Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CórkaMamusi

Wyposażenie łazienki dla niepełnosprawnej osoby?

Polecane posty

Gość CórkaMamusi

Moja mama jest w podeszłym wieku. Ostatnio widać, że czynności codzienne sprawiają jej coraz więcej trudności. Chciałabym wyremontował łazienkę i wyposażyć ją w armaturę i akcesoria dla niepełnosprawnych, by jej pomóc i udogodnić korzystanie. Przeglądam produkty na https://www.topsanit.pl/pl/c/Lazienka-dla-niepelnosprawnych/137 ale szczerze nie do końca wiem co jest konieczne w takiej łazience. Możecie coś doradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niezbędnym urządzeniem w łazience dla takiej osoby będzie biobidet. Mam mamę, która właśnie jest niepełnosprawna i on ułatwia dbanie o higienę. Nie wysniósł nas wiele, prawie 80% PFRON pokrył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość damoir

koniecznie zadbaj o porecze - podstawa w takiej lazience

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Gość damoir napisał:

koniecznie zadbaj o porecze - podstawa w takiej lazience

To akurat fakt.. My robiliśmy taką łazienkę dla syna po wypadku. Zależało nam na tym, aby korzystało mu się możliwie najwygodniej. Poręcze kupowaliśmy bezpośrednio od producenta, firmy Makoinstal https://www.makoinstal.pl . Cenowo wychodziło bardzo konkurencyjnie jak na Warszawę, a same poręcze solidne i bardzo dobrze wykonane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pasta

w przypadku łazienki dla osoby niepełnosprawnej dobrze przemyśleć też odpowiednio wybór podłogi. U nas kafle się nie sprawdziły, były zbyt śliskie i mama czuła się mało pewnie. Robiąc remont w całym domu położylicmy panele winylowe z www.arbiton.com - są antyposlizgowe, co sprzyja bezpiecznemu użytkowaniu. Dla mnie ważne było też to, że są przyjazne dla alergików, bo mama ma silną alergię i często jej organizm źle reaguje, gdy w domu pojawia się coś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×