Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dywaniki z frędzlami Jak je skutecznie czyścić?

Polecane posty

Gość gość

witam forumowiczów. posiadam dywaniki, które są zdobione bardzo ładnymi frendzlami, które w całości nadają ciekawy i orientalny wygląd. przywiózł je kiedyś mąż z Turcji jak był na małym wyjeździe. wydaje mi się, że teraz one nadają się do gruntownego odświeżenia, bo nigdy nie były prane, a frędzle już nie są za czyste. w związku z tym mam jeden mały problem. jak to zrobić żeby frędzle nie utraciły swojej naturalnej struktury i wyglądu? może ktoś ma w tym doświadczenie i poradzi mi? pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam konkretny sposób. wystarczy cały dywan wyprać tradycyjnie przy pomocy płynu przeznaczonego do tych celów i szmatki. Naj lepiej starej firanki. same frędzle najlepiej każdy osobno czyścić szczoteczka do zębów. Najlepiej miękką. u mnie metoda była sprawdzana i przyniosła dobre efekty. tyle, że zabawa jest bardzo czasochłonna. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Polecam gąbkę plus zwykły płyn do mycia naczyń. Powinno pomóc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
może się sprawdzi odkurzacz ze specjalnymi końcówkami. są teraz dedykowane końcówki różnej wielkości do wielu zadań i to można teraz kupić w euroagd. na typowe mycie na mokro frędzli nie polecam, bo mogą stracić pierwotną postać i się poplątać. różnie z tym bywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja znalazłam w internecie pralnię pierzdywan, która mieści się na ulicy Kiełczowskiej 62 we Wrocławiu. na ich stronie znalazłam info, że piorą też dywany z frędzlami i zadzwoniłam jeszcze żeby się upewnić i faktycznie się tym zajmują. umówiłam się na odebranie dywanów, bo mieszkam na drugim końcu miasta, a już zarobili u mnie dużego plusa, bo też mają własny transport. myślę, że w przyszłym tygodniu już będę miała dywany z powrotem i dam znać jak poszło i czy warto. pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zajmowali się praniem moich dywanów przed świętami i dobrze je wyczyścili. frędzle też są odświeżone. do tego dowóz był w stałej cenie, więc nie kosztowało mnie to majątek, a mieszkam dokładnie 7 km od pralni pierzdywan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
aj akurat mieszkam całkiem blisko tej pralni i nie mam problemów z transportem, ale inna rzecz ich wyróżnia na tle innej pralni. poprostu pralnia pierzdywan ma bardzo sympatycznych pracowników, którzy miło obsługują klientów, a ceny też mają na każdą kieszeń. to bardzo porzadna firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja skorzystałam z pralni na Kiełczowskiej 62 z tego powodu, że miałam popruty dywan i tam mi naprawili. nie wszędzie to robią, a tam akurat robią i to w dodatku solidnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia

w moim przypadku pierzdywan zajął się eliminacją roztoczy, co w przypadku mojej alergii ma bardzo duże znaczenie. Zdecydowanie mniej kicham i mniej się męczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basia

w moim przypadku pierzdywan zajął się eliminacją roztoczy, co w przypadku mojej alergii ma bardzo duże znaczenie. Zdecydowanie mniej kicham i mniej się męczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×