Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Franczyza Żabki

Polecane posty

Gość gość

Witam Czy któraś mama prowadzi może taki sklepik? Jak na tym wychodzicie, ile osób zatrudniacie, ile zostaje wam na czysto? Mam możliwość poprowadzenia takiego sklepu ale mam małe dziecko i nie wiem jak to pogodzić czasowo. Musze kogoś zatrudnić, nie chcę być "krwiopijcą" i wykorzystywać kogoś na śmieciowej umowie. Napiszcie jeśli macie w tym doświadczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że to nie jest dobry pomysł. To jest słaby sklep

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zabki muszą być otwarte w określonych godzinach (taka jest umowa franczyzy), czyli 6-11. Masz zamiar w takich godzinach sama pracować (z dzieckiem?)? Nie masz wyboru- musisz kogoś zatrudnić przy takich godzinach i takiej umowie. Inna sprawa to miejsce- musisz mieć dobrą lokalizację na taki sklep. np. nie jest dobrym miejscem miejsce w pobliżu innego sklepu albo gdzie jest ograniczona klientela (odosobnione 2 bloczki a później długo długo nic) Musisz mieć te towary co żabka ma w gazetce (niezależnie od tego czy Tobie w sklepie akurat schodzą czy nie)- taka umowa franczyzowa Ogólnie prowadzenie sklepu spożywczego to b. ciężki kawałek chleba- małe sklepiki są na okrągło okradane (drobne rzeczy typu batonik, chrupki itd.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
PS. Już widziałam jak nie jedna żabka upadła... za każdą taką upadłą żabką stoi osoba/ rodzina która narobiła sobie z tego powodu długów Nie to żebym zniechęcała ale zastanów się bardzo ale to bardzo dobrze czy masz podejście biznesowe i odpowiednie warunki fo tego typu biznesu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka. Co do prowadzenia sklepu spożywczego to znam się na tym bo pracuje w handlu 15 lat. Prowadziłam maly osiedlowy sklep ( nie mój). Pracowałam w dużej sieci polskich sklepów. Byłam zastępcą kierownika. Znam sie na tym. Miejsce na sklep mam w doskonałym miejscu. Chcę się dowiedzieć jak to wygląda od środka. Dlatego liczę na wypowiedzi osób, które to prowadzą. Dziękuję za wszystkie wpisy ale czy jesteście w temacie głębiej czy tylko jako obserwatorzy z boku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu gość dziś Rodzina mojego kuzyna prowadzi sklep i słyszałam co mówią o franczyzach żabkowych Podobno lepiej wejść w inną franczyzę (jak już się chce) bo tam jest dużo restrykcji- tylko o niektórych wspominałam Moja rada jest taka: Wczytaj się dobrze (podkreślam DOBRZE- z rozważeniem plusów i minusów każdego warunku) w umowę franczyzową i jeśli Ci to pasuje to nie widzę przeciwwskazań;) Jak masz doświadczenie i dobre miejsce to może być dobry pomysł tylko koniecznie musisz mieć pomoc- albo rodzina albo pracownicy. To nie jest biznes dla "samotnego wilka" (wilczycy?;);))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wielkie dzięki. Przemyśle i poczytam na pewno. Muszę cos zmienić w swoim życiu zawodowym. Chcę mieć coś swojego, a narazie środki ograniczone. Ale coś wymyślę. Pomoc męża mam w 100%. Jeszcze raz bardzo dziękuję i pozdrawiam. Autorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witam i czy Pani wzięła ten sklep? chciałabym się co nie o dowiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alex56
Dnia 16.10.2018 o 20:13, Gość gość napisał:

witam i czy Pani wzięła ten sklep? chciałabym się co nie o dowiedzieć

ja mam sklep. CO chesz wiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×