Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość emig

Ojciec nie płaci alimentów ale grozi matce

Polecane posty

Gość emig

Tło: Rozstaliśmy się z pierwszym mężem, bo on odszedł do kochanki, która urodziła mu dziecko. Zostałam z naszą dwójką w wieku wczesnoszkolnym. Gdy doszłam do siebie, poznałam mężczyznę. Po roku złożyłam papiery o rozwód, następnie wyjechałam z dziećmi za granicę na stałe do nowego partnera. Wzięliśmy ślub, mieszkamy we czwórkę, planujemy powiększenie naszej nowej rodziny. Historia jakich wiele... Problem: Pierwszy mąż nie płaci na dzieci zasądzonych alimentów. Ja wysłuchuję od roku jego obiecanek, zwodzenia. Jako tata jest dla nich wspaniały, uwielbiają go, mają z nim świetny kontakt, widują się z nim jak najczęściej to możliwe. Ale ciągle nie ma na alimenty. Przed wyjazdem uzyskałam od taty dzieci zgodę pisemną na okres próbny, w razie gdyby dzieci czuły się źle w nowym miejscu, miały wrócić. Czują się tu bardzo dobrze i codziennie mu o tym mówią przez telefon. Gdy usiłuję porozmawiać z nim poważnie o pieniądzach, zbywa mnie, zmienia temat. Albo grozi (!), że jeśli wstąpię na drogę urzędową (co jest kwestią jednego wniosku do komornika), to on będzie próbował w sądzie rodzinnym założyć sprawę o powrót dzieci do Polski. Jego argument: jak sobie nie radzicie, to może powinny mieszkać ze mną. Oczywiście, że sobie radzimy bez jego alimentów (co mamy zrobić niby?), ale to go nie zwalnia z obowiązku. Po drugie, który sąd uzna, że tata którego nie stac na alimenty, który wykazał się dotąd dużą nieodpowiedzialnością i w dodatku wychowuje nowe dziecko, ma prawo "dostać" dzieci i je wychowywać. Podczas gdy matka czyli ja dbam o to by miały wszystko co najlepsze, a od czasu wyjazdu mają też opiekę i stabilizację jakiej do tej pory nie zaznały. Moim zdaniem są to próby manipulacji. Z drugiej strony mam w sobie cień obawy. Piszę tu bo może ktoś miał podobną sytuację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie znam nikogo z podobnym problemem. Po ludzku doradzałabym, żebyś nie odpuszczała bo ex okrada własne dzieci. Ale najlepiej będzie jak spytasz prawnika, albo 2 różnych dla pewności. Wg mnie ex Cię straszy tylko,ale lepsza porada prawna niż nerwówka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mozesz a) prawnik b) pogadac z nim i mu powiedziec, zeby cie odciążył finansowo. Zazwyczaj jak facet rozumie obowiazek to placi niedosc ze w terminie, to czesto wiecej niz "zasadzone"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Od kiedy to alimenty płaci sie tylko, kiedy matka nie radzi sobie finansowo?:D Żenujący tok myślenia. To jest obowiązek, nie dobra wola i nie ma nic wspólnego z tym, czy sobie mama radzi, gdzie mieszka i czy ma nowego męża. Oczywiście, ze facet plecie trzy po trzy, bo sam wie, ze nie ma szans. Czy on sobie zdaje sprawę jak trudno dobrej matce, gdzie dzieci żyją w dobrostanie, zabrać dzieci? Wlasciwie taka możliwość nie zachodzi. Powiedz mu to, co piszemy. Poradź sie prawnika i wejdź na drogę sadowa, bo on nie robi łaski, Że bedzie płacił, on MUSI płacić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poza tym, niech sie tak k***a nie mądrzy, bo gdybys chciała prac brudy, to bez problemu wygrałbyś rozwód z orzekaniem o jego winie i jeszcze na siebie wywalczyła alimenty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Carycka
Ja tam sie nie znam ale alimenty nasza sie dzieciom jak psu kosc. Wiec poparte wyrokiem sadu on/ twoj maz musi sie dostosowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze - załatw sprawę pobytu dzieci za granicą formalnie w sądzie - będziesz się mogła wypiąć na szantaże ojca i załatwić sprawę przez komornika. Niestety może to być dość uciążliwe, ale to jedyna sensowna droga. Poradź się prawnika przy okazji jakiejś wizyty w Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emig
dziękuję wszystkim. tak mi się własnie wydaje, że jedyne co mógłby zrobić aby się zemścić na mnie za egzekucję długu, to założyć sprawę w sądzie rodzinnym, którą by przegrał. oczywiście upewniam się u prawników. słono za to płacąc, ale lepiej w to zainwestować. Dzięki też za radę dot. zgody na wyjazd przez sąd. Na pewno zorientuję się jakie dokumenty, koszty i terminy. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Komornik. Mój raz nie zapłacił i od razu do komornika. Dzięki temu mam zawsze o tej samej porze. Nie muszę prosić błagać przypominac. Im mniej kontaktu z ex tym lepiej dla nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JaK widać są: - ludzie - ludziska - i ....kobiety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×