Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość paula199011

niedoczynnośc tarczycy a zajscie w ciaze

Polecane posty

Gość paula199011

witam od 5 lat choruje na niedoczynnosc tarczycy obecny wynic sprzed mis to 2.2 mam pytanie.przy jakim tsh zaszlyscie w ciaze?dlugo sie staralyscie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
2.2 to spoko. Zaszlam mniej więcej mając takie tsh a mam 2 dzieci. Kiedyś przekopalam internet i idealne na ciaze jest max 2.5 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A no i druga ciąża- pierwszy cykl. Pierwsza ciąża- ok 6 cykl ale wtedy tarczyca mi skakała raz do góry raz w dół. ( raz 4 potem 0.005) . Kiedy tsh sie ustabilizowalo na poziomie ok 2.5 to zaszlam od razu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja mam niedoczynnosc. zaszlam z tsh powyzej 5. ale zaraz to zbijalam euthyroxem. to byl nasz 5 cykl staran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczylam się w klinice niepłodności i tam zbijano pacjentkom tsh do 1-1.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na niedoczynność tarczycy choruje 4 lata.. Przyjmuję Letrox 50, w ciążę zaszłam w pierwszym cyklu przy TSH 1,9. W ciąży TSH bardzo mi skakało i trudno było utrzymać hormony ma odpowiednim poziomie (do 2,5). Synka urodziłam zdrowego w terminie. Kilkukrotnie lekarz zwiększał mi dawkę hormonów w ciąży, ale większych kłopotów nie miałam przez niedoczynność.. Warto postarać się o dobrego endokrynologa, który przygotuję do ciąży i przeprowadzi przez nią. Napewno wszystko będzie dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
TSH powinno być około 1, gdy chcesz zajść w ciążę. Potem oczywiście badania i dostosowywanie dawki leku. Mam dwoje dzieci, ciążę bez problemów. TSH właśnie około 1 w momencie zajscia w ciążę. Dawkę tyroksyne miałam zwiększają trzykrotnie bardzo trzeba o to dbać szczególnie ma początku ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dodam tylko, że ciążę z pierwszego miesiąca staran.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paula199011
tak juz bym chciala zeby sie udalo.na badanie ide we wtorek mam nadzieje ze sie zmniejszylo po dawce 75 euthyroxu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
Hej Autorko, już miałam TSH 3,7 jak zaszłam w ciążę. W 7 tygodniu zaczęłam zażywać Eutyrox ( dostałam diagnozę Hashimoto) i za kolejne 4 tygodnie miałam 1,9. Teraz jestem w 17 tygodniu ciąży i ciekawa jestem jaki będzie poziom TSH. Generalnie dawka jest zwiększana wraz z przebiegiem ciąży. Dieta jest bardzo ważna przy niedoczynności. Powiem Wam ciekawostkę, że normy TSH w USA kobiet w ciąży są dużo bardziej tolerancyjne niż europejskie. W USA nie byłabym w ogóle leczona (przy TSH 3,7) ... Dziwne, prawda? Poznałam taką kobietę w poczekalni u ginekologa, która miała właśnie niedoczynność tarczycy i nie zażywała hormonów - ponoć dziecko ma zdrowe mimo, że lekarz powiedziała, że może być głupie ... Może ta ginekolog była zła, że tamta nie zażywała tabletek i tak powiedziała?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
Z mężem staraliśmy się dwa miesiące, mam 30 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja przy 2.5, 2.7 nie zachodzilam. W pierwszym cyklu zaszlam kiedy tsh mialam 1.5. Powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja pierwsza ciążę poroniłam przy TSH ponad 6. Nieświadoma niczego dopiero wysłała mnie lekarka po poronieniu na badania tarczycy. Potem przez 3 msc brałam euthyrox 25 i udało się zajasc ale TSH miałam około 5. Więc też zbytnio nie spadł. Udało się utrzymać ciążę ale byłam pod stałą opieką endokrynologa i do końca brałam euthyrox i jod. Wtedy miałam wyniki super. Uda się. Znam przypadek, że dziewczyna miała 11. I bez problemu zaszła i donosiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
Gość 9:41: czy po urodzeniu dziecka dalej zażywasz Eutyrox?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zażywam już eutyroxu. Robiłam jakieś 2 msc po urodzeniu dziecka badania i miałam około 4 TSH ale już mieściła się w normach. Mała też miała badania i nie ma tarczycy. Już minal ponad rok od porodu i muszę znów iść na jakieś badania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMagda
Dziękuję za odpowiedź. Ja właśnie zamierzam jakiś czas po porodzie przestać zażywać Eutyrox (może po karmieniu?). Przed ciążą miałam TSH 3,7 i mimo lekkiej nadwagi i odczuwania zmęczenia (z którym sobie jakoś radziłam i uważałam za normalne) ten stan nie był dla mnie uciążliwy. Na pewno na tyle nie jest uciążliwy by brać hormony do końca życia. Oczywiście rozważę to z lekarzem. Wiem, że dieta odgrywa kluczową rolę w chorobach autoimmunologicznych i wolałabym być na takiej restrykcyjnej diecie niż zażywać Eutyrox, który leczy tylko objawy (słowo "leczy" jest tu nadużyciem). Wolę dojść do przyczyny. Polecam książkę Izabelli Wentz "Hashimoto. Jak w 90 dni ...". Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Często bywa tak, że ta nadczynność tarczycy dotyczy ciąży.... Zazwyczaj mija jakiś czas po porodzie. Wszystko przez hormony, które szaleją w naszym organizmie. Na pewno jest warto zrobić potem badania sobie i dziecku. Powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jadźka

Witam mój wynik TSH wynosi 13,567 wiem że przy tak sporym wyniku są marne szanse na ciążę 

Endokrynolog niedługo obecnie zarzywam letrox 50 

Czy mam szanse na dziecko ? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
Dnia 29.11.2017 o 11:10, Gość paula199011 napisał:

witam od 5 lat choruje na niedoczynnosc tarczycy obecny wynic sprzed mis to 2.2 mam pytanie.przy jakim tsh zaszlyscie w ciaze?dlugo sie staralyscie?

bardzo dobry wynik, chociaż mój endo mówi, że idealny to 1-2

Pamiętaj, że tsh w ciązy lubi skakać więc trzeba zwiększyć dawkę

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc
2 minuty temu, Gość Jadźka napisał:

Witam mój wynik TSH wynosi 13,567 wiem że przy tak sporym wyniku są marne szanse na ciążę 

Endokrynolog niedługo obecnie zarzywam letrox 50 

Czy mam szanse na dziecko ? 

 

tak, kobiety zachodzą przy wysokim tsh. Tylko jest to ryzyko dla dziecka i możesz poronić Dlatego zbij najpierw tsh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

ja zaszłam przy tsh 1,5.

ja juz nawet przy tsh 3,5 mam złe samopoczucie i jestem zmeczona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Dwa razy zaszłam z TSH w okolicach 5, za każdym razem pierwszy cykl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×