Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile dać na wesele? 2 osoby dorosłe plus dziecko

Polecane posty

Gość gość

Nie byliśmy dawno na weselu, więc nie wiemy. Zaproszona jest także córka w wieku lat 14, ale oczywiście bez partnera. Myślałam żeby dać 500zł tzn. od nas 400 a od córki 100zł. Myślicie, że taka kwota będzie ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
du.py dajcie bo wszyscy jestescie siebie warci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1000 minimum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wystarczy 500 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Spokojnie, 500 zl, schowane w kartke z zyczeniami, do tego kupon totolotka, ze dwie zdrapki i starczy, ewentualnie wino jesli wiesz, ze mloda para lubi badz woli takie prezenty niz kwiaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
300, bez przesady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno nie wiecej niż 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja dawałam 500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1000 zl to chrzestny z rodzina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Młodzi nie chcą żadnych kuponów i wina, więc tradycyjnie będzie bukiet. Też mi się wydaje, że 500zł jest ok, ale myślimy dać oddzielnie, bo córka daje swoje 100zł, ze swoich uzbieranych pieniędzy dlatego wydaje mi się, że powinna dać z oddzielną kartką i kopertą. Jak myslicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500 zł od 3 osób to naprawdę dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14:21 - może tak być, jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To faktycznie dajcie w swojej kopercie z zyczeniami 400 zl, a corka niech da w swojej kopercie z zyczeniami 100 zl. Mily gest, mysle ze jesli nawet mloda para bedzie swiadoma ze wasza corka i tak dala kase od was w sumie, to docenią, ze dala od siebie ze swoja,kartka zyczeniowa. Moim zdaniem bardzo fajnie :). Skoro wola kwiaty to do tego kwiaty i bedzie pieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
500 zł od 3 osób to dużo?! TO DZIADOWANIE! Za 3 osoby powinno być min. 1200zł (czyli 400 zł od osoby).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
moim zdaniem 500 to takie minimum mniej nie wypada, ja dałabym w przedziale 600-800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dalabym 500zl w jednej kopercie i podpisala ze to od corki. Chyba ze corka idzie z partnerem to 2 osobne kartki i od corki 200zl a od Was 300zl lub 400zl. Przeciez musicie sie jeszcze ubrac i dojechac. Dla mnie w dniu slubu najwazniejsze bylo to ze ktos chcial z nami uczestniczyc w tym dniu a koperta byla drugorzedna. Do dzisiaj nie pamietam ile kto dal. Nie przywiazuje do tego duzej wagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zjecie i wypijecie i pobawicie się za 600 zł a dacie 500 - super prezent! Jak mnie nie stać ,to nie dziaduję i nie idę na wesele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak pracuje tylko 1 osoba to może to 500 zł jakoś by wyglądało,ale jak pracujecie w 2 i jeszcze idzie córka ,to mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jako panna młoda nie oczekiwałabym, że ktoś będzie dawał więcej niż sam uważa. Ja uważam że 500 zł. od 3 weselników to dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A jako panna młoda ile płacisz za tzw. talerzyk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
250 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do 15.21 jesli ktos chce zrobić interes na weselu to niech sobie zaprosi tylko chrzestnych albo weźmie świadków do urzędu podpisze papiery, potem na kawę i ciastko i do domu, wyjdzie tanio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z jednej strony powinno się dać tyle żeby za ten przysłowiowy talerz się zwróciło i jeszcze coś zostało. Z drugiej jak cię nie stać na wesele to nie wyprawiaj a nie liczysz, że ci się zwróci i jeszcze zarobisz. Reasumując. Moja koleżanka na swoim weselu płaciła 240 zł od osoby kilka lat temu. Ja jej wtedy dałam 400zł ale byłam sama a to była moja bliska przyjaciółka. Innym bym dała połowę. Uważam, że 500 zł od was jest całkowicie wystarczające. A córka przecież nie zarabia. A czy dacie dwie kartki czy jedną to i tak bez różnicy. Będzie dobrze i tak i tak. Chyba tylko ma to znaczenie dla Twojej córki.:)Więc może dajcie dwie. :) Za to jakieś kupony czy inne losy to jakieś wieśniactwo. Może jeszcze naklejkami obklejacie. Piękna kartka z pięknymi życzeniami. Prosto i klasycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jesli ktos robi wesele bo mysli ze koszty mu sie zwroca to jest w bledzie. No chyba ze robi w remizie strazackiej gdzie djem jest wujek kazik a kucharka ciocia bozenka. Te czasy sie skonczyly. Po cholere robic wesele jesli liczyc kazda zlotowke. Nie stac Cie nie rob i po problemie. Kto powiedzial ze musisz dac tyle ile jest wart talerzyk? Dajesz tyle ile uwazasz i na ile Cie stac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zjecie i wypijecie i pobawicie się za 600 zł a dacie 500 - super prezent! Jak mnie nie stać ,to nie dziaduję i nie idę na wesele! x Nikt na świecie nie jest w stanie tyle przejeść w jedną noc. Owszem młodzi takie koszty ponoszą, ale po weselu zostają całe tony jedzenia, które według uznania albo zabierają do domu, albo rozdają gościom. A oczekiwanie konkretnych wyliczonych "od talerzka" (żenada) kwot w ramach prezentu czyli finansowanie kosztów poczęstunku - to jest dopiero dziadowanie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyluzujcie. Nie tylko kasa sie w zyciu liczy...co za narod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"500 zł od 3 osób to dużo?! TO DZIADOWANIE! Za 3 osoby powinno być min. 1200zł (czyli 400 zł od osoby)." Dziadujesz to ty jeśli myślisz, że goście ci za wesele zwrócą. Jak cię nie stać, nie wyprawiaj. Goście w ogóle nie powinni kasy dawać, tylko jakiś prezent. I tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wyluzujcie. Nie tylko kasa sie liczy. Co za pokolenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Co za narod. Kasa kasa kasa a gdzie chec spedzenia tego wspanialego dnia z bliskimi i zyczliwymi osobami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I gdybym miała iść na wesele do ludzi którzy mają takie oczekiwania, to zrezygnowałabym :O Z tym że czasem to bliska rodzina i po prostu nie wypada nie iść. Czasem nie wiadomo jak postąpić żeby takich zadowolić takich roszczeniowców bo cokolwiek zrobisz to zawsze skomentują to w odpowiedni sposób. Jeśli pójdziesz a nie spełnisz oczekiwań finansowych to będzie gadanie, jak nie pójdziesz też będzie gadanie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×