Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Autyzm

Polecane posty

Gość gość

Są tu może rodzice dzieci z autyzmem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
My idziemy na diagnozę za miesiąc :/ syn ma półtora roku. Nie pokazuje paluszkiem, nie reaguje na imię żyje w swoim świecie ech :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie wiem jak mam żyć teraz. Chciałabym żeby mi ktoś powiedział że on będzie żył jak normalne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tym załamaniem poczekaj do diagnozy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzies czytalam ze opoznione pokazywanie palcem wystepuje tez przy opoznionym rozwoju mowy. A na imie w ogole nie reaguje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:04 ile ma lat dziecko? Jakie objawy? Poczytaj trochę forum dzieci.org.pl tam jest kopalnia wiedzy jest wiele dzieci autystycznych które funkcjonują jak normalne dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spektrum autyzmu moze byc tak, ze ktos jest b.zaburzony i z minimalnym kontaktem (to bys juz zauwazyla), moze byc tez,ze czlowiek sobie zyje normalnie a osoby postronne nawet nie zauwaza. O diagnozie syna mojej dobrek kolezanki wiedza tylko najblizsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moje dwa lata. Już mamy diagnozę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mój (to autorka) w domu reaguje, przynosi zabawki, trochę palcem pokazuje,mówi parę słów. Jest w d***e za dziećmi ale diagnoza mnie zalamala. Myślałam że się wstrzymaja a tu z grubej rury. Lubi kontakt ze mną, rozumie trochę poleceń. Wynosi pampersy do kosza, wiesza kurtkę na swój wieszak, podaje niektóre rzeczy na prośbę ale na dziecko zdrowe to stanowczo za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBeti
22:07 w ogóle nie reaguje, mogę wymówić 100 razy jego imię i nic:/ ale czasem ma takie chwile ze zareaguje, jest bardziej kontaktowy także jego zachowanie to duża zmienna, jednak większość czasu zamyka sie tak jakby w swoim świecie. Także nie wiem skąd ta zmienność czy to typowe dla autyzmu? Synek mówił jak skończył roczek kilka słów jednak pózniej nastąpił regres i stracił wszystkie umiejętności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale np przychodzi do Ciebie?zaczepia Cię jakoś? Patrzy się na Ciebie jak zobaczy coś fajnego? Ja dzisiaj pół dnia robiłam testy hahaha Siadalam w kącie i udawałam że go nie widzę. Co chwila albo głowę mi podnosił albo wchodził na mnie. Ciągle mnie zaczepial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
Nie matwie sie ,bedzie dobrze moje dziecko jest cudowne,jak wasze,jest aitustyczne przewyzsza inne zdrowe dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
Przeszlam wiele,terazwiemze warto nie zamienilabym na zadne zdrowe dziecko jest wrazliwe,piekne,madre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlaluna
Odwagi,moje dziecko zaczelo mowic po4roku zycia,po 5pisalo,czytalo,w tym encylkopedie i liczylo,wiaze z tym nadzieje,wy tez,wierze w to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety takie zaburzenia lub cofnięcie w rozwoju moze sie zdarzyć po szczepieniu MMR. Lekarze tego nie chca przyznac ale wiele dzieci autystycznych kumuluje w organizmie metale toksyczne tj. rtęć i aluminium, ktore czesto są skladnikiem szczepionek. To są substancje neuroroksyczne i nalezy je usunac z organizmu. Proszę poczytać o tym i znaleźć dobrego lekarza, często odtrucie dziecka z metali i madrze prowadzona terapua przynosi pozytywne efekty i maluch bedzie zdrowy. Bardzo mi przykro ze w tych czasach tyle dzieciaczkow musi sie zmagać z ta choroba ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety takie zaburzenia lub cofnięcie w rozwoju moze sie zdarzyć po szczepieniu MMR. Lekarze tego nie chca przyznac ale wiele dzieci autystycznych kumuluje w organizmie metale toksyczne tj. rtęć i aluminium, ktore czesto są skladnikiem szczepionek. To są substancje neuroroksyczne i nalezy je usunac z organizmu. Proszę poczytać o tym i znaleźć dobrego lekarza, często odtrucie dziecka z metali i madrze prowadzona terapua przynosi pozytywne efekty i maluch bedzie zdrowy. Bardzo mi przykro ze w tych czasach tyle dzieciaczkow musi sie zmagać z ta choroba ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mojego nie zaszczwpilam na mmr wiedząc że mam obawy co do niego. I dzięki Bogu bo nie wiem co wtedy by mogło być

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:14 Zacznij z nim pracowac,jak najszybciej. Ten brak reakcji na imie i regres jest niepokojacy i swiadczy o jakis deficytach rozwojowych. Niezaleznie od diagnozy dziecku trzeba pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
22:28 ja tez nie chce szczepic mmr albo opoznic, jak udalo ci sie zalatwic to od strony prawnej chodzi mi tu o sanepid?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBeti
Moj syn nie był na nic szczepiony :/ w dodatku wykarmiony piersią, chustowany a tu takie coś :/ jakie ćwiczenia polecacie? Czyli takie zachowania to autyzm na 100%? Maz nie widzi problemu, teściowa na to ze przecież nie musi reagować na imię :/ drażni mnie to bagatelizowanie bo przecież widać gołym okiem ze coś mu jest :( jednak ciagle mam cicha nadzieje ze mu przejdzie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Idź do Poradni Psychologiczno Pedagogicznej. Tam mogą zacząć z teoim dzieckiem terapie na podstawie opinii o potrzebie wczesnego wspomagania. Oni ją wydaja i nie musisz miec postawionej diagnozy. Ważne by jak najszybciej zacząć pracowac z dzieckiem. Sama mam autystę w wieku 7 lat. Nie mówi ale ostatnio robi spore postępy jeśli chodzi o relacje międzyludzkie. Widać że szuka kontaktu. Zaczął okazywać uczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
00:15 zmartwilas mnie... A ile miał twój synek jak postawiono diagnozę? Od początku miał objawy czy nastąpił regres rozwoju?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Diagnozę otrzymal w wieku prawie 4 lat - po prawie półtora roku jeżdżenia po specjalistach. Wszystko się zaczęło gdy miał trochę ponad rok. Wcześniej mówił proste słowa typu mama, baba itp. A potem przestal i zacząl zamykac sie w sobie. Pojawiły się stereotypie-darcie papieru na paski. Przestał reagować na imię, cofnąl się w rozwoju, unikal kontaktu wzrokowego. Pediatra i rodzina uważała że wydziwiam. A ja czulam że coś jest nie tak. Poszłam do neurologa, dostałam masę skierowań i się zaczęło... Koszmar. Do tego małemu ciągle się pogarszało. Powszednie stały się napady szału (trwające po kilka godzin-on wył i rzucał się po ścianach a ja czasem chowalam sie w łazience i zatykałam uszy żeby nie zwariować) agresja i autoagresja. Czterolatek potrafił tak mnie pobić że chodziłam tylko.w długim rękawie żeby ukryz pogryzienia, zadrapania i krwiaki. Przeżyliśmy horror. Teraz jest o niebo lepiej. Terapia bardzo pomogła. Coraz lepiej nad sobà panuje. Wykonuje proste polecenia, stal sie bardziej samodzielny, widać że chce się uczyć. W końcu zauważam że syn darzy mnie uczuciem-nie jestem tylko narzędziem do realizacji jego potrzeb. Przytula się, całuje mnie, reaguje na mój widok. Mogè w końcu bez stresu wyjsc z nim z domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBeti
czyli to samo co u mnie, po roczku zaczął sie cofać :/ my czekamy w kolejce do synapsis ale chyba wydam kase na prywatna diagnozę... Moj w ogóle nic nie rozumie co do niego mowię, nie wykonuje żadnych polecen, nie umie nic :( wcześniej umiał sporo rzeczy i wydawało mi sie ze rozumiał, reagował na imię, nie wiem co sie stało. Przed tym regresem przeszedł opryszczkę i sie zastanawiam czy to nie ten wirus spowodował takie spustoszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBeti
Byłam w PPP juz i mamy za tydzień obserwacje z dzieckiem ale nie wiem czy coś z tego bedzie bo pani psycholog sugerowała ze problem leży we mnie, w tym ze karmie piersią.. (A synek ma 15 miesiecy) powiedziałam ze nie da sie go od tak odstawić, bo on takie histerie odstawia, płacze brodka mu lata, a ona na to ze nie rozumie co to za problem, mam mu nie dawać piersi i nie zważać na krzyki, nawet pediatra wykazuje sie większa wiedza bo mówi ze jedyny sposób to wyjechać na kilka dni, kto miał problem z odstawianiem ten zna ten problem i nie da sie po prostu od tak tego zrobić, jeszcze drwiła ze jak chce mogę i do 10 roku życia karmić :/ who zaleca do 2 r.z. Także według niej głównym problemem jest to ze karmie piersią i przez to syn jest zablokowany w rozwoju bo czuje sie jak małe niemowlę, taka teorie wymyśliła... :/ a co sądzicie żeby oddać dziecko z takimi problemami do żłobka? Synek idzie od poniedziałku do zwykłego żłobka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj bedzie problem w tym zlobku. Psycholog z poradni olej. Oni slabo znaja sie na tak malych dzieciach. Staraj sie o prywatna diagnoze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pociesze ze moja corka w tym wieku tez rozumiala b.malo polecen. Ruszyla po 2 rz. Jedynie mocno niepokoi brak reakcji na imie. Dzis corka ma 3 latka gada i rozumie wszystko. Tez podejrzewalam autyzm. Bylam u 3 psychologow, logopedow i wszystko ok. Polecam ksiazke Cieszynskiej- wczesna interwencja. Tam sa cwiczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Male regresy moga zdarzac sie przy nabywaniu nowych uniejetnosci i b.stresujacych sytuacjacu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To myślicie że u takiego dwulatka terapia może pomóc w rozwoju? Ja mojego chce dac do terapeutycznego przedszkola, przynajmniej na 1 rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×