Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość INTJA

Psychologiczny test MBTI

Polecane posty

Gość INTJA

Czy waszym zdaniem test MBTI jest wiarygodny czy też jest to kompletna bzdura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te schematy znikąd się nie biorą choć wiadomo, że mogą być drobne odstępstwa (stary temat ale odświeżę) 

Ciekawi mnie czy ktoś z moim typem jest tu na kafe... i jak siebie widzi porównując opis : ) w rzeczywistości jakiś ciężko mi jest ocenić kto nim może być... ze znanych osób będzie to Dawid Podsiadło (był kiedyś na tym kanale cały odcinek poświęcony jego osobie) to patrząc na niego i na Jaśmine można byłoby podejrzewać u nich temperament flegmatyczny (ale też niekoniecznie) fajnie byłoby poznać innych infp : ) 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.07.2017 o 00:26, Gość INTJA napisał:

Czy waszym zdaniem test MBTI jest wiarygodny czy też jest to kompletna bzdura?

Watro się do tematu zdystansować. To są schematy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W propozycjach pojawiło mi się to nagranie, ale serio polecam... test można znaleźć w necie a tutaj każda literek jest w bardzo prosty i zrozumiały sposób opisana tak, że można będzie sobie posłuchać i porównać ze sobą... 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy twierdzą, że testy wychodzą im różnie więc ten filmik bardzo ułatwi rozpoznanie w razie wątpliwości.

Dobra trzeba iść spać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry enneagram (lubię tego gostka też dobrze tłumaczy i ma sporą wiedzę) 

Ostatni filmik i robię przerwę : ) w 'spamie'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy jest ten enneagram będę go pogłębiała póki co zaczynając od siebie coby nie było tego za dużo... Jak ktoś jak ja jest 9 (jest nas ponoć najwięcej) taki leniwiec pospolity : ) otoczony silnymi skrzydłami i tu możecie być albo 8 albo 1 (u mnie 1 więc podwójne odklejenie a 8 to byłoby uziemienie) jeśli dąży do integracji w 3 (dezintegracja to byłaby 6 w trójkącie...) to bardzo dobrze... 9 musi się rozwijać to nas napędza do życia. Taka wskazówka 

aż w rozkojarzeniu pomyliłam tematy : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marawstala napisał:

...

Myślę, że możesz zbytnio opierać się na psychologii, tymczasem to wg mnie dziedzina palcem po wodzie pisana. To nie matematyka czy fizyka. Wiesz co mam na myśli. Wiadomo, pewne spostrzeżenia się zgadzają, jednak mimo to uważam, że nie da się człowieka ( zarówno jako gatunek, jak i poszczególna jednostka) tak łatwo scharakteryzować, oznaczyć i stworzyć dla niego instrukcję obsługi. A przy tym odnoszę wrażenie, że współcześnie psycholodzy stali się dla ludzi jak guru i wyrocznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, Ch^^urka napisał:

Myślę, że możesz zbytnio opierać się na psychologii, tymczasem to wg mnie dziedzina palcem po wodzie pisana. To nie matematyka czy fizyka. Wiesz co mam na myśli. Wiadomo, pewne spostrzeżenia się zgadzają, jednak mimo to uważam, że nie da się człowieka ( zarówno jako gatunek, jak i poszczególna jednostka) tak łatwo scharakteryzować, oznaczyć i stworzyć dla niego instrukcję obsługi. A przy tym odnoszę wrażenie, że współcześnie psycholodzy stali się dla ludzi jak guru i wyrocznie.

Jeśli nie sprawdzisz to się nie dowiesz... w każdym razie jako ludzie bazujemy na różnych schematach i jesteśmy do siebie podobni no nawet biorąc pod uwagę same temperamenty które posiadamy na zawsze od urodzenia można nas przecież pogrupować da się dostrzec zarówno podobieństwa jak i różnice a znajomość o nas samych i innych to korzyść... by żyło nam się łatwiej z sobą samym i wśród innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Zamówiłam sobie książkę "Enneagram w działaniu" książkę można pobrać za darmo bo jest dostępna w necie tak samo jak "Enneagram dziewięć typów osobowości" jakoś wolę w wersji papierowej, ale można je przejrzeć online... w sumie nie powinnam zachęcać do czegoś co być może szkodzi (?) jak jeszcze nie sprawdziłam, ale czasem się szybko zapalam jeszcze przed zweryfikowaniem... : ) 

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maro klucza nie ma w schematach.

Wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
19 minut temu, Miaina napisał:

Maro klucza nie ma w schematach.

Wiesz.

Zawsze może być lepiej... patrząc na mój opis (przejrzałam tak z grubsza książki) dostrzegam podobieństwo... wiem, że w pewnych sytuacjach reaguje w określony sposób jak już wiesz to łatwiej jest się temu przyjrzeć z tzw dystansu... poza tym tam są też konkretne wskazówki w jaki sposób można się ulepszyć... nie sądzę by nie było warto. 

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
5 minut temu, marawstala napisał:

Zawsze może być lepiej... patrząc na mój opis (przejrzałam tak z grubsza *w książkach) dostrzegam podobieństwo... wiem, że w pewnych sytuacjach reaguje w określony sposób jak już wiesz to łatwiej jest się temu przyjrzeć z tzw dystansu... poza tym tam są też konkretne wskazówki w jaki sposób można się ulepszyć... nie sądzę by nie było warto. 

Lepiej jest znać swoje dobre i złe strony... wtedy można cokolwiek zdziałać jak ma się większą świadomość siebie to może ta podświadomość aż tak mocno nie steruje nami (?)

Edytowano przez marawstala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, marawstala napisał:

Zawsze może być lepiej... patrząc na mój opis (przejrzałam tak z grubsza książki) dostrzegam podobieństwo... wiem, że w pewnych sytuacjach reaguje w określony sposób jak już wiesz to łatwiej jest się temu przyjrzeć z tzw dystansu... poza tym tam są też konkretne wskazówki w jaki sposób można się ulepszyć... nie sądzę by nie było warto. 

Warto Maro tylko wtedy gdy na taką wiedzę jesteśmy gotowi. Dziś mówi się o 17 stanach świadomości. A jeżeli jest ich więcej?

''Umysł lubi komplikować wszystko''

;  )

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Miaina napisał:

Warto Maro tylko wtedy gdy na taką wiedzę jesteśmy gotowi. Dziś mówi się o 17 stanach świadomości. A jeżeli jest ich więcej?

''Umysł lubi komplikować wszystko''

;  )

 

Lepiej zacząć od czegokolwiek... nawet od znajomości temperamentu... początkowo wszystko może dziwić może się nie zgadzać, ale im więcej przyswajasz tym szybciej kropki zaczynają się łączyć... Nie zmuszam a tylko zachęcam.) namówiłam siostrę zrobiła test i jest pod wrażeniem tego co jej wyszło... ten jest akurat fajny bo oprócz skrzydła podaje wynik w procentach... zrobiłam jeszcze raz w tej wersji i znowu wyszło mi to samo... ale teraz wiem, że jestem 100 % dziewiątka bo taki wynik uzyskałam... 

https://enneagram-personality.com/pl?f=gs&zi=free enneagram test&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwn7mwBhCiARIsAGoxjaJtu1Uut6NRwmokK_gCDVa80eXRmfeSqJxNxqWL-fVZINmgZ8beHu0aAuczEALw_wcB

Ale przed zrobieniem tego warto spr MBTI bo pod koniec będzie potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przygotuj się więc na niespodzianki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

: ) odnośnie tej gotowości lub jej braku to siostra namówiła mamę żeby zrobiła sobie test... nie wyszedł jednoznacznie bo albo 9 albo coś innego różnica minimalna... no i jak mama przeczytała opis to walnęła focha bo jeden typ to leń a drugi tam też było coś niepochlebnego : ) no i bez jaj nie będzie się zmieniać.

Edytowano przez marawstala
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Pamiętam że kiedyś robiłem test MBTI ale totalnie nie przypomnę sobie teraz wyników. 😕

Wiem że w niektórych wychodziło mi INxP,-T a w innych ISxP-T lub INxxJ. 

Wiem że był jeszcze test w którym przypisywano kraj na podstawie Twojej osobowości. Pamiętam że wtedy wyszedł mi najbardziej Singapur. 😛 Hmm, coś w tym jest ale nie do końca. 😉

Edytowano przez BlueMoon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×