Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ciąża z trombofilią

Polecane posty

Gość gość

Dziewczyny napiszcie jakie leki zażywacie lub zażywałyście i w jakich dawkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A co to jest? Ja jestem w ciazy I trymestr 13 tc. Mam mocno obnizone plytki krwi mpv. Lekarz pytala czy biore kwas foliowy i zapytala jaki? Powiedzialam, ze zwykly folik po prostu i otrzymalam na recepte jaki ac folik 15. Przeczytalam w necie, ze to duze niedobory kwasu foliowego i ze nie wchlaniam tego zwyklego suplementu . Martwie sie okropnie przeciez to jest takie wazne :( czytalam ze to moze byc jakas mutacja genu m... nie pamietam nazwy. Teraz sie zamartwiam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mutacja mthfr. To się nie na co zamartwiać tylko się idzie na badanie genetyczne kariotyp, najlepiej przed planowaną ciążą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale przeciez niedobory kwasu foliowego moga doprowadzic do tego, ze dziecko nie rozwija sie prawidlowo. Jak to jest ? A czy w ciazy mozna zrobic to badanie? Jaki jest koszt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie w szpitalu około tysiąca złotych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dokładnie, na wynik czeka się ponad miesiąc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej, jest tu jeszcze ktoś? Czy udało Wam się zajść w ciążę , gdy dowiedziałyście się o trombofilii i zaczęłyście brać zastrzyki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja kolezanka urodzila z trombofilia 4 zdrowych dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Specjalny kwas foliowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz mi przepisał też kwas foliowy specjalny na receptę... Wiesz może, w którym cyklu koleżanka zaszła w pierwszą ciążę? Tzn. po jakim czasie od brania specjalnych leków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja zaszlam w ciążę z chlopem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaa

Ja mam trombofilie, byłam w ciąży i całą ciąże brałam zastrzyki w brzuch. Urodziłam w 36 tygodniu bo miałam dodatkowo cholestaze ciążowa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
Dnia 23.11.2018 o 22:50, Gość gość napisał:

Hej, jest tu jeszcze ktoś? Czy udało Wam się zajść w ciążę , gdy dowiedziałyście się o trombofilii i zaczęłyście brać zastrzyki?

Przed zajściem w ciąże mala dawka aspiryny dziennie, możesz kupic 100 lub dzielić normalna tabletkę na 4 wychodzi taniej a różnica niewielka. Poprawia ukrwienie i sprzyja implantacji zarodka, mieszkam w Hiszpani i tutaj profilaktyczne dziewczyny zażywają aspirynę 100 Myśle ze w pl tez jest dostępna (te dziewczyny które miały kilka poronień, nie że każda jak leci.. po kilku poronieniach podejrzewa się trombofilie ale nie od razu robi się badania) kiedy dojdzie do implantacji, test pokaże dwie kreski dostajesz heparynę w zastrzykach. Bierzesz do końca ciąży a jak miałaś cesarkę to po porodzie jesczze 2 tyg (mój przypadek) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

A i jeszcze dodam ze poroniłam 5 ciąży Zanim trafiłam pod opiekę hematologa... na aspirynie i heparynie Zaszlam i później donosiłam bez problemu. (U mnie problemy były juz na etapie implantacji) Siostra po 2 poronieniach kolejne 2 ciąże na heparynie tez zdrowe dzieciaczki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_msi

https://www.testdna.pl/trombofilia-wrodzona-badanie/ - czy takie badanie robiłyście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc
15 minut temu, Gość gość_msi napisał:

https://www.testdna.pl/trombofilia-wrodzona-badanie/ - czy takie badanie robiłyście?

Nie wchodze w link Wiec niewiem o jakie badanie chodzi,  ale może ci się przyda moja wypowiedz.

Trombofili jest kilkanaście, tylko lekarz na podstawie innych badań jest w stanie skierować cię na właściwe badania. W przeciwnym wypadku jest szansa ze stracisz kasę na badaniu które ktoś ci poleci (lub znajdziesz w necie) nic nie wyjdzie a ty nadal będziesz miała problemy myśląc ze jesteś zdrowa.
Pisałam ost dwa posty powyżej twojego, ja trafiłam do hematologa i na podstawie jednych badań kierował mnie na inne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

.

Trombofili jest kilkanaście, tylko lekarz na podstawie innych badań jest w stanie skierować cię na właściwe badania. W przeciwnym wypadku jest szansa ze stracisz kasę na badaniu które ktoś ci poleci (lub znajdziesz w necie) nic nie wyjdzie a ty nadal będziesz miała problemy myśląc ze jesteś zdrowa, ja trafiłam do hematologa skierowana od gina i ten, na podstawie jednych badań kierował mnie na inne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×