Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dom 1,5 metra od granicy i okna sasiada na moje podwórko

Polecane posty

Gość gość
18.37 Idz się lecz. Każdy ma prawo do prywatności. Po to są przepisy. Autorka też ma prawo posiedzieć spokojnie w ogrodzie, a nie 1.5 m dalej ma okna sąsiadów i ja oglądają co robi. Powinna być ściana domu ślepa, bez okna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlaczego pozamiatane? Jeśli bym to zgłosiła mieliby obowiązek zamurowania okien. A doradczyni z imprezami od kwietnia do października z odlewaniem się panów przez płot? Trochę słabe, na to też jest opcja. Takie życie tylko na odludziu nie w skupisku gdzie na takie chore akcje można wezwać policję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jeżeli sąsiad ma dzialke mniejsza lub równą 16 m szerokości może wybudować dom 1,5 m od twojej posesji, ba może nawet postawić dom w granicy tylko ty jako sąsiad musisz wyrazić zgode, niestety nie może mieć wtedy otworów okiennych, jeżeli zgłosisz to do gminy sąsiad najprawdopodobniej będzie musial rozbierać budynek, a raczej na pewno, pogadaj najpierw z sąsiadem jak chce to rozwiazac, albo się dostosuje albo go podpiericzysz albo iech odpali jakas satysfakcje dla ciebie. znam przypadki gdzie przy pozwoleniu na budowę sąsiad chciał budowac się w granicy a sąsiedzi się odwoływali przez 10 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie sądzę aby po rozmowie zgodzili się na zmianę otworów okiennych. Z drugiej strony my nie mamy żadnej prywatności na własnym podwórku. Latem kiedy dużo czasu spędza się na podwórku wszystko będą widzieli a to są typy ludzi którzy lubią obserwować innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorko, a okna śasiedzi mają na poziomie parteru? Wysokiego parteru czy jeszcze dodatkowo piętra? Bo wiesz, żeby ci nie gapili się z poziomu parteru jest sposób, do siatki ogrodzeniowej montujesz takie drewniane panele, standardowe mają wysokość 180 cm, ale możesz je tak zamontować żeby były te 10-15 cm od ziemi, albo kupić/zamówić takie na 220 cm, bo to jest dopuszczalna max wysokość ogrodzenia. Zawsze to trochę więcej prywatności. Swoją drogą dziwię się samym sąsiadom, nie mają /nie mieli innej możliwości, na inną stronę świata, inaczej tego domu ustawić, gdzie mają chociaż te 4 metry od granicy? W życiu nie chciałabym w tych czasach zbudować dom , z którego moje okna wychodziłyby na cxyjeś podwórko gdzie dzieliłoby mnie tylko półtora metra, toż oni też żadnej prywatności nie będą mieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie rozumiem autorko. Nie chcesz zgłosić, bo to mała miejscowość i wszyscy was będą wytykać. Wszyscy ci napisali, że naruszyli prawo tak budując więc nie problem to zgłosić. Poza tym jak się oni budowali to już wtedy wystarczyło zareagować. W ogóle jak długo ten ich dom tak stoi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Stoi nieco ponad rok moze... Nie pamiętam dokładnie. A to żeby zwrócić im uwagę leżało raczej w gestii moich rodziców jako właścicieli naszej działki i domu. Oni mają tak bo tam są dwa domy w jednym podwórku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Okna są na parterze nisko dlatego już myślę co byłoby najlepsze czy pergola czy betonowy mur na dwa metry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zdecydowanie lepiej pergola. Nie dość, że odgrodzisz się od sąsiadów, to jeszcze będziesz miała idealne miejsce to odpoczynku i spędzania wolnego czasu z rodziną. Polecam http://drewnohurt.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Postaw na swojej posesji na wprost okien sąsiada rząd takich pełnych pergoli i sąsiad ma pozamiatane. Masz prawo do prywatności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jola gość
Mam podobny problem. Sąsiedzi mają okno na parterze w odległości około metra, może półtora od granicy z moją działką. Mają tam chyba kuchnię. Okno jest wciąż otwarte (latem) i dochodzą stamtąd do mnie wrzaski, pijackie krzyki, kłótnie, przekleństwa, płacz dziecka, głośne śmiechy, głośne rozmowy z licznymi gośćmi w weekendy. Po jednej z takich kłótni poszłam do sąsiada i grzecznie poprosiłam, żeby zamknęli okno, bo mi to przeszkadza. Oni mi na to odpowiedzieli, że mam za wysoki płot od tej strony i im to światło zasłania. Płot ma może 170 cm wysokości i jest u góry ażurowy. Jakoś dziwnie po ich stronie jest inny poziom gruntu. U nich będzie ze 40 cm niżej. Więc od ich strony ten płot ma jakieś 210 cm. Przeszkadzają im też nadmiernie w tym roku rozrośnięte krzaki po mojej stronie, bo im to zasłania. Co im zasłania? Widok na moją działkę? Twierdzą, że ja zastałam taki stan przy kupnie domu (kupiłam 3 lata temu i to okno u nich już tak było) , więc oni nie muszą NIC robić z tym oknem. Jak mam rozwiązać mój problem? Nie chcę tego ich okna, nie chcę słuchać wrzasków. Czy mogę postawić lity mur na 220? Czy mogę raczej zgłosić to do gminy i poprosić, żeby to okno zamurowali? W moim przypadku nie wchodzi w grę pergola, czy drewniany płotek, bo to nie likwiduje nadmiernego hałasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No.. jesli to okno jest 4m od granicy dzialki to chyba nic nie mozesz.. jesli halasy wystepuja w nocy mozesz jedynie zglaszac zaklocenie ciszy nocnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Btw, autorko, jestes tu? Ja zakonczyla sie sprawa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jbe

Dzień dobry, 

Mam pytanie - czy mogę za pomocą wysokiego żywopłotu (ok. 4 m) zasłonić widok z okien sąsiadów? Mam działkę nad morzem. To jest działka rekreacyjna, która służy tylko i wyłącznie do odpoczynku mojej rodzinie i przyjaciołom. Nie wynajmuję domku turystom. Po obu stronach mojej działki sąsiedzi postawili domy, których okna wychodzą na moją działkę. Sąsiedzi latem wynajmują pokoje turystom. Bez przerwy przez oba sąsiednie domy przewijają się obcy ludzie, którzy stają w oknach i obserwują, co dzieje się na naszej działce. Nie możemy czuć się swobodnie u siebie. Postanowiliśmy, że zasłonimy widok z okien za pomocą wysokiego żywopłotu, ale podobno są przepisy, które regulują wysokość zywoplotu do wysokości 2,20 -2,50 m. Czy moja sytuacja może być usprawiedliwieniem dla wyższego żywoplotu? 

Pozdrawiam. 

J. Brzezińska 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×