Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

czemu 20plus mylona jest z nastolatką, a nastolatki wyglądają staro?

Polecane posty

Gość gość

Kurde, mam dość. To nie jest trollowy wątek. Mam 26 lat i malutkiego synka na karku, a po raz kolejny słyszę na spacerze komentarze typu: O dziecko z dzieckiem, laluniu ile ty masz lat? W rejestracji do pediatry myślały, ze siostra przyszła, a nie rodzona matka dziecka. W kolejce do gina na kontrolę po połogu obca babka wzięła mnie za licealistkę na pierwszej wizycie. Jak jej powiedziałam, że ja 26l. i po ciąży, to ją zatkało. W sobotę zamówiłam lampkę wina i kelner mnie prosił o dowód (nie, nie piję przy dziecku, zostawiłam syna z teściową pierwszy raz od porodu i wyszłam z koleżankami) Jestem blondynką 1,6m z groszem, ważę dobre 65kg po ciąży, mimo obowiązków przy synku staram się codziennie mieć makijaż i krótkie, ale umalowane paznokcie. Przy tym wcale nie mam baby face, drobne zmarchy już są i moze sprawiam wrażenie 22-3latki, ale na pewno nie nastolatki. A jak rzucam komentarzami typu "18 juz dawno skończone" albo "18 lat temu to ja szlam do szkoły", to wiecie co słyszę? "Przepraszam panią, ale dziś ta młodzież POWAŻNIE wygląda!" A przez kogo takie teksty -przez was rodzice! Wkurza mnie, że pozwalacie swoim córkom na pseudodorosłe stylizacje, ciężkie makijaże, zabiegi kosmetyczne itp. Przez was ludziom zatarło sie, jak wygląda 18tka (jeszcze lekko dziecinnie) a 20+ (wciąż młodo, ale już do odróżnienia od nastolatki). Prawie kazdy młody dorosły musi się teraz tłumaczyć, ze napewno jest pełnoletni, a nie wystylizowany! Jeszcze za moich licealnych czasów nikt się tak nie tapetował, ja na 18tke miałam ledwo maźnięte rzęsy, a dziś taka maskarada! Nie możecie jakoś opanować tych swoich małolatek, zeby przestały robić sobie brwi, hennę i hybrydy jak dorosłe kobiety? Za moich czasów w gimnazjum/liceum zaczynało się już z kosmetykami, ale lekko. Miałyśmy umiar, wiedziałyśmy, ze jeszcze nie jesteśmy pełnoletnie i ciężka tapeta nie przystoi. A teraz każda sklepowa/kelnerka przyzwyczaja się, że dużo 16tek stylizuje sie na starszą kobietę i każdą wyglądającą na 20+ trzeba wylegitymować, przez co ci ktorzy faktycznie sa już od kilku lat pełnoletni muszą tę pełnoletniość udowadniać! Bo sklepowa nie wie, czy stoi przed nią 25tka, czy zrobiona 17tka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×