Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Ile dać na wesele? 2 osoby dorosłe plus dziecko

Polecane posty

Gość gość
Ja na 4 osoby daje 300 zł ale jakby mnie było stać to dałabym 500 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A trzeba pamiętać, że dla takiego gościa to też jest duży wydatek. Bo do takiej koperty trzeba doliczyć jakąś kreację, dla mężczyzny garnitur, fryzjera, do tego pewnie kierowca chyba że ktoś nie pije, ale to po cholerę iść na wesele i patrzeć jak inni się bawią. Więc jeśli nie imprezujesz co tydzień to taka jednorazowa impreza może nieźle takiego biesiadnika kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
15:46 dlatego lepiej takich olać i mieć w d***e co powiedzą, bo jak napisałaś, co nie zrobisz i tak będzie źle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę że 500zl to takie minimum za 3 osoby ale z drugiej strony nie robi się wesela dla zysku tylko po to żeby uczcić ten ważny dzień ze swoimi bliskimi i znajomym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
7 lat temu brałam ślub i wtedy też dawało się po 400 od pary. Tak było u nas. Każdy daje ile może. Jeśli to rodzina i to bliska to daje się od serca, a nie z obowiązku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dajesz tyle ile uważasz. Myślę, że 500 zł wystarczy . My daliśmy 300 za 2 osoby , za niemowlaka nie płaciłam bo jadł swoje jedzenie . Do tego na sukienkę 150 , koszula męża i ubranie dla dziecka , fryzjer i kosmetyczka . Wróciliśmy do domu o 21 . Pewnie byśmy nie poszli ale to bliska osoba. Do tego ja nie pracowałam, żyliśmy z jednej pensji i mieliśmy dużo wydatków. Daje się komuś od serca a nie za talerzyk . Co mnie interesuje czy ktoś wyprawia huczne wesele w najdroższej restauracji czy skromne ... To co, pierwszemu dam 1000 a drugiemu 200 ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
tu autorka dziękuję za opinie. Prezent jaki chcemy podarować mi także wydawał sie odpowiedni, ani za skromny ani zbyt rozrzutny. Dodam tylko, że młodym nie zależy na pieniądzach z wesela, a świadczy o tym fakt, że zaproszona jest siostra matki panny młodej z dwoma synami (jest samotną matką) i przy zaproszeniu młodzi powiedzieli wyraźnie, że ma nic nie dawać gdyż znają jej sytuację i chcą tylko by ona i chłopcy byli. Także wydaje mi się, że nie będą przeliczać prezentów w oparciu o koszt "talerzyka". Chciałam się tylko upewnić czy kwota jest ok, bo dawno nie byliśmy i nie wiemy ile się teraz daje w kopercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wy koperta 500 corka koperta 100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
śmieszne są oczekiwania ze by dawać tyle za talerzyk+ jeszcze cośtam, jakby młodzi zapłacili 10 tys za talerzyk to też tyle dałybyście w kopertę???, wesele to nie moja prywatna impreza ze mam ją finansować, jak robiłam wesele to nawet mi do głowy nie przyszło by robić z tego interes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 600zł

600zł. 400 trochę za mało. Pozdrawiam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ggg
Dnia 3.02.2018 o 18:32, Gość gość napisał:

tu autorka dziękuję za opinie. Prezent jaki chcemy podarować mi także wydawał sie odpowiedni, ani za skromny ani zbyt rozrzutny. Dodam tylko, że młodym nie zależy na pieniądzach z wesela, a świadczy o tym fakt, że zaproszona jest siostra matki panny młodej z dwoma synami (jest samotną matką) i przy zaproszeniu młodzi powiedzieli wyraźnie, że ma nic nie dawać gdyż znają jej sytuację i chcą tylko by ona i chłopcy byli. Także wydaje mi się, że nie będą przeliczać prezentów w oparciu o koszt "talerzyka". Chciałam się tylko upewnić czy kwota jest ok, bo dawno nie byliśmy i nie wiemy ile się teraz daje w kopercie.

Nie wiem czy juz po weselu ale po tym ci napisalas to dalabym 400 zl od Was a od corki to cos kupic. Np piekne 2 flizanki  mlidzi na pewno zapamietaja prezent, bo kasa to zniknie w ogolnej kwocie jaka dostana. Teraz i tak wszyscy daja kase wiec nie ma ryzyka ze prezent powtorzy sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Głogów

Temat stary ale szok że córka ma dać 100 zł.ze swoich uzbieranych pieniędzy 😐bez jaj.Ma dawać swoje kieszonkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×