Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Hybrydy, dziwne objawy

Polecane posty

Gość gość

Kilka dnia temu postanowiłam kupić zestaw do samodzielnego robienia hybryd w domu, wybór padł na firmę Neonail. Po dotarciu paczki, w celu wypróbowania swojego zakupu zrobiłam hybrydy na dwóch paznokciach (na palcach serdecznych). Około dwóch godzin później zauważyłam, że po lekkim ściśnięciu środkowego palca boli mnie miejsce pod paznokciem i swędzą mnie dłonie, jednak zrzuciłam to swędzenie na fakt, że mam suchą skórę i zignorowałam je. Następnego dnia od rana, czułam takie jakby mrowienie, pieczenie dłoni oraz punktowe swędzenie na całym ciele. W internecie czytałam o uczuleniach na hybrydy, ale na dłoniach nie miałam żadnych zmian, bąbli, zaczerwienień, nic oprócz tego mrowienia i w dalszym ciągu bolących palców środkowych. Objawy te zaczęły mijać pod wieczór, a następnego dnia zniknęły całkowicie. Dodam jeszcze, że lakier utwardzany był za pomocą lampy led. Wcześniej robiłam sobie hybrydy 2 razy (lakierami innych firm niż Neonail) i nie miałam żadnych niepokojących objawów. Macie jakiś pomysł co to mogło być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mdallenna
W takich sytuacjach zawsze pierwszą rzeczą powinno być zdjęcie hybryd bo możesz być uczulona na jkiś składnik. Zdejmij hybrydę i daj paznokciom odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A czy mogę być uczulona na cleaner, ktory był w zestawie? Wczoraj dla próby przed pomalowaniem zwykłym lakierem przetarlam jeden paznokieć cleaner em i po około godzinie dłoń zaczęła mnie trochę swedziec, ale po 10 minutach to przeszło i juz jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A stosowałaś się do wszystkich zasad przy nakładaniu? Tutaj to fajnie opisują - https://www.youtube.com/watch?v=qJmZhFsXR4A na co zwracać uwagę, czego pilnować. Bo czasami nie dopilnujemy czegoś i z tego takie objawy a nie od samego produktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annnkanna
U mnie było podobnie ale z inną firmą. ZMieniłam lakiery i inne gadżety typu cleaner,baza top i jest ok. Teraz używam produktów Makear:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak samo używałam tych co mnie uczuluja a makeAr jako jedyne maja atesty antyalergiczne i się u mnie sprawdzaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokladnie, lepiej wybrac firmę, ktora nie stosuje uczulających skladników w lakierach hybrydowych, tak jak wspomniany makear chociazby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No niestety, mnie wszystko od Neonail uczula.. Od początków używam lakierów Elisium i nic podobnego się nie działo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uczulenie na lakier niestety się zdarza, więc tak jak wyżej dziewczyny pisały, trzeba jak najszybciej zdjąć, a później testować sprawdzone, polecane marki. Życzę powodzenia przy kolejnych próbach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werrka86
U mnie te próby trwały i trwały, aż w końcu koleżanka mi pokazała/pozyczyła lakier Makear i okazał się idealny! Zero jakiejkolwiek reakcji nie pożądanej! Teraz kupuje tyko te

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sylwia_fikk
Tez kupuje lakiery Makear i bardzo je lubię. Świetnie kryją, dwie warstwy w zupełności wystarczą no i kolory sa trwałe, mi spokojnie mani na 3 tyg wystarcza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość werakosel
Teraz wybór lakierów hybrydowych jest duży, także warto testować. Ja lubię te od firmy eveline, bo mają dobrą cenę i wszędzie można je kupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Annkana

Mnie niektóre uczulają więc postawiłam na te które są dobrej jakości i nic mi się po nich nie dzieje. Kupuję od dłuższego już czasu z Makear

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niestety często się czyta o takich przypadkach. Skutki uczuleń mogą być paskudne. Na szczęście doszły mnie słuchy, że Silcare ma wyjść z hybrydowymi odżywkami do paznokci, które mają nie uczulać. Mam nadzieję, że to prawda.:classic_ohmy:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi tez sie zdarzylo cos podobnego i nawet juz nie probowalam hybryd. Potem kolezanka zrobila mi paznokcie produktami Silcare i nic sie nie dzialo takze polecam wszystkim ,ktorzy tak jak ja maja problemy z uczuleniami :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

najwazniejsze w takich sytuacjach jest szybkie zdjecie hybrydy. dobrze rowniez ze nie pomalowalas wszystkich paznokci tylko dwa. warto testowa rozne lakiery bazy itp bo wiele moze nas uczulac. ja rowniez wiele testowalam zanim znalazlam takie krote mialy fajna konsystencje do malowania, dbrze sie trzymaly i nie uczulaly oczywsicie. dla mnie numerm jeden sa produkty od makear i serdecznie je polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kosmetyczka

na wrażliwe paznokcie proponuję lakiery Jessica. Nie uczulają i są trwałe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kania

Ja tez polecam makear maja atesty antyalergiczne jako jedyne lakiery z tego co mi wiadomo .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×