Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość gość

Ciąża po badaniu HSG

Polecane posty

Gość gość

Witam, czy komuś badanie HSG - drożności jajowodów pomogło w zajściu w ciąże? moj gin twierdzi, ze oprocz czysto diagnostycznego , to badanie ma takze wlasciwosci lecznicze, po przepłukaniu jajowodow, łatwiej zajśc. Czy którejś z Was to badanie pomogło ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Powiem tak, różnie to bywa, czasami zajscie w ciążę jest po hsg bardzo szybkie, a czasem (jak w moim przypadku, czyli dopiero po 1.5 roku od zabiegu) nic to nie zmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a co w koncu pomogło ci zajść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Natura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Leczyłam się z niepłodności i faktycznie, mój lekarz powiedział, że czasami po tym badaniu jajowody udrażniają się i kobieta zachodzi łatwiej w ciąże. Jednak w moim przypadku tak się nie stało. Pomogło mi dopiero stymulowanie owulacji lekiem Clostilbegyt połączone z monitorowaniem cyklu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To najpierw zrobili Ci hsg, a nie monitoring?? Chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój lekarz tez niec nie mowil o monitoringu tylko od razu o droznosci jajowodwo i laparoskopi , jesli nie uda mi sie zajsc w ciagu trzech miesiecy i mnie znowu skieruje na szpital zmienie chyba lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziewczyny, zaczyna się od podstaw, czyli hormony, badanie nasienia, monitoring cyklu+ ewentualnie stymulacja owulacji, a potem zabiegi typu hsg, laparoskopia, histeroskopia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
no wlaśnie najpierw powinno sie sprawdzić drożność, a potem stymulować owulację- bo jeśli jajowody są niedrozne to sie mozna stymulować w nieskonczoność ! jesli jajeczko nie moze sie spotkac z plemnikiem- to na logike- tone lekow na stymulacje mozna zjesc i nic to nie da. w ogole diagostyke niedplodnosci zaczynamy od badania nasienia. pozniej monitoring cyklu, hormony kobiece, pozniej HSG i stymulacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mądry lekarz nie stymuluje w nieskończoność, tylko 3 cykle, potem dalej diagnostyka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No ale po co stymulować i przez 3 miechy pchać w kobietę hormony, jak nie wiadomo czy jajowody drożne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
oczywiście, najpierw drozność, potem stymulacja jesli sa niedrozne, stymulacja nie ma najmniejszego sensu, a tego bez HSG sie nie da sprawdzić po HSG mozna i pol roku sie stymulowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, ja zaszłam w ciążę w 2 cyklu po hsg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przed hsg powinien być monitoring, żeby w ogóle sprawdzić czy owulacja jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaszłam w pierwszym cyklu. A dokładniej badanie miałam robione w czwartek a w poniedziałek złoty strzał który właśnie kończy 10 mcy 😇  Trochę optymizmu i wiary😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×