Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Spadajaca beta hcg we wczesnej ciazy.

Polecane posty

Gość gość
Dziewczyny tu autorka. Moja dzisiejsza beta wynosi 8.1. Mam nadzieje ze wszystko normalnie sie oczyści bez zadnej ingerencji bo wartości beta hcg byly naprawde niziutkie. Mam tez cichutka nadzieje ze uda mi sie pomimo wszystko bez problemow zajsc w ta upragniona trzecia ciaze i szczesliwie donosic. Caly czas posilkuje sie tym ze z zadna z dwóch poprzednich ciazy nie bylo problemów wiec moze teraz to bylo poprostu takie zrzadzenie losu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To co robilas bete co 2 dni zeby sprawdzac ? Ja chodze do gina co 4 tyg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Samo się oczyści. Dostaniesz spóźniony okres i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Takie mialam zalecenie. Pierwszy raz zeby potwierdzić ciaze. Drugi raz zeby sprawdzic czy prawidlowo sie rozwija a jak wyszlo z badan ze hcg spada to gin kazala powtorzyc jeszcze raz dzis dla pewnosci. Tak wiec moja beta wynosila : 24.07 - 35.7 26.07 - 28.4 28.07 - 8.1 Dodam ze dzis jest moj 36 dzien cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A tarczycę masz pod kontrolą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszystkie badania mam wlasnie w porzadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To znaczy? Jakie wyniki tarczycowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A możesz napisać kiedy dokładnie robiłaś ostatnio badania i jakie masz konkretnie wyniki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mam ich przy sobie ale robilam w pazdzierniku tsh i prolaktyne i wyniki wyszly ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz, to co byłe w październiku albo nawet miesiąc temu ma się nijak do tego co jest teraz. Gdy znajdziesz te wyniki, choć i tak dzisiaj są całkowicie nie miarodajne, to napisz mi tutaj co i jak, ok? ;-) A teraz w pierwszej kolejności radzę skontrolować stan tarczycy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skontroluje napewno. Choć mysle ze w moim przypadku przyczyna tej ciazy biochemicznej bylo albo pozne ( za pozne zapłodnienie i stad trudności) albo tez wine ponosza blizny po dwoch cc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wątpię, że to jedna z wymienionych przez Ciebie przyczyn. Poza tym nie ma czegoś takiego jak "za późna zapłodnienie" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ciąże biochemiczne w pierwszej kolejnosci pojawiają się z przyczyn genetycznych. Zarodek po prostu uległ nieprawidłowemu podziałowi i natura sama wie co eliminować. W drugiej kolejności za ciąże biochemiczne odpowiada nieprawidłowo praująca tarczyca dlatego zalecam Ci skontrolować ją w pierwszej kolejnosci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No zobaczymy co i jak. Nie chce narazie tez wpadac w panike i badac sie jak szalona. Jesli sytuacja by się nie daj Bog powtorzyla co mam nadzieje juz nigdy sie nie wydarzy to wtedy podejme kroki w ustaleniu co i jak. Narazie troche ochlone a po krwawieniu pewnie podejmiemy kolejne proby z mężem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powodzenia! Ja w następnym cyklu po ciąży biochemicznej zaszłam w zdrową ciążę i urodziłam synka :-) po paru latach znów próbowałam i tym razem pusty pęcherzyk i pół roku później już ciąża bez problemów, chociaż z podwyższonym TSH, więc na tabletkach do końca ciąży. Prawdopodnie mogło już wcześniej coś się dziać z tarczycą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oby i nam sie udalo. Chce byc dobrej mysli. Zaczelo sie u mnie krwawienie wiec pewnue przez noc sie rozkreci. Jakos bede musiala przeżyć jutrzejszy dzien w pracy ale co nas nie zabije to nas wzmocni wiec wierze ze wszystko sie dzieje po cos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będzie dobrze :) ja miałam 4 ciąże biochemiczne, ale mam też dwójkę zdrowych dzieci tak jak Ty :) Każda kobieta, która współżyje choć raz w życiu doświadcza ciąży biochemicznej nawet o tym nie wiedząc więc to bardzo powszechne zjawisko. Pamiętaj, że tarczyca musi być zdrowa do zachodzenia w ciążę i donoszenia zdrowego dziecka więc koniecznie sprawdź czy tutaj jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Będzie dobrze :) ja miałam 4 ciąże biochemiczne, ale mam też dwójkę zdrowych dzieci tak jak Ty :) Każda kobieta, która współżyje choć raz w życiu doświadcza ciąży biochemicznej nawet o tym nie wiedząc więc to bardzo powszechne zjawisko. Pamiętaj, że tarczyca musi być zdrowa do zachodzenia w ciążę i donoszenia zdrowego dziecka więc koniecznie sprawdź czy tutaj jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli sytuacja sie powtórzy tp bedziemy sie badac. Poki co okres rozkreca sie dosc mocno. Po nim bierzemy sie za staranka ale zupelnie na lUzie. Tak patrzac tez na chłodno na to wszystko to wiem ze musze troche przystopowac z praca i stresem a tego mialam ostatnio az za duzo wiec mysle ze wszystko po troche zlozylo sie na ta sytuacje. Nieprzespane noce , niedojadanie i wieczne nerwy napewno tez tutaj nie pomogly..wiec teraz wybieram caly urlop jaki tylko mam, regeneruje się i działamy. Postanowilam tez uzupelnic niedobory witaminek a sadzac po swoim trybie zycia to i bez badan wiem ze takowe mam napewno..w aptece polecili mi femibion 1 i to tez bede brala. A co los przyniesie to sie okaże ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przed każdą ciążą każda kobieta powinna zbadać swoją tarczycę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ola

Dzien dobry - moze to stary watek ale uderzyl mnie kategoryczny ton wypowiedzi przeciwniczek bety i wczesnych USG. Mi badanie bety co 2 dni zawszw zlecal lekarz i bylo to krytyczne do stwierdzenia czy cos zlego sie dzieje. Badanie USG jest sens robic od bety 1500 (5 tydzien) zeby stwierdzić ciaza wewnątrzmaciczna a tym samym wykluczyć ryzyko pozamacicznej (wbrew temu co bylo w niektórych postach przy pozamacicznej beta moze rosnac spadać lub wahac sie) - a to b wazne bo ciaza pozamaciczna jest realnym zagrożeniem zycia. Ponadto beta spadajaca to zwykle oznaka poronienia ale zdarzaja sie wyjątki (bardzo rzadkie). To takze nieprawda ze kazdy organizm oczyści sie sam z obumarlego zarodka - w poronieniu zatrzymanym moze nie dojść do wydalenia i konieczna jest interwencja. I najważniejsze - nie rozumiem jak kobieta moze drugiej kobiecie napisać zeby nie robila dramatu bo to tylko ciaza biochemiczna/puste jajo - kazry przezywa poronienie indywidualnie, ale myślę ze każde poronienie to ból i dramat. Badzmy dla siebie milsze i nie rozpr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Jak beta spada to doopa. Po 48 godz powinna się podwoić chyba ze jakiś blad laboratorium.. Objawy ciążowe jeszcze potrafią dokuczać po poronieniu, kiedy niema już zarodka. To hormony. Poroniłam 2x największa  ironia losu to ze zaczelam wymiotować i mieć mdlosci już po zabiegu łyżeczkowania gdzie na pewno juz nie byłam w ciąży, a testy wychodziły silniej zabarwione niż jak robiłam te pierwsze, przestały wychodzić  tak z tydzień po zabiegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa
2 godziny temu, Gość Ola napisał:

Dzien dobry - moze to stary watek ale uderzyl mnie kategoryczny ton wypowiedzi przeciwniczek bety i wczesnych USG. Mi badanie bety co 2 dni zawszw zlecal lekarz i bylo to krytyczne do stwierdzenia czy cos zlego sie dzieje. Badanie USG jest sens robic od bety 1500 (5 tydzien) zeby stwierdzić ciaza wewnątrzmaciczna a tym samym wykluczyć ryzyko pozamacicznej (wbrew temu co bylo w niektórych postach przy pozamacicznej beta moze rosnac spadać lub wahac sie) - a to b wazne bo ciaza pozamaciczna jest realnym zagrożeniem zycia. Ponadto beta spadajaca to zwykle oznaka poronienia ale zdarzaja sie wyjątki (bardzo rzadkie). To takze nieprawda ze kazdy organizm oczyści sie sam z obumarlego zarodka - w poronieniu zatrzymanym moze nie dojść do wydalenia i konieczna jest interwencja. I najważniejsze - nie rozumiem jak kobieta moze drugiej kobiecie napisać zeby nie robila dramatu bo to tylko ciaza biochemiczna/puste jajo - kazry przezywa poronienie indywidualnie, ale myślę ze każde poronienie to ból i dramat. Badzmy dla siebie milsze i nie rozpr

Raczej ciężko mieć 1500 betę w 5 tyg, ta wartości wskazuje na 6-7 tydzień (akurat teraz jestem w ciąży w 5tyg miałam 188, co jest normą. Wg danych na wydruku  do 1000 jest 5tydzien

Podczas ciąży pozamacicznej beta rośnie, nie spada, ale rośnie bardzo wolno. Moja poprzednia ciąża była pozamaciczna..  Z 207 urosła mi na 250 w przeciągu 48 godz, jeśli beta spada to ciąża obumiera. Zawsze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia
Dnia 28.07.2017 o 21:07, Gość gość napisał:

Ciąże biochemiczne w pierwszej kolejnosci pojawiają się z przyczyn genetycznych. Zarodek po prostu uległ nieprawidłowemu podziałowi i natura sama wie co eliminować. W drugiej kolejności za ciąże biochemiczne odpowiada nieprawidłowo praująca tarczyca dlatego zalecam Ci skontrolować ją w pierwszej kolejnosci :)

Nie masz racji. Ciąża biochemiczna to normalna ciąża która miała szanse się rozwinąć tylko nie doszło do implantacji. Nie zdążyła się dobrz eprzyczepić zanim nadeszła miesiączka. 

Mnie ma pojęcia późnego zapłodnienia ale jest późna omplantacja. Czasami zapłodnione jajeczko z adługo wędruje z jajowodu do jamy macicy, hormon ciążowy jeste jeszcze za niski by wysłać sygnał że będzie ciąża i tym samym zatrzymać proces miesiączki. Stad biorą się wszystkie młodsze ciąże z usg. Albo z późnej owulacji albo późnej implantacji i niema tutaj nic do rzeczy tarczyca .

statystyki mówią że 70 % ciąż konczy się na etapie zapłodnienia/ implantacji zarodka. Kobiety które si” nie starają”  nie robią od razu testów i nawet sobie z tego sprawy nie zdają że opóźniona miesiączka to właściwie poronienie ciąży biochemicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Elka
Dnia 27.07.2017 o 23:03, Gość gość napisał:

No niby macie rację. Maz tez tak powiedzial ze moze tak mialo byc bo byloby dziecko powaznie uszkodzone i dlatego ciaza obumarla. Slyszalam tez tylko nie wiem ile jest w tym prawdy ze jak komórka zostanie za pozno zaplodniona to właśnie zle sie dzieli i nie ma czasu porzadnie sie zagniezdzic . Nie wiem ile w tym prawdy ale moglo by to u Nas byc mozliwe ze wstrzrlilismy sie poprostu w sam koniec owulacji. Słyszeliście o czyms takim ?

Niema czegoś takiego. Komórka jajowa „żyje” (czy tez może lepiej wyczekuje zapłodnienia) przez bodajże dobe od uwolnienia się z pęcherzyka graffa więc ciężko byłoby się wstrzelić akurat np w jej godzinę życia 15.27 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×