Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

MATYLDA KOZIŃSKA

Różnica pomiędzy USA A UK

Polecane posty

Co prawda na razie nie planuję wyjazdu...jednak interesuje mnie to jakie widzicie różnice w mieszkaniu w USA, a UK ???? Jak postrzegacie Polonię, która zamieszukuje te dwa kraje??? Mi się tak jakos wydaję iż do USA jechali kiedyś ludzie bardziej zdecydowani na emigrację, no i tacy co troche postawili na jedną kartę, Albo tam mi wyjdzie ..albo niestety jestem zmuszony wrócić. .... Do UK jadą często ludze , co tak troche tu pozyją, trochę tam...i tak życie niestety może uciekać (ale to żaden zarzut , absolutnie, po prostu bliżej, o wiele, wiele łatwiej wyjechać i tak dzielą zycie) Czy mam rację????, ciekawią mnie wasze przemyślenia , może doświadczenia , jeżeli ktoś ma .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
starsza polonia w USA często ma nawyki z komuny jeszcze, czesto zero języka, żyją z polakami w polskich dzielnicach, proste prace, bardzo zaściankowani, dużo alkoholu, i oczywiście religijni do bólu, ogólnie prości ludzie zamknięci w swoich gettach. Młodsza polonia troche bardziej ambitna, ale dopiero dzieci młodszej polonii mają szanse na normalne życie jeśli nie wezmą nawyków od rodziców i wtopią się w społeczeństwo, ogólnie pierwsza generacja przeciera szlaki i raczej nie ma łatwo, taki żywot, a o UK nie mam pojęcia, więc może ktoś inny się wypowie. Jak ktoś widział Szczęśliwego Nowego Jorku to dobry obraz jak żyje starsza polonia w USA, bardzo autentycznie pokazane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×