Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Brzydki zapach z pralki.

Polecane posty

Gość gość

Mam dosc stara pralke i ostatnio postanowiłam wyczyscic ja octem. Wlaczylam pranie na 90st, wszystko wyczyscilam (szufladki, guna, filtr) i nagle... Pojawil sie okropny zapach z bebna. Powotrzylam czynnosc i jest to samo. Co zrobić, zeby usunac brzydki zapach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
octem czyscic? :D wiesz, ze od tego są tabletki specjalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś a wiesz, że te tabletki czy płyny to po prostu kwas ze środkiem czyszczącym takim, jak w proszku do prania, czyli jedno i to samo co ocet i proszek? Tylko kasę na darmo wywalasz. Autorko, po pierwsze wyczyść filtr bo tego chyba nie zrobiłaś. Po drugie zrób kolejne "pranie" na pusto, tym razem z sodą i boraksem, a potem od razu jeszcze jedno kompletnie bez niczego - dla przepłukania. Najpewniej problem wynika z tego, że ocet rozpuścił różne "świństwa" które się nagromadziły, a nie zostały one potem dokładnie usunięte z bębna i okolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Soda oczyszczona-nie żałowac. Może dodać też sok z cytryny? Taki gotowy w butelce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Filtr również wyczyszczony. Ile mniej więcej wrzucić tej sody? Nie chcę przesadzic :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kilka paczek. Są tanie po ok 1zl i może na 90` ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Coś mi sie przypomniało. U mnie strasznie waliło w łazience i nie wiedziałem skąd. Po dłuższym czasie okazało sie że to przez syfon odpływu-uszczelki. Kupiłem nowy i koniec problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*syfon odpływu wody z pralki do rury w ścianie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Brzydki zapach ewidentnie pochodzi z bebna pralki. Spróbuję z soda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też mi się wydaje, że to wina bębna, trzeba tez sprawdzić uszczelki. No i nie wiem jakiś środków używasz do prania, u mnie takie problemy zniknęły gdy proszek zamieniłam na perły piorące Perlux.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a mnie się problemy pojawiły, jak zaczęłam stosować perły piorące Perlux. Zajrzyj pod gumową uszczelkę, tam jest sporo zakamarków i często tam spotkasz śmierdzącą pleśń. Zrób pranie z dużą ilością wybielacza. Pół opakowania nawet i na gotowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja temu zaradziłam dzięki perłom piorącym Perlux. Teraz moje pranie zawsze przyjemnie pachnie a tkaniny są miękkie w dotyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kingullla87
Zalezy, ale faktycznie trzeba czyścić filtry i pojemnik na proszek. Te perły piorące to drogi wydatek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Majeczkai
Niestety teraz proszki doprania to nie te proszki co kiedyś. Jakiś czas temu popsuła nam się pralka i z tego co mówił facet, była zniszczona od kamienia. Tak jak mi Pan powiedział, że pewnie prałam w najtańszym proszku....hm...trochę się obruszyłam bo prałam w proszku wiodącym na rynku. Moja znajoma powiedziała mi, że najlepiej kupować proszki zagraniczne bo są bardziej skoncentrowane i nie zawierają tak dużej ilości niszczących składników dla pralki i jak dla ubrań. Moja znajoma poleciła mi kupować proszki czy płyny do prania z chemii Niemieckiej z https://perfekt-haus.eu/.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj tak proszki czy płyny do prania z niemieć są o niebo lepsze ...ale mnie na tej stronie tego sklepu perfekt-haus zainteresowało coś jeszcze....dezodoranty !!!! jeżeli one tez są lepsze to super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×