Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ochrzczono mi dziecko bez mojej zgody

Polecane posty

Gość gość

Jestem ateistką,pochodzę z niewierzącej rodziny.Rodzina męża jest katolicka,nie są to co prawda żadni fanatycy,ale obowiązkowe sakramenty muszą w tej rodzinie być.Przed ślubem zażądano ode mnie żebym się ochrzciła,bo ma być ślub kościelny,ale się nie zgodziłam.Moja siostra była w tej samej sytuacji,jednak dla zgody jako 26-letnia kobieta ochrzciła się,bo też jej teściowie uparli się przy ślubie kościelny.Ona jest ugodowa,mówi,że to i tak nie zmieni jej światopoglądu,anie chce się kłócić,więc niech wilk będzie syty i owca cała.Ja taka nie jestem i nie zamierzam się podporządkowywać.Prawdziwy koszmar przeżyłam jak wróciłam z delegacji.Pod moją nieobecność teściowie ochrzcili mojego syna.Gdy zapytałam na spokojnie dlaczego,teściowa żartem powiedziała,że poganie wyginęli dawno temu,a nieobecni nie mają głosu.Jestem zbulwersowana,chcę podać teściów do sądu i unieważnić chrzest.Czy też byście tak zrobili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy można ochrzcic dziecko bez zgody obojga rodziców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A gdzie mąż w tym wszystkim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie mozna ochrzcić dziecka bez zgody dwojga rodziców. Kieruj kroki do kurii. Widocznie dobrze posmarowali księdzu, wiec teraz tylko On bedzie miał problemy. Najpierw poszłabym do Niego i powiedziała, że rychło zmierzam do diecezji, dziecko ochrzczone bez zgody obojga rodziców, NIE BEDZIE wychowywane w wierze katolickiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sąd nie ma tutaj nic do rzeczy. To obrządek koscielny, mozesz smialo podrzeć swiadectwo chrztu, oblali mu cyban wodą- trudno. Bądź czujna, bo męża masz pi .....zzzzde to jeszcze komunię i bierzmowanie zaliczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prowo,nie ma,takiej opcji,prawo kanoniczne bardzo dokladnie to definiuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wojujący ateizm? przeciez chrzest nie gryzie, dla ciebie nie ma żadnego wpływu na nic, więc sam chrzest masz w odwłoku tylko o te twoją zgode ci chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ateistko, teraz musisz to dziecko wyrzucić, ewentualnie trzeć długo papierem ściernym nie możesz go wychowywać, bo Twój ateizm będzie zhańbiony:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
prowokatorka jazda spac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gosc 22:52 ::D:D:D:D racja, jeszcze slub koscielny zaliczy jak się rozpędzi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja moje dziecko codziennie chrzczę oblewając mu głową wode przy kapieli :D. Dla ateistów to taka sama czynność jak polanie woda przez księdza, więc no worry. Chyba, ze wierzysz, że swiecona woda nadała Twojemu dzieciu jakieś nadprzyrodzone moce i jest już zbawione? :D daj spokoj. A chrzest możesz tak samo unieważnić w urzędzie cywilnym jak ślub kościelny, idiotka :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeśi jesteś ateistką, to takie zdarzenie nie ma dla ciebie najmniejszego znaczenia. Puste prowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ochrzszczone to sie juz nie odchrzci . Dziekuj Bogu . Co Ci Chrzest przeszkadza ? Szwedzi sa narodem raczej niewierzacym , ale dzieci chrzszcza w Szwecji nawet ateisci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×