Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

redwhisky

POMOCY! Piec kaflowy

Polecane posty

Witam. Mam niemały problem... otóż w moim rodzinnym domu jest stary piec kaflowy, który ogrzewa dwa pokoje na raz. Od strony mojego pokoju się pali, pokój jest mały. Za każdym razem uchylam okno, gdy nadchodzi czas palenia, na co moja matka reaguje krzykiem, bo ciepło ucieka, bo szybciej się wypala itp. Oczywiście nie zamykam tego okna na jej prośby, za to KAŻDY lufcik w domu jest pozaklejany taśmami, upchany workami jednorazowymi i kij wie czym jeszcze. Za każdym razem, gdy odkryję te lufciki ona znów robi to samo z nimi... I tu moje pytanie: jak jej uświadomić, że robi źle? Że w końcu coś się stanie przez to jej uszczelnianie wszystkiego co tylko możliwe. Dodam jeszcze, że jak pali w piecu to zamyka wszystkie drzwiczki... I tak, mogę palić w piecu, robię to kiedy tylko mam na to czas. Niedługo się wyprowadzam, ale chciałabym zrobić cokolwiek, by nic złego się tu nie stało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam Aby proces spalania przebiegał prawidłowo potrzebna jest odpowiednia ilość tlenu. Tlen wraz z powietrzem dostaje się przez drzwi i okna. Jeżeli je dobrze uszczelnimy to tlenu będzie za mało. Przy niepełnym procesie spalania powstaje czad: niewidoczny, bezzapachowy i przy odpowiednim stężeniu śmiertelny gaz. W pomieszczeniu mieszkalnym w którym znajduje się komora spalania piwinien być zamontowany detektor (czujnik) czadu. To jedyny sposób aby rozpoznać obecność tlenku węgla (czad) jeśli się pojawi. Koszt czujnika od 70 zł w górę. Podczas palenia w piecu komora spalania nie może być zamknięta. Powietrze powinno wpływać zarówno przez popielnik (jesli piec ma ruszt) jak i bezpośrednio do paleniska. Palenisko powinno posiadać wewnetrzne drzwiczki ktore powinny być zamkniete i zabezpieczać przed wypadnięciem paliwa lub żaru. Po zakończeniu palenia piec można zamknąć aby przepływające powietrze go nie studziło. Trzeba zwrócić jeszcze uwagę na to czy na czopuchu pieca czyli rurze odprowadzającej spaliny do komina nie ma szybra (przepustnicy). W czasie palenia powinien być otwarty. Natomiast przewody wentylacyjne które znajdują się pod sufitem na kanale wentylacyjnym służą do odprowadzania z pomieszczenia zużytego powietrza. W żadnym wypadku nie powinno ich się zakrywać, zwłaszcza w czasie sezonu grzewczego. I I

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×