Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Wysoka goraczka 5 dzien u3 latka co robic

Polecane posty

Gość gość

.Goraczka jest od piatku najierw bylo37.8 pozniej coraz wyzej wczoraj 38,5 dziś 39, Teraz jest 38.Bylam dziś u drugiego lekarza, pierwszy obstawial zapalenie tchawicy, dzis lekarz mowi że to może grypa. Gardlo jest zaczerwienione tylko, i jest strasznie lejacy katar.Osluchowo czysto ale dla pewnosci mam nadzieję zrobić zdjecie. Co to moze byc jakis wirus? Lekarz mowi zeby poczekac jeszcze 2 dni z antubiotykuem nie wiem co robic. Tak wysokiej goraczki trwajacej tyle dni synek jeszcze nie mial?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To nie jest jakaś super wysoka gorączka. Spokojnie. Pewnie, jakiś wirus. Podawaj dużo płynów (letnich, bliżej chłodnych). Nie przegrzewaj, wietrz pokoj dziecka (pusty pokoj). Nawilzaj powietrze. Możesz lekko schłodzić synka kąpielą : do wody w normalnej temperaturze dodaj trochę zimnej wody, nie dużo, tylko tyle, żeby temp opadła kilka stopni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To może byc mononukleoza. U mnie dziecko przyniosło z przedszkolaka. Poproś lekarza o skierowanie na badanie krwi, bo tylko tak mozna to wykryc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko u nas było identycznie i właśnie wychodzimy z infekcji, wirusówka. Jeśli dziecko jest osłuchowo czyste, to też wstrzymałabym się z antybiotykiem. Groprinosin, wit C, wapno, inhalki z mucosolvanu i soli fizj na katar, dużo ciepłych napojów, miodu, cytryny, niech się wygrzewa, śpi w ciepłych skarpetach i będzie ok. Ta temp utrzymuje się całymi dniami? Bo pamiętaj, że popołudniu i wieczorem zawsze wrasta przy infekcjach. Zdrówka, ja też bym poczekała z antybiotykiem 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeszcze do tego zestawu dołączyłabym Sinupret na katar, 3x dziennie po 15 kropelek. Po 3 dniach nie będzie śladu po katarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po pierwsze, o jakim zdjęciu mówisz? Wysłał cię konował na rentgen, bo nie umie osłuchać? Po drugie, przy małych dzieciach gorączka poniżej 39.6 jest akceptowalna. I wiąże się najczęściej z wirusem. Powyżej schłódź dziecko, najlepiej zanurz w wodzie ok. 33 stopnie, w wannie ma być 5 centymetrów wody. Nie więcej. Katar lejący raczej świadczy o wirusie i antybiotyk nie pomoże. Idź do lekarza, gdyby zgęstniał i zmienił kolor na zielonkawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co chcesz dziecku rtg robić??? :o :o :o Osłuchowo czysto to czysto, ma katar, zaczerwienione gardło - to po rentgen? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
18:21 dlaczego akurat 5cm? Z góry Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Lekarz powiedział żeby zrobic by miec 100 procentowa pewnosc.Niestety jest to kolejna infekcjs w sezonie jesienno zimowym. Mówił żeby jeszcze wstrzymać sie ze dwa dni z antybiotykiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak nie slychac to po co rtg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Warto sobie kupić zestaw termometr BabyTemp + kompres, w dwupaku jest dużo taniej, a druga sprawa że taki komplet przyda się absolutnie w każdym domu. Już pomijam kwestię gorączkowania i tego, że można sobie szybko zmierzyć temp, czy przyłożyć zimny okład, ale też przy innych dolegliwościach jak bóle głowy, bóle brzucha – taki ciepły kompres potrafi bardzo pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maria

U nas MultiTemp sprawdza się  rewelacyjnie. Wystarczy chwilka i pomiar skończony, zupełnie inna jakość niż przy mierzeniu dotykowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria
Dnia 12.02.2019 o 15:07, Gość maria napisał:

U nas MultiTemp sprawdza się  rewelacyjnie. Wystarczy chwilka i pomiar skończony, zupełnie inna jakość niż przy mierzeniu dotykowo.

Rowniez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość efka

Multitemp to najgorszy termometr jaki miałam w ręku, podaje zakres od 35 do 39, można sobie wybrać temperaturę którą się chce.

Zresztą widać że jest kiepski, skoro trzeba go w taki nachalny sposób reklamować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska

Jakiś czas temu szukałem termometru dla dziecka i znajoma mi poleciła zestaw BabyTemp, a więc praktyczny bezdotykowy termometr i do tego kompres żelowy mini i teraz z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to była rzeczywiście świetna opcja. Kompres fajnie się sprawdza, termometr też działa bez zarzutu. A cenowo bardzo przystępnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość advv
Dnia 17.09.2019 o 13:58, Gość aska napisał:

Jakiś czas temu szukałem termometru dla dziecka i znajoma mi poleciła zestaw BabyTemp, a więc praktyczny bezdotykowy termometr i do tego kompres żelowy mini i teraz z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że to była rzeczywiście świetna opcja. Kompres fajnie się sprawdza, termometr też działa bez zarzutu. A cenowo bardzo przystępnie.

 

tez polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×