Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ankachewiedziec

Praca przy drukarce 3D podobno nie jest zdrowa

Polecane posty

Gość ankachewiedziec

Mam pytanie czy jest tu ktoś kto ma kontakt sam albo zna osobę która pracuje przy drukowaniu 3D Czy w pomieszczeniu gdzie ta drukarka drukuje są założone jakieś filtry albo inne zabezpieczenia przed szkodliwymi oparami? Bo przeczytałam że w czasie wydruku na tych drukarkach wydzielają się niebezpieczne dla zdrowia opary, które wprawdzie są niewidoczne ale bardzo szkodzą szczególnie jak sie pracuje przy tym po kilka godzin dziennie a u nas żadnych zabezpieczeń nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zawsze podczas polimeryzacji, utwardzania plastiku wydzielaja sie aldehydy i inne zwiazki. dRUKARKA POWINNA STAC POD CHEMICZNYM WYCIAGIEM. A w praktyce rob przeciag, wietrz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ankachcewiedziec
A jak tego nie ma co piszesz : wyciągu chemicznego, to czym to może skutkować? Może sie to w jakiś sposób odbić na moim zdrowiu i czy samo wietrzenie wystarczy? i bardzo dziękuje za wypowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja bym się od pracodawcy domagała żeby coś z tym zrobił, chyba mozna coś zrobić dla ochrony zdrowia pracownika co przy takim czymś pracuje i jest na wdychanie szkodliwych substancji narażony? Anka, rozmawiałaś o tym z pracodawcom?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak 8h porobisz przy tym przez 5 lat to może być niedobrze...bez wyciągu zostaje ci tylko maska z dobrym pochłaniaczem -tylko to zabezpiecza w 99%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filippodd
U mnie w pracy szef zakupił odciąg z filtrem Bofa do wyciągania tych oparów na zewnątrz, powiedział że na zdrowiu nie ma co oszczędzać i zgadzam się z nim. To powinno być prawnie uregulowane. Może pomówcie o tym ze swoimi pracodawcami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×