Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ból zeba po założeniu plomby. POMOCY

Polecane posty

Gość gość

Ktoś miał ból zęba po założniu plomby? 13 lipca miałam robiony ząb, nie duża próchnica 2 stopnia. Tydzień po plombowaniu bolał przy gryzieniu i przy zimnym.- ostatnio z jednym zebem też tak miałam to sie nie dziwiłam sensodyne fluorowanie i przeszło. Ale ok 25 lipca zaczął mnie ten zab pobolewac popołudniami wieczorami i w nocy. Od 1 sierpnia codziennie musze wziąć jeden ibuprom wieczorem bo pulsujący ból promieniuje do głowy-przechodzi po 15 minutach i znów nastepnego dnia wraca. Byłam wczoraj u dentysty obejrzał dmuchnął powietrzem(wtedy zakuło mnie w tym zebie) i jemu wygląda na nadwrażliwość a mnie boli dalej. Zasmarował ząb fluorem o 17nastej i stwierdził że powinno przejść a o 18 juz musiałam wziać ibuprom. W środe ide znów bo kazał się pokazać. Boje się że tam pod plombą robi sie zapalenie miazgi i w koncu sie skonczy tak ze spuchnie mi pół twarzy antybiotyk i kanałowe. Czy ktoś miał coś takiego? Najlepsze jest to że po ibupromie przechodzi-i nie wiem czy to dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
idź do innego dentysty/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćxccc
Mi kiedys zakleila zeba ktory byl do kanalowego leczenia. Chodzilam z coraz wiekszym bolem 5tyg, po kazdej wizycie slyszalam "tak ma byc, plomba musi sie ulozyc w szczece" w koncu nie wytrzymalam z bolu bo ketonal forte nie pomagal juz, pojechalam na pogotowie dentystyczne i sie okazalo co wyzej pisalam. Dentystka powiedziala mi, ze jeszcze 1-2tyg i zaczela by mi gnic kosc szczekowa!!! Idz z tym do innego dentysty. Zeby zobaczyc czy zab jest do kanalowgo leczenia trzeba zrobic rtg a nie tak o, bo mala prochnica.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli coś się dzieje to na prześwietleniu wyjdzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja tak miałam i niestety ząb był do zatrucia, a potem leczenia kanałowego - chodzę od wielu wielu lat tylko prywatnie do stomatologa. Koniecznie idź do lekarza, lekarz może zadecydować nawet bez zdjęcia rtg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wzięłam ibuprom mały o 11. Do tej pory nie boli. Ja już nie wiem. Ale zobaczę jutro idę po 16 znów do dentysty. Właśnie kanałowego się obawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam jeden ząb z którym byłam u kilku dentystów i żaden nie pomógł. Ząb boli raz na jakiś czas ale tak że muszę co chwilę brac leki. A po kilku dniach ból mija i znów pojawia się. I tak od 5 lat. Miałam zdjęcia, wyciąganie plomby, trucie, zakładanie cZegoś na dziąsła i nic nie pomaga. Teraz mam znów wyciągnięta plombe i lekarstwo. Jak nie pomoże to leczenie kanałowe choć na zdjęciu wyszło ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak miałam.Dentystka powiedziała że dopóki do zakażonego miejsca był dopływ powietrza było w miarę,ale po zaplombowaniu zaczęło boleć masakrycznie.Miałam leczenie kanałowe- średnio przyjemne ale nie bolesne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałam identyczną sytuację, niestety skończyło sie na leczeniu kanałowym. Najczęstszą przyczyną nocnego bólu zębów jest proces zapalny miazgi zęba. Dolegliwości bólowe nasilają się w nocy ze względu na zwiększony napływ krwi w okolice głowy, co spowodowane jest poziomym ułożeniem ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam z usług gabinetu www.stomatologsos-jarocin.pl/. Stomatolog podchodzi zawsze z niezwykłą delikatnością i empatią. Leczą niemal bezboleśnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ela

Czasami zęby są mocno unerwione i wtedy ból może się nasilać. Tak  mi tłumaczyła moja dentystka z Centrum Stomatologicznym www.ddent.pl w Policach. Zawsze mogę liczyć tam na delikatne podejście, bo też mam ogromny problem z wrażliwością na ból:(. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ocen
1 godzinę temu, Gość ela napisał:

Czasami zęby są mocno unerwione i wtedy ból może się nasilać. Tak  mi tłumaczyła moja dentystka z Centrum Stomatologicznym www.ddent.pl w Policach. Zawsze mogę liczyć tam na delikatne podejście, bo też mam ogromny problem z wrażliwością na ból:(. 

Spadaj z tą reklamą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta

 

Ja tak mialam przy zgorzeli. Bolalo jak nie woem, szczegolnie w nocy. Trzeba bylo zrobic kanalowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×