Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

500 plus zwrot

Polecane posty

Gość gość

Hej, czy ktoś z was musiał zwrócić 500+? Nie zgłosiłam dochodów no i teraz podobno są kontrole? :/ czy lepiej się nie wychylać, nie składać to może nikt się nie gapnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak nie zglosilas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety, ale prędzej czy później się gapnie i będziesz zwracać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Normalnie, poszłam do pracy i brałam. Nie da rady tego uniknąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A np. moja sytuacja.Jesli np. mam dochod rozny w kazdym miesiacu np. wykazalam dochod w kwocie 700zł za 2 miesiac pracy a potem zarobilam 3000zł to a potem mniej np. co 2 miesiac po 1400zł to tez moga mi kazac zwracac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ale np. na z 1 umowy a dochody rozne w kazdym miesiacu.Co biora wtedy pod uwage?zA KTORY MIESIAC.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wykryją jak się złoży kolejny wniosek ale czy wykryją jak się będzie siedzieć cicho?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wykryja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To jak z tym dochodem roznym w kazdym miesiacu? Przerazilam sie jak zobaczylam swoj pit za zeszly rok przychod na kwote 14000zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sama sobie odpowiedziałaś. Nie liczy się kwota za miesiąc, tylko kwota roczna. Przecież przy wniosku o 500 plus składasz pit,jezeki starasz się na 2 dziecko. Na kolacje już niepotrzebny jest, bo od zarobków nie zależy czy dostaniesz 500 na drugie i kolejne dziecko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
*starasz się ma 1 dziecko. Na kolejne niepotrzebne... Sorki słownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety ale to wyjdzie ! dochod za 2017 wlasnie spłynoł w momcencie wystawienia przez pracodawce PITU 11 - wiec predzej czy pozniej dostaniesz pismo od Mopsu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
to jak ja mialam to wykazac? dochody rozne w kazdym miesiacu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Eh :/ od razu mops do mopsu to idzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bedziesz zwracac ...predzej czy pozniej. Mi przyznali zasilek rodzinny sama sie dziwilam. Potem doszli do wniosku ze popelnili blad musialam oddac za caly rok pobierania swiadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
poowiem ci jak miala moja siostra - zgłosila ze idzie do pracy - sezonowa na 3 miesiace. Dostala pismo o kontroli - miala od pracodawcy dostarczyc dochód za te 2 miesiące - 3 był juz w nowynm roku podatkowym wiec sie nieliczył. Wyszło ze juz jej sie nienalezy i zabrali jej 500 na pierwsze dziecko mimo iz w 2017 pracowala tylko 4 miesiace a 3 wynagrodzenia! Przekroczyła i musiala jeszzcze zwrócic 2 zł... wiec zacznij zbierac bo beda ci kazac zwrocic to co ci sie nienalezy. Takie prawo weszło w 2017 po nowelizacji 500 plus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mops z automatu pobiera dane od urzędu skarbowego - nie mogą tego zrobić w trakcie roku a dopiero jak wpłynie PIT 11 od pracodawcy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
10.01 Trzebq było zgłosić, wtedy kazaliby ci przynieść zaświadczenie o dochodach z 3 miesięcy. Wyliczyliby średnia i dostała byś decyzję, czy Ci się należy,. Chociaż widzę, że pewnie po tych 3 miesiącach już miałabyś wstrzymane, bo mimo że różne dochody w różnych miesiącach, przekroczyła byś pewnie próg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie ja autorkkaa
ja kazda zmiane zglaszalam.Tak jak rozpoczelam prace w sierpniu 2016 kazali doniesc dochod za 2 mieiac mialam wtedy cos ok 570zł.I normlanie mi przyznali.Umowa byla do konca roku.Dostalam kolejna umowa na caly 2017 rok.Kazali przuniesc dochod za luty tak tez zrobilam.Po tyg. dostalamz mops telefon i pani stwierdzila ze zaswidczenie jest nie potrzebne bo mamy ciaglosc.I mam wyplanace dalej.Nastepnie we wrzesniu zlozylam nowy wniosek.Pani przyjmujaca spytala sie czy sa jakies zmiany odnosnie zatrudnienia.czy pracuje tam gdzie pracowalam powiedzialam ze tak.I dalej mowilam jak to jest jesli dochod mam rozny w kazdym miesiacu.Ze w tym momencie dla nich liczy sie rok 2016 i na tej podstawie wyliczaja jelsli dalej pracuje w tej samej firmie..Potem umowa z koncem 2017 roku sie skonczyla i zolozylam z poczatkiem stycznia oswiadzcenie ze nastapila utrata dochodu z firmy. i TYLE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
mops z automatu pobiera dane od urzędu skarbowego - nie mogą tego zrobić w trakcie roku a dopiero jak wpłynie PIT 11 od pracodawcy... ale za to polecą jej większe odsetki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
w picie mam jakos 14500zl przychodu - koszty - podatek - skladki. wyszlo mi jakies ł. podzielic na 12 msiecy/ 2 oosby. wyszlo mi z tej pracy srednio jakies 380na osobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Masakra, ciekawe jakie to odsetki... :/ chamstwo i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
nie dzielisz tego na 12 miesiecy... tylko na tyle miesiecy ile ci zostało w tym roku podatkowym przykład - jestes zatrudniona od wrzesnia do grudnia - to liczysz tylko 3 miesiace!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Chamstwo? Chamstwem to jest pobieranie świadczeń wiedząc, że się nie należą, a potem płacz, bo do zwrotu z odsetkami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przeciez ja im wyszsytko na biezaco wykazywalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tak, tylko u mnie jest sytuacja, że mąż ma na umowie małą podstawę + premię uznaniową i dopóki kasa nie przyjdzie na konto mie wiadomo ile zarobił. A u mnie najniższa. A pit przychodzi po roku. No to jak ja jestem w stanie powiedzieć ile będzie kasy, czy nie przekroczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Cwaniary chciały się bogacić. I bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
jak bogacic? wytlumacz to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A PODOBNO PRAWO NIE DZIAŁA WSTECZ. To jak to jest? Kiedy była ta nowelizacja? Jakiego okresu dotyczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jakie "prawo nie dziala wstecz". Tu wcale na e prawo dzisla wstecz, a wy nie znacie podstawowych przepisów pobierając świadczenia. Kazdorazowo pobierając swiadczenie socjalne (np stypendium socjalbe dla ucznia, 500+, dodatek rodzinny, rozmaite zasilki) nalezy zgłosić zmiane swojej sytuacji materialnej (dochod uzyskany i dochod utracony). Jest o tym mowa w każdym regulaminie przyznawania takiej pomocy. Nie toleruje cwaniactwa i zlodziejstwa, a brak znajomosci przepisow nie zwalnia od odpowiedzialnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×