Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

14 15 tyg ciąży spiety i twardniejacy brzuch

Polecane posty

Gość gość

Witajcie jestem w 14/15 tyg ciąży od przedwczoraj zauważyłam że mój brzuch jest jakiś napięty i czasami mi się spina. Czasami delikatnie boli. Bardzo się martwię. Jestem na l4 bardzo dużo leżę a mam taki problem. Dzisiaj byłam u gin badała szyjkę mam nadzerke przepisala pimafucin. I powiedziała ze faktycznie ten brzuszek jest jakiś twardawy. Przepisala magnez no spe i luteine dopochwowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pobierz leki i powinno sie poprawic mialam taki sam zestaw i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam że to moja 2 ciąża w pierwszej ciąży tez tak miałam ale po 20 tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A w którym tygodniu tak miałaś? Gin nie napisała i nie powiedziala ile mam brać magnezu B 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 20 to naturalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po 20 a ja mam 14 tyg i 5 dzień :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej piszcie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nic Ci nie bedzie, uwierz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Też tak mialam w obydwu ciazach. W pierwszej bliżej 18 tyg a w drugiej ok 14go. Jak pojawiło się twardnienie to bralam z 3 dni zwolnienia i odpoczywalam. Dodatkowo magnez, nospe i luteine. To twardnienie sie wyciszylo ale wracalo juz do konca ciazy. Urodzilam w 40tc. Z szyjka sie nic a nic nie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czym to jest spowodowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez tak mialam tyle ze w ok.22 tyg. Polozna panikowala ze do szpitala pojde jak nie bd odpoczywac, nawet zabronila mi wychodzic z domu i ciagle powtarzala ze napewno urodze przynajmniej miesiac wczesniej.urodzilam w 41 tyg. Wszystko bylo wporzadku. Troche sie oszczedzalam i bralam magnez. Ale twardnienie i napinanie brzucha mialam juz do konca ciazy i to dosc mocno az bolal mnie brzuch czasami. Nie martw sie. Poprostu wiecej odpoczywaj i bd dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi lekarz kazal brac magnez (magne b6) i nospe 3x po 1 tabl. Mowil ze bylo to spowodowane nadmiernym wysilkiem i musialam lezec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzięki. A magnezu ile musiałaś brać? Bo mi lekarka nic nie powiedziala. Nospe lutrine mam zapisana a magnezu nie. Ale ja bardzo dużo leżę naprawdę. Ja w zasadzie nic nie robie czasami wyjdę na zakupy oczywiście z mężem i ja nic nie dzwigam. Może to przez stres? Moja córka jest okropna musze na nią czasami wręcz krzyczeć. Jest od kilku dni w domu bo ma kata. Nie chce sprzątać pyskuje jak coś do niej delikatnie mowie to udaje głucha 10 razy musze powiedzieć zanim coś zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tez tak miałam i nam 13tyg. Na początku ok 14 tyg brałam magnez 3x1 teraz biorę 3x2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Hej dziewczyny piszcie czy juz żadna z was nie miała takich objawów w tak wczesnej ciąży?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze byc ze stresu jak najbardziej. Bierz sporo magnezu 3x1 tabl np wlasnie magne b6 on dobrze wplynie i na twardniejacy brzuch i stresujaca sytuacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dzwoniłam do gin i właśnie taka dawkę magnezu kazała mi przyjmować. Wczoraj i dzisiaj cały czas leżę ale jak wstanę to czuje ciezkosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odpoczywaj i będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miala jeszcze któraś z was takie obiawy? We wczesnej ciąży .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mogę zrozumieć was dziewczyny dlaczego izolujecie partnera a ginekolog dla was zacofanych jest bogiem takie Średniowiecze. Zawsze podczas każdego badania nawet krocza jest mąż i wspierał porody. To mąż ma nas wspierać a nie obcy facet ginekolog który jest od intymności z wami nie mąż szok. Ginekolog nauczył podczas jednego z badań nauczył osłuchiwania uchem tętna płodu dzidziusia. Większość ginekologów nie robi woli robić szkodliwe usg. Również po CC są często komplikacje zdrowotne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurcze a jak to wyczuć że brzuch twardnieje ? Bo mam wrażenie że też tak mam ale nie jestem pewna. To normalne że jak chodzę to brzuch jest trochę napięty i twardawy ? To 20t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdy się tzw. stawia brzuch ginekolog zalecił by się położyć sobotnie w przewietrzonym pomieszczeniu i swobodnie oddychać tak by dotlenić płód. Gdy to nie pomaga to do wanny nalać cieplej nie gorącej by nie doszło do poronienia i w wanie swobodnie się położyć i również oddychać tak by dotlenić. Często jest spowodowane stresem nawet porodem. Dlatego zawsze powinien być przy badaniach nawet cipki tatuś dzidziusia i nie zostawić mamusie na łaskę i nie łaskę personelu medycznego. To partner ma nas wspierać przy porodzie nie robić z faceta nieudacznik życiowego bo zemdleje to śpiewka wstydzących się swych nie ogarnięty i nieudaczników partnerów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak zwane skurcze przepowiadajace. Czeka Cię to cała ciążę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi jeszcze gin mowil zeby pic sporo wody ze to tez jest dobre nie wiem na co tak wlasciwie ale tak robiłam i bylo ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sporo wody... ja wody wcale pić nie mogę bo mam odruch wymiotny. Leki popijam żywcem smakowym. Ale dziś juz będę pół szklanki czystej pół smakowej może w ten sposób zacznie mi wchodzić minormalna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×