Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Chrzest niemowlęcia kontra chrzest dorosłego

Polecane posty

Gość gość

Zaliczam się do bardzo mało praktykujących katolików. Jednak mimo wszystko uważam że chrzest powinno przyjmować się jako niemowlę a nie dorosły człowiek. W starszym wieku nie ma tej całej magii chrztu jak u niemowlęcia a poza tym to dziwne żeby rodzice byli ochrzczeni a dziecko nie , tylko ma czekać nieochrzczone do 18. Istnieje też prawdopodobieństwo że dorosłemu człowiekowi w przyszłości nie będzie zależało na chrzcie i pozostanie nieochrzczony.Mam koleżankę która jest w Kościele Zielonoświątkowym. Ona mi tłumaczy że chrzest powinien przyjąć dorosły świadomy człowiek a nie nieświadome niemowlę i że Jezus chrzcił dorosłych. A to przecież wynikało z tego że chrześcijaństwo dopiero się pojawiło jako religia i wstępowali do niego dorośli ludzie którzy później też chrzcili swoje dzieci.Koleżanka kilka razy zaprosiła mnie na Zielonoświątkową mszę. Mówiła że tam jest wspaniale a w kościele katolickim ksiądz mówi to samo. Może to wynika z tego że ja nie jestem zainteresowana religią ale dla mnie msza Zielonoświątkowa jest tak samo nudna jak katolicka ,pastor gada podobnie jak ksiądz. Muszę też przyznać że msze w kościele katolickim są dostojne-obrazy w kościele,sutanna i ornaty u księdza,gra na organach,sporadycznie zdarza się msza po łacinie. W Kościele Zielonoświątkowym nie ma obrazów, pastor nie ma sutanny, a gdy kobieta jest pastorem też jest ubrana w świeckie ubranie a nie w habit jak katolicka zakonnica. W czasie mszy ludzie zachowują się czasami jak obłąkani. Machają rękami i jakimiś flagami. Oczywiście nie chcę nikogo obrazić ale takie są moje odczucia. Napiszcie Wasze opinie na temat chrztu dzieci i dorosłych oraz czy bardziej podobają się Wam tradycyjne katolickie msze czy inne(Zielonoświątkowe, Adwentystowe, Baptystyczne). Czekam na ciekawe opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Rodzice kształtują światopogląd dziecka dlatego powinni je ochrzcić. Faktycznie dorosłemu w dzisiejszym świecie na pewno nie będzie chciało się chrzcić i pozostanie ateistą.Tamte religie są nawiedzone. Moim zdaniem tradycyjne religie to: Katolicyzm, religia prawosławna, ewangelicy i protestanci. No może ewentualnie anglikanie,też są odłamem ale obejmują całe potężne państwo, Anglię więc uznam ich za religię. Wszystkie inne odłamy to oszołomy a Świadkowie Jehowy to zwykła sekta a nie żadna religia. Religie niechrześcijańskie: judaizm jest bardzo skostniały w swoim światopoglądzie, o islamie to nawet szkoda gadać(ludzie zacofani i obłąkani), a buddyzm to bardziej filozofia życia. Najbardziej racjonalni są ateiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×