Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

czy ikea to sklep meblowy tylko dla bogatych ludzi?

Polecane posty

Gość gość

Czy przeciętni też tam cos kupia? Wszyscy zamozni kupuja meble do domu tam Kolezanka ostatnio kupila meble kuchenne za 20 tysiecy tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ikei jest duzo fajnych tani rzeczy do domu, z kartą ikea family jeszcze taniej, no ale faktycznie typowej biedoty i marginesu społecznego to ja tam nie widuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jezlei tylko bogacze tam kupuja meble, to gdzie kupuje biedota?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja nie uwazam ze ikea jest dla bogaczy. Powiedziałabym ze dla zarabiajacych sredniakow. "Bogacze'maja meble na wymiar z prawdziwego drewna. W zyciu nie dalabym za meble kuchenne w ikei 20tys bo uwazam ze nie sa tego warte. Wogole w ikei kupuje tylko gadzety typu szklanki ( maja takie fajne wysokie z grubego szkla za 1.8pln), talerze i sztucce dla dzieci, jakas poduszke kupilam, klipsy to zamykania żywności w torebkach i tego typu rzeczy. Niby wszystko oddzielnie nie jest drogie ale jak sie juz podejdzie do kasy to zawsze sie tego troche nazbiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w ikei to tylko darmowe ołówki i hotdogi za 2 zeta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tylko dla obżydliwie bogatych np ostatnio kupiłem tam 3 różne kwiatki za które w sumie zabuliłem prawie 10 zł a co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że wrecz odwrotnie .Ja mam większość mebli z Ikei bo mieszkam w Norwegii tutaj są meblowe sklepy ale ceny takie ze i większość Norwegów do nich nie zagląda bo zwyle krzeslo kosztuje krocie .Tylko wypożyczaja przyczepki i mebluja sie w Ikei . .W Polsce w mieszkaniu mam meble oprócz łóżek dla dzieci z zwykłych meblowych sklepow badz na zamówienie. Bo ceny są podobne wszędzie owszem są tez lepsze droższe sklepy ale raczej nie dałabym za kanapę parę tysięcy mieszkając w zwykłym bloku w dodatku mając male dzieci co wszędzie brudzą. Tak więc uważam ze ikea to zwykły sklep a zabudowa kuchenna tania nie jest wcale czy to w Ikei czy u stolarza bądź z innego sklepu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W Polsce, w porównaniu do pensji, na pewno raczej dla ludzi w okolicach średniej i wyżej. Ale tak ogólnie przeciętnie w Europie to sklep z gatunku tanich (i niestety jakość też to potwierdza).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hahaha chyba zwariowalas. To sredniak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carycka
W Ikea na zachodzie kupuja Ci co maja maly dochod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam meble z Voxa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Raczej odwrotnie. 20 tyś za meble kuchenne pod wymiar to raczej średnia kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfr4
ja kupuje meble na targowisku - raz na 50-lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carycka
Ja lubie tez lubie uzywane, ale porzadne I stylowe meble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mieszkam za daleko od Ikei i żałuję, bo mają fajne tanie meble, zarabiam najniższą i uważam że tam jest tanio. Niestety musze szukać u siebie mebli w małych sklepach gdzie jest drogo. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Uważam że w Ikei mają bardzo tanie meble ale meble są z wyglądu ładne lepsze niż te kupione na targu. Niestety to ta sama półka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dla bogatych, raczej dla biednych- tanie meble do samodzielnego skręcenia, jakość powiedzmy umiarkowana- czasem lepiej, ale też mnóstwo tandety, prostota, ale nie elegancja. To są meble do skandynawskich domków letniskowych- kupujesz coś praktycznego, dość przyjemnego, a jak sie zniszczy to bez żalu wyrzucasz. Wygodne np do pokoju dla dzieci, nie szkoda kiedy zniszczą, jak wynajmujesz mieszkanie, albo nie stać ciebie na porządne meble.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W całym domu mam ekskluzywne meble. Sypialnie mam białą z ikea i to najgorsze meble w całym domu. Niestety do wymiany. Zbieram na nowe meble i na pewno nie będą to meble z ikea.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W ikea kupują te osoby które nie miały innych mebli i nie mają porównania jaki ikea szajs sprzedaje . W dodatku trzeba te meble samemu skręcać . Niby są tanie , tańsze niż te w sklepach meblowych robione na zamówienie ale dużo słabsze i gorszego gatunku. Jednak ten styl ike-owski tzw. prostota jest na topie więc młodzi ludzie najczęściej tam kupują . Fakt że jeśli ktoś lubi często zmieniać wystrój mieszkania to takich mebli po dwóch , trzech latach nie szkoda wyrzucić i znów kupić nowe . Każdy ma swój gust i kupuje tam gdzie mu odpowiada .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mam meble z Ikei u dzieci, nie będzie szkoda kiedy zniszczą, kuchnie tyle kosztuje głównie za mechanizmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do jakich bogatych ludzi? Bogadzi kupują inne meble. Ikea jest dla ludzi z małym portfelem. Sama takie kupujesz? I chcesz dać do zrozumienia, że to meble luksusowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lubie Ikee, bo kazdy mebel ma swojego autora, maja dobre projekty. Jest tanio, bo meble sie samemu sklada i materialy sa tanie, jasne, ze nie na wieki, ale nie znaczy, ze tandetne, To, co mam z Ikei , działa mi bez zarzutu. Dla mnie jest to dobra baza(polki, szafy, kanapy, duzo sesnownych akcesoriow np do organizowania przestrzeni w kuchni.),ale do tego lubie dodac jakies mebelki i elementy z jajem, nietypowe, oryginalne np starocie, bo sama Ikea jest dość nudna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Wogole w ikei kupuje tylko gadzety typu szklanki ( maja takie fajne wysokie z grubego szkla za 1.8pln)" Boże jak ja nie cierpie tych wielkich szklanich. Mój mąż kupił dwa komplety tego cholerstwa, bo sie uparł i zawalił mi szafke w kuchni tym. Teraz leży to to a on skorzysta max z dwóch. Ja nigdy z nich nie korzystam. Musiałabym chyba pić tyle co słoń. Jadę do teściowej a tam też te wielkie szklanichy na stole układają jak sie człowiek ze zwykłej literatki chciałby napić. Ale oni są otyli to może przez to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przecież Ikea to są meble dla zwykłych ludzi tyle że przemyślane, a może nawet czasem dla biednych, bo prowizoryczne łóżko można tam kupić dla studenta. Czy ten temat to prowo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kupiłam synowi łóżko z ikei, bo było o połowę tańsze niż łóżko do kompletu mebli. To jest jakaś porażka. Huśta się na wszystkie strony i skrzypi, kiedy syn sie obraca. Często budzę się z tego powodu, bo mam bardzo czujny sen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Selenka88
Serio? Ja miałam szafę z Ikei i to bardzo szybko okazało się, ze nie jesteśmy dla siebie stworzone. Jedynka wymagam jakości od mebli. Dodam, ze szafa nie była wcale tania. Teraz większość mebli mam od Indeco Wybrzeże ode mnie z Trójmiasta. Ceny są spoko, co na stronie widać http://www.indecowybrzeze.pl/, zwłaszcza biorąc pod uwagę, zę nie ma z nimi żadnych przebojów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tsotsi

Ikea meble jakościowo śmiech na sali, i te wysokie ceny, niczym się nie różnią od innych firm przecież to te same materiały, a cena z kosmosu to tak jakby bogaci zawitali do salonu Bodzio już nie wspomnę o Foxie czy brw, aaa zaomniałbym a Kler ten prestiż dla kogo salonowego bogacza ludzie ale się nabijacie w butelkę, budując domy bloki również budują z tych samych materiałów, nic mylnego 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

W Ikei kupują studenci, mężczyźni po rozwodzie (bo żonka zatrzymała mieszkanie) i młode pary bez kasy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Meble w ikei są bardzo kiepskie jakościowo. Według mnie to są takie meble dla studenta, który musi na czymś spać w wynajmowanym pokoju więc kupuje używaną "beddingę" i stolik "lak". Albo dla młodego małżeństwa, które jeszcze nie ma pieniędzy na dobre meble. Bardzo nie polecam stołów z ikei, są drogie i szybko niszczeją. Już lepiej kupić jakiś używany za kilka stów, a za parę lat lepiej zainwestować w drewniany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×