Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Nie lubiąca sprzątać

Jak umyć podłogi bez smug

Polecane posty

Gość Nie lubiąca sprzątać

Mam problem z myciem płytek w łazience i kuchni. Co bym nie zrobiła to i tak bedą smugi, raz są bardzo widoczne raz mniej, ale jednak są. Denerwuje mnie to bo kuchnie mam od południa, a łazienkę od zachodu, czyli jasne pomieszczenia. Są to płytki z delikatnym połyskiem. Poza tym te w kuchni są tak ciężkie do utrzymania chociażby w minimalnej czystości, widać każdą plamkę. Ogólnie staram się to olewać, jednak jak już umyję raz na tydzień podłogi to chciałabym, aby chociaż, przez niedzielę jakoś wyglądały. Nie wiem też dlaczego po wyschnięciu potrafią się odbić na nich podeszwy od kapci czy skarpetki. Masakra jakaś kto w ogóle wprowadza na rynek coś tak niepraktycznego. Dodam, że dokładnie zamiatam, przed myciem i wyciskam porządnie mopa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
raz na tydzień ? fleja z ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie lubiąca sprzątać
Nie uwarzam się za fleję, lubię porządek. Jednak ile można na mopie jeździć? Kiedyś przesadzałam ze sprzątaniem i moje życie było nudne, męczące i wiecznie brakowało mi czasu. Teraz sprzątam, ale z rozsądkiem i jestem szczęśliwszym człowiekiem. Zresztą u mnie w domu nie jadamy z podłogi więc nic nikomu nie grozi :P Proszę o rady nie komentarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LadyMaya
Ja swoje myję płynem Sidolux i smug nie ma! Podłoga pięknie lśni a przyjemny zapach zostaje z nami na długo!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam płytki gresowe i myję Sidoluxem-polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OlaGit
znam ten ból, też miałam płytki w łazience i to białe+czarne w wysokim połysku. masakra. płyny, octy i inne cuda nie działały. zmieniłam podłogę na drewnianą i jest genialnie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mickot
Witam, również zmagaliśmy się ze smugami na błyszczących i w dodatku czarnych płytkach w kuchni. Taka podłoga wygląda ślicznie pod warunkiem, że jest zadbana. Znalazłem na to prosty, tani i w 100% skuteczny sposób. Smugi powstają od wysychającej po zmywaniu wody, która zawiera związki wapnia- wystarczy do mycia podłogi użyć wody demineralizowanej, (destylowanej jak np. do żelazka), dostępna w większości marketów. Cena około 2 zł/5 l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pilar49
Bardzo fajne porady tutaj napisaliście na pewno sprawdzę i mam nadzieję, że podłogi będą bardzo ładnie umyte. Generalnie to ja się teraz przykładam do zakupu robota sprzatającego roomba 886 jest tu jakas osoba, ktora taki ma i moglaby napisac opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zamiast Roomby polecam Neato np. model Botvac D85. Sam używam i jestem mega zadowolony. Jest szybszy, cichszy i skuteczniejszy od I-Robota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba po prostu dopasować płyn do podłogi. Nie każdym umyje się panele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dokładnie jak ktoś wspomniał dostosowac płyn;) Ja mam swoj ulubiony, a co do robotów to przyznam się byłem sceptyczny, no ale tak przy okazji jednej dostaliśmy od znajomych tego Braava 240 Jet, i to jest przyjemna sprawa sam sobie w ciągu dnia przeleci i mamy gotowe tylko te myjki mu wymieniamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×