Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

ciąża po ellaone

Polecane posty

Gość gość

Witajcie, jestem w ciąży, nieplanowanej, ale w małżeństwie nazwanie tego wpadką byłoby zbyt brutalne. Chciałam jednak tej ciąży uniknąć i jakieś 20 godzin po stosunku przyjęłam Ellaone (receptę wypisał mi dopiero trzeci lekarz). Byłam spokojna, bo choć wiedziałam, że jestem w okolicach owulacji i mam najbardziej płodne dni, to przecież po to jest ta pigułka, żeby ciąży zapobiec. Wydałam 180 zł i zapomniałam o sprawie. Okres się jednak nie pojawił, test ciążowy pozytywny, 2 tygodnie od planowanej miesiączki beta-HCG 17000... tak więc Ellaone choć zapobiega owulacji, to jeśli do niej już doszło, niewiele może zdziałać.. mi wystarczyło 20 godzin i to na 100% był ten stosunek, bo ostatnio sypiamy ze sobą bardzo rzadko. Oswoiłam się już z myślą o ciąży, ale zaczęłam się bać o to, czy pigułka nie wpłynęła na płód, nie wpłynie na ciążę. Wizyta u ginekologa za kilka dni, szukam podobnych historii. Czy któraś z was to przeżyła? czy ellaone wpłynęła na zdrowie waszych dzieci? będę wdzięczna za każdą informację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oczywiscie, ze zaszkodziła. Ale nie przejmuj sie. maja wprowadzic program 4000+ na chore dzieci. Mogłaś myslec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Byly tu gdzies takie historie sama czytalam i wszystko z dzieckiem bylo podobno ok. Jesli cos by bylo nie tak z zarodkiem po takiej tabletce to organizm sam zrobilby z tym porzadek. Problemy zaczynaja sie przy tzw tabletkach poronnych ktore uzywa sie w pozniejszej ciazy do 12tc wtedy dziecko mogloby byc uposledzone jesli by przezylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kam

Ja również zaszła po tabletce ellaone. Niestety w 5 miesiacu poronilam prawdopodobnie przyczyna poronienie byla nieprawidłowośc w zagniezdzeniu się zarodka właśnie przez zazycie tej nieszczęsnej tabletki... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosc

Ja tez zaszłam w ciążę pomimo przyjęcia Ellaone w 2 godzinie po stosunku. Moja ciąża przebiegała prawidłowo. Synek urodził się zdrowy . Jest juz przedszkolakiem. Od samego poczatku świetnie się rozwijal. Tabletka zupelnie nie wplynela na jego zdrowie i rozwoj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

O widzę, że ktoś odświeżył mon temat 🙂 syn na obecnie 9 mcy i jest fajnym, zdrowym chłopakiem! Wyróżnia go jedynie niezastąpione jądro (drugie pojawia się i chowa), ale nie wiem czy można to jakkolwiek łączyć z Ellaone. A ja czekam na okres, aby założyć wkładkę i nie ryzykować kolejnej niespodzianki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×