno nie lekarka. autorko uspokój sie, plany to plany ale ty histeryzujesz i chcesz ryzykowac zycie dziecka z powodu urlopu czy zalu z terminem???!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój syn miał angine wyleczona tym lękiem hascovir bo posiew na paciorkowca wyszedł ujemny. Autorka dobrze robi ze czeka. Zwłaszcza że gorączka spada i podnosi się wolniej lub wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Edziaaaaaaaa
Angina to choroba bakteryjna, a nie wirusowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Jakby można było powiew wykonać wczoraj to bym zrobiła Ale muszę czekać do jutra do 8 rano. Niestety to nie moja decyzja. Po prostu przychodnia zamknięta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edziaaaaaaaa dziś Gie prawda. Ponad 70% angin ma podłoże wirusowe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Edziaaaaaaaa dziś www.pulsmedycyny.pl/2579706 ,82758,antybiotykoterapia-w-anginie ""Angina to ostre zapalenie układu chłonnego gardła. "Powszechnie rozumie się przez to ostre zapalenie migdałków podniebiennych, ale może to też być ostre zapalenie migdałka gardłowego czy językowego - mówi prof. Elżbieta Hassmann-Poznańska, kierownik Kliniki Otolaryngologii Dziecięcej Dziecięcego Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Białymstoku. - Wbrew temu, co się powszechnie uważa, angina w większości przypadków spowodowana jest infekcją wirusową. Tylko ok. 30 proc. angin jest powodowana przez paciorkowiec beta-hemolizujący typu A, odpowiedzialny za powikłania tej choroby". Według prof. E. Hassmann-Poznańskiej, główny problem to rozpoznanie, z jakiego typu anginą mamy do czynienia. Angina wirusowa nie wymaga leczenia antybiotykiem, natomiast w przypadku anginy paciorkowcowej, ze względu na możliwość powikłań, konieczne jest leczenie antybiotykami. "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I jeszcze: www.przychodnia.pl/przeziebienie/index15.php3?s=3&d=37&t=15&p1=0 "Angina jest ostrym zapaleniem układu chłonnego gardła, definiowanym często, jako ostre zapalenie migdałków podniebiennych. NAJCZĘŚCIEJ przyczyną zapalenia migdałków są WIRUSY przeziębienia i grypy. Jednak CO TRZECIE ostre zapalenie migdałków wywołują niebezpieczne BAKTERIE – paciorkowce beta-hemolizujące grupy A (tzw ropotwórcze) o nazwie Streptococcus pyogenes. " Czy Edziaaaaaaaa zrozumiała? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najważniejsze, to nie zwlekać z wizytą u lekarza. Nie ma co leczyć się na własną rękę, bo można tylko pogorszyć sytuację. Zapewniamy, że lekarze nie gryzą :) Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tu autorka. Powiew na paciorkowca ujemy:):):):) dobrze że nie dałam antybiotyku!!! Zabiegu nie odwołuje. Córką od wczoraj miała tylko wieczorem i rano podgoraczkowy(37.7). Lepiej się czuje. Leczymy hascovirem i tamtym verde. Oczywiście obowiązkowo witamina C . Jednak można angine wyleczyć bez antybiotyki. Mimo bialych plam na migdalach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Masz tryb nebulizacji do górnych i dolnych dróg oddechowych w Novama Familino by Flaem, więc ci wszystko dosłownie oczyszcza, a nie tylko jeden region. Można rozszerzyć terapię aerozolową nawet o leczenie migreny, zatok, gardła. Nic się nie ulatnia z maseczki. Pełen komfort.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×