Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Nena2o

Krzywa cukrowa wynik

Polecane posty

Ostatnio byłam na obciążeniu glukozą 75g i mi wynik dziwny wyszedł: na czczo mialam 82 ( powyżej 100 to cukrzyca) po godzinie 196 gdzie norma jest do 180 a po dwóch godzinach 83 ( powyżej 140 - cukrzyca) Do glukozy dodałam sok z cytryny wyciśnięty z wyciskarki ( może to był błąd)Pol godziny po wypiciu glukozy zdenerwowałam się ze zaraz zwymiotuje ale się powstrzymałam i niestety w dzień przed badaniem jadłam dużo owoców i słodka bułkę, bo nie doczytałam, ze nie mozna.Teraz moja gin panikuje ze to cukrzyca ciążowa i na własną reke kaze mi ustalać dietę i glukometr kupować, a tak nie można bo można tylko zaszkodzić sobie i dzidzuchowi. Napisałam do dietetyk i ona mówi, że według niej to tez może być cukrzyca, ale lekarzem nie jest. W mieście rodzinnym 2 lekarzy ginekologów widziało moje wyniki i oni mówią, ze jest wszystko ok, że to normalny wyrzut glukozy w ciąży i ze najważniejsze są wyniki na czczo i po 2 godzinach. Wizytę w poradni diabetologicznej mam dopiero 2.08 i trochę panikuje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No masz zły wynik. To co jadlas dzień wcześniej nie ma znaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziś byłam w labo i uzyskałam kolejna odpowiedz, ze to nie cukrzyca, poza tym to co jadło się wcześniej ma właśnie spore znaczenie z tego co mówił lekarz okazuje się ze nawet w wytycznych do badania jest napisane żeby przez 3 dni nie stosować żadnej diety niskowęglowodanowej ,ale żeby wieczorem i na kolację nie jeść owoców i słodkich rzeczy... Dodatkowo okazuje się ze nawet stres ma wpływ na wyrzut glukozy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
stres podbija kortyzol a kortyzol miesza w gosp insulinowo cukrowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jeszcze usłyszłam,że normy teraz przyśrubowali i jest nadrospoznawalność cukrzycy i że lekarze czesto przesadzają, a sama diety wprowadzić nie mogę, bo jej odpowiednio nie dostosuję i to co dla innych byłoby dobre dla mnie moze okazac się zdradliwe i na razie ( do momentu wizyty w poradni ) mam po prostu jesc normalnie, ale ograniczac słodkie ( czyli normlna dieta dla ciężarnej) Od czasu do czau mogę sobie zmierzyć glukozę na czczo jak chcę i jak ta będzie dalej utrzymywała się do 90 to mam się niczym nie martwić. bo cukier na czczo mam dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tam niewiem do jakiego lekarza ty chodziisz.... Ja po podwyższonym wyniku po 2 h dostałam darmowo glukometr plus receptę na paski miałam mierzyć i jak potwierdzi się to do poradni cukrzycowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wąłśnie moja gin to dość panikująca osoba i od początku ciąży mi jakieś kwiatki wymyśla... a to z obrzękiem płodu a początku, gdzie go nie było po innych badaniach, a to z dwurożną macicą - co tez okazało się nieprawdą a teraz to ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
masz przekroczona norme po godzinie, nawet jesli tylko jeden wynik jest ponad norme diagnozuje sie cukrzyce ciazowa. twoja gin nic nie wymysla ale to moje zdanie. rob jak uwazasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wiem, że normę przekroczyłam po godzinie, ale jak już wspominałam... 3 lekarzy już widziało moje wyniki i oni powiedzieli ze raczej jest wszystko ok, zwłaszcza, że nie wykazuję innych objawów. Do poradni i tak idę, przecież to nie boli. Nigdzie nie napisałam ze zlewam temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poza tym przekroczenie jednego wyniku nie daje diagnozy tylko podejrzenie, gdzie pownien wkroczyć diabetolog i po kolejnych badaniach i wywiadzie może zdiagnozować cukrzycę... a to różnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×