Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Gość _ 26

Mąż uzależniony od gier

Polecane posty

Gość Gość _ 26

Hej , Wiem, że jest podobny temat na forum ale postanowiłam opisać mój konkretny przypadek. Może wy mi coś podpowiecie bo nie wiem już co mam robić . Jestem z z facetem od 6 lat a od 3 małżeństwem . Nie mamy dzieci Na początku wiedziałam, że mój mąż gra w gry jednak nie stanowiło to problemu dlatego, że grał dopiero kiedy wykonał swoje obowiązki , był po pracy miał chwilę dla siebie. Wiadomo każdy ma pasje, przyjemności. Problem zaczął się jakieś pół roku temu ... Mąż nie pracuje, jedynie dorabia . Nie pracuje dlatego, że tak się uzależnił, że całe dnie i noce gra ... Ja pracuję . Często jest tak że on nie ma pieniedzy i prosi rodziców o pomoc ... Kiedy wracam z pracy on siedzi przed komputerem i nie jest w stanie nawet zrobić obiadu kiedy wrócę bardzo zmęczona z pracy i często jest tak że to ja po niosę ciężkie torby z zakupami i przygotowuje sobie obiad a on dalej gra i nie widzi problemu . Gra w nocy ...często proszę go żeby przyszedł do mnie i się położył to nie może bo gra , mówi że się go czepiam. Jeszcze rozumiem może gdybym może nie dbała o siebie ...facetom się podobam i mąż doskonale o tym wie. Nie chcę nawet ze mną sypiać bo nie ma czasu bo gra. Nawet przestaje dbać o higienę osobistą bo tak go pochłania gra... Ja nie wiem co mam już robić ... Proszę go o spędzanie czasu ale on go nie ma bo cały czas gra... Mówi że przesadzam ... Na spacery chodzę sama bo on gra ... Myślę o rozwodzie... Jestem młoda, ja też potrzebuje faceta który zadba o mnie , będzie miał dla mnie czas...aczkolwiek zdaje sobie sprawę że każdy z nas może się gdzies "zagubić" tyle lat jesteśmy razem i chce mu pomóc, wyciągnąć do niego rękę ale ja muszę wiedzieć że on będzie tego chciał a on nie widzi problemu ... Może wy macie jakieś pomysły , może macie jakieś doświadczenie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tylko terapia tu moze pomoc -zagroz ze jesli nie pojdzie na nia to sie wyprowadzasz ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w co gra?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli to gry internetowe to pokaż mu rachunek za internet.Wyjeźcie gdzieś na tydzień bez komputera,na jakąś wieś na wakacje.Zapraszaj do domu znajomych niech on widzi,że ktoś jest może zacznie się trochę wstydzić.Co tydzień rezerwuj stolik gdsien czy kręgle miże jak zobaczy,że kasa przepada to się nauczy.Przez tydzień nie pierz,nie zmywaj za niego.Wydzielaj mu dostęp do komputera.Jak pozmywa,umyje się.Nagradzaj go za postępy.Musisz mu pokazać,że realny świat jest fajniejszy. Rozmawiaj z nim,zapisz go do psychologa.A jak już nie dasz rady i jest to mąż cywilny to się rozwiedź lub wyprowadź na pewien czas ale cały czas interesuj się po cichu co u niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość_26
W warcrfta Ja już tyle razy proponowałam mu wyjazd ... To zawsze tak , że tylko mowi ...i tyle z tego wyjazdu.. Jak nie gra staje się drażliwy bo brakuje mu czegoś i nie może znaleźć sobie miejsca ... przy komputerze je a ze mną nie . Kiedy chce z nim spędzić czas to mowi mi żebym do niego mówiła jak gra i będziemy sobie rozmawiać ... Powtarzam mu cały czas że jest bardzo uzależniony natomiast on nie widzi problemu. Tyle razy powiedziałam że gdy nie zmieni się to poprostu coraz bardziej zaczniemy oddalać się od siebie i będzie poprostu koniec naszego związku . Pomaga to na chwilę . często gra do 4 nad ranem. Ja wstaje rano do pracy a kiedy on gra uderza mocno w klawiaturę ..to bardzo przeszkadza gdy człowiek chce się wyspać. Seksu prawie wcale nie ma , żadnego dotyku bo cały czas gra. Ja wiem że każdy ma pasje ale to już bardzo silne uzależnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość gość_26 czy możesz napisać jak skończyła się Twoja historia? Mam podobną

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×