Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Essence13

3 miesięczne dziecko nie chce podnosić główki

Polecane posty

Proszę o opinie inne mamy które miały podobną sytuacje, moja 3 miesięczna córka nie chce podnosić głowy kiedy leży na brzuchu...zacznijmy od tego, że nie cierpi leżeć na brzuchu.. zaraz płacze. Czasem uda się odwrócić jej uwagę jakąś grzechotką... ale z marnym efektem. Kiedy nosze ja na rekach to ładnie utrzymuje główkę natomiast na brzuchu zdarzyło się kilka razy ze podniosła i utrzymała przez chwile ale większość czasu woli leżeć i nawet nie podejmuje próby lub od razu płacze... Zaczynam sie tym martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zmuszaj takiego malutkiego dziecka do niczego.Kazde dziecko rozwija sie w swoim tempie.Niedlugo juz po porodzie niektore beda chcialy aby noworodek robil to co 3-4 miesieczne niemowle.Masakra jakas z wami,wspolczesnymi matkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie chodzi o to, że zmuszam bo ja tak chce ale na wizycie u pediatry lekarz sie do mnie dopiernicza i slysze glupie komentarze ze dziecko juz powinno podnosic glowke lezac na brzuchu a ona nawet nie podejmowala proby tylko plakala..to bylo miesiac temu..polozyl ja na brzuszku i mial do mnie pretensje ze dziecko nie podnosi glowy a powinno. to jak lekarz tak mowi to chyba on sie lepiej zna niz ja... a ja co moge wtedy pomyslec?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Radzę skonsultować z pediatrą. Nie słuchaj, że matki teraz zmuszają. Ja też sądziłam, że dziecko rozwija się w swoim tempie i mam za swoje. Neurolog na ostatniej wizycie wysunął podejrzenie choroby metabolicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:22 Niektorzy lekarze sa nawiedzeni.Lekarz,ktory opieprza pacjenta to juz w ogole cham bez kultury.Opieprzac to on moze swoja rodzinke w domu a nie obca osobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leżącą na brzuszku to nawet noworodek podnosi główkę, chociaż jej nie utrzymuje. Zapytaj rehabilitanta co o tym sądzi. Znajdź kogoś prywatnie, niech zobaczy chociaż dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jedynaczka4
Nie zmuszaj dziecka do leżenia na brzuszku i podnoszenia główki.Wszystko w swoim czasie.Niektórzy lekarze zachowują się jak nienormalni. Mam dwoje dzieci i wiem co mówię.Również martwiłam się o nasze maluchy.Dzieci chowają się zdrowo i wszystko jest super. U Twojego maluszka tez tak będzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
21:35 Po co wypowiadasz się w tematach, o których nie masz pojęcia?! Piszesz bzdury. Zmuszamie a ćwiczenie to zupełnie co innego. 3miesięczne niemowle nie powinno leżeć jak kłoda. Idź prywatnie do neurologa, on kompleksowo oceni rozwój dziecka. Obecnego lekarza zmień - widzi, że coś nie tak a nic z tym nie robi bo każde skierowanie to dla niego koszt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja córka w wieku ok. 8 tygodni słabo podnosiła głowę i ortopeda w poradni preluksacyjnej przy okazji usg bioder zalecił ćwiczenia. Nie wiem czy uda mi się to opisać- córkę mieliśmy kłaść na brzuszku, rączki ugiąć w łokciach i oprzeć dziecko na przedramionach w ten sposób, że przedramiona są prostopadle do klatki piersiowej, jedno przed drugim. Utrzymać w tej pozycji kilkanaście sekund i zamienić ręce. Potem czas wydłużać. Ale to była porada dla nas i szybko przyniosła efekty. Jeżeli twój lekarz ma zastrzeżenia to zapytaj co masz robić, a nie daj się krytykować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiedział mi ze mam klasc dziecko jak najwiecej na brzuchu...tylko ze gdy to robie po chwili jest taki placz ze musze ja podniesc bo sie "zapomina" :( wiec nie wiem jak w takiej sytuacji cwiczyc ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Możesz tez iść do prywatnego dobrego rehabilitanta dziecięcego. Corka siostry miała przykurcz szyi i skręcała głowę w tylko jedna stronę, dwie wizyty i problem rozwiązany bez lekarzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Każde niemowlę nie lubi leżeć na brzuchu ale z czasem się przyzwyczaja, moja od 3 mca uwielbia leżeć na brzuchu a wcześniej nie lubiła, musicie dawać dziecko na brzuch na parę minut dziennie na początek nawet jeśli nie lubi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U nas też tak było. Po prostu leżenie na brzuchu to była krzywda najgorsza a głowa jakby ze 100 kg wazyla więc córki za często nie kladlam ,zmiana nastąpiła z dnia na dzień tak po prostu.U mnie się dziwią ze dziwne że zębów nie ma a ma prawie 7 miesięcy jak to to tak też panikowalam na początku z racji tego ze to pierwsze dziecko ale lekarze ani nikt na nic nie naciskał więc wszystko w swoim czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosc 23:34 mojego brata córce zęby wyszły niedlugo przed 1 urodzinami...a pozniej jeden za drugim.. pozniej dlugo nie mowila wiec lekarz zapisal depakine i stwierdzil ze ma padaczke dziecko.. poszli na wizyte do dobrego neurologa, odstawili depakine,,,nigdy nie miala padaczki...a jesli chodzi o mowe to polepszylo sie jak poszla do przedszkola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tymi lekarza to też różnie my nie jesteśmy specjalistami ale czasem warto obserwować swoje dziecko, ja z tego co wiem bardzo długo nic siedziałam i też powód nie znany po prostu to nie był mój czas. Sama po swoim dziecku wiem ze wiele się dzieje z dnia na dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja P*****LE idź do lekarza a nie zakładasz temat na kafe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zrobiłaś błąd ze nie kladlas jej ns brzuszku jak odpadł jej kikut pepowinowy a ze nie lubi to normalne musi się przyzwyczaić , mozesz na swoje kolana ja kłaść i kup matę edukacyjna, u nas bardzo pomogła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam u innego lekarza powiedział ze mam sie nie martwic i jak najwiecej kłaść dziecko na brzuszku, zachęcać grzechotką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×