Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Gosia Stereo

Gdzie można przed zakupem przetestować słuchawki douszne?

Polecane posty

Gość Gosia Stereo

Zr sluchawkami nausznymi nie ma problemu bo modele demonstracyjne wiszą na pałąkach i każdy może sprawdzić jak to gra. Gorzej ze słuchawkami dousznymi. Wszystkie są fabrycznie zapakowane w szczelnie zgrzane formy i nie jest możliwe ich wyjęcie bez rozcięcia opakowania. Czy mam zatem kupować kota w worku? Już raz kupiłam. Dałam 100 zł za Sennheiser MX475. Okazały się zaledwie poprawne. Bas mnie raził. Był okropnie pogrubiony. Może zwolennikowi techno umc-umc by się podobały ale dla melomanki odpadają. Niemal z ulgą przyjełam fakt, gdy je zgubiłam. Huk z nimi. Chcę kupić takie słuchawki które będą mi odpowiadały. W grę wchodzą wyłącznie douszne. Ani nie nauszne, ani tym bardziej nie dokanałowe. Mają być doszune! Pytanie. Gdzie można takie sprawdzić przed zakupem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Można w specjalistycznych sklepach audio, ja kiedys w anglii poszedlem do jednego sklepu i mowie sprzedawcy, ze nie mozna stestować w sklepach dousznych słuchawek a on: no jak to nie mozna, kto tak powiedzial i mi pokazuje douszne sluchawki i wyjmuje normalnie z opakowania zebym je przetestowal. W duzych korporacjach typu mediamarkt itp. raczej nie mozna, szukaj w lokalnych sklepach stereo, tam powinni Ci pozwolić przetestować, bo to normalne sprawdzić czy brzmienie Ci odpowiada a nie kupować słuchawki w ciemno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Stereo
Byłam już w czterech sklepach nie sieciowych i niestety we wszystkich usłyszałam to samo. Że nie wyjmując słuchawek z fabrycznych opakowań bo potem nikt nie kupi takich słuchawek z rozerwanym opakowaniem, a po drugie to "nie higieniczne" by każdy wkładał sobie tę samą słuchawkę do ucha, bo ktoś może mieć brudne :O Naprawdę takie coś usłyszałam. Być może w Anglii stać sklepy by poświęcić jedne słuchawki do testowania ale zaczynam tracić nadzieję, że w Polsce coś takiego jest gdziekolwiek możliwe. Nawet na ostatnim Audio-Video-Show w Wawie, gdzie była "strefa słuchawkowa" można było sprawdzić brzmienie jedynie słuchawek nausznych :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, brud, gościu miał szmatkę i coś tam jeszcze i on mi tłumaczy, że słuchawek się nie kupuje w ciemno bo każdy ma osobiste preferencje i nie każde słuchawki sa dla tej samej osoby, i on do mnie normalnie ze nie widzi problemu zeby mi pokazac sluchawki jakie ma douszne zebym je mogl sprawdzic...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ogólnie to mój kumpel mnie nauczył, żeby patrzeć w słuchawkach jaką mają częstotliwość, np od 5-25000 mhz, te ktore są 8-20000 mhz to jest sziet, nie warto kupować ich jeśli nie możesz sprawdzić jak grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Stereo
Tu nie tyle o częstotliwość chodzi co raczej o charakter brzmienia. Co mi po bardzo rozciągniętym paśmie przenoszenia skoro będą grały np. pogrubionym basem. Co mi po wysokich częstotliwościach osiągających magiczne 25 tyś Hz skoro talerze perkusji będą kłuły w uszy albo przeciwnie - będą zbyt stonowane. Mi chodzi o charakter dźwięku a nie o wyśrubowane parametry katalogowe. Papier przyjmie wszystko i można wpisać dowolne cyferki. Pamiętam jak dwie dekady temu sprzedawano mini wieże z napisem 1000W P.M.P.O :D :D :D :D Już dawno nauczyłam się nie ufać cyferkom tylko własnym uszom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia Stereo
Właśnie dodzwoniła się na Sienną w Wawie. Mają na razie tylko dwa modele douszne ale wszystkie modele można testować do woli :) Wreszcie normalny sklep :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obleśne jak można po kimś obcym mierzyć słuchawki douszne fuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Obleśne jak można po kimś obcym mierzyć słuchawki douszne fuuuu x gość dziś gościu miał szmatkę i coś tam jeszcze i on mi tłumaczy, że słuchawek się nie kupuje w ciemno bo każdy ma osobiste preferencje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@ gość dziś Obleśne jak można po kimś obcym mierzyć słuchawki douszne fuuuu x A jak można buty mierzyć w sklepie widząc, że ktoś wcześniej wkładał tam śmierdzącą girę? Albo jak można pójść na basem i zanurzyć twarz w tej samej wodzie w której ktoś inny właśnie moczy doope? To jest dopiero fuuuuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ja tam jak testuje słuchawki to zwracam też uwagę na częstotliwość, bo jednak jest różnica, choć najważniejsze jest plik audio, ja słucham muzyki zazwyczaj z rippowanej z plyty muzyki bez kompresji w formacie wav, na gownianym mp3 czy youtube nawet na dobrych sluchawkach muzyka brzmi do dvpy. Choć czasami można się zakochać ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
albo z disc mana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zabawne że ktoś nazywa się melomanem i oczekuje od sprzętu że będzie pięknie grać a zapłacił 100zł. Ja dałem za swoje JBL koło 350zł i jakość jest dopiero zadowalająca oczywiście mowa o dużych nausznych słuchawkach ale myślę że za małe douszne na bt też przynajmniej 200-250 trzeba dać by się nie rozczarować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×