Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

500 plus zwrot

Polecane posty

Gość gość
to co po kzadej wyplacie mialam isc do mops i zglosic a za lutym zarobilam 1500zł z tej samej umowy. potem a w maju zarobilam tylko 280zł.???????Jesli umowa jest zawarta na rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
14.50 Jakas niedorozwinieta jesteś. Przecież przy takich kwotach nie przekraczasz progu. Więc tak czy siak ci się należy. Nie ważne że w maju zrobiłaś 280 zł a w innym miesiącu 1500.pytanie brzmi czy jesteś sama z dzieckiem, czy z mężem, który zarabia więcej i twoja praca powoduje przekroczenie 800 zl na osobę. Przecież to można policzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
o to wlasnie chodzi. bo tutaj ktoras pani wpisala ze bede musiala zwracac. w ciagu 2017 roku zarobilam dokladnie 14500zł brutto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Fajnie sie brało co? No to teraz oddawać i nie popierać PiS za kasę bo jak widzisz, dzisiaj masz jutro ci zabiorą. Tylko im wolno brać -:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Który oni rok teraz sprawdzają ? Niestety ale często panie z opieki wprowadzają ludzi w błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bo oni chyba teraz sprawdzają jak ktoś znowu złożył wniosek o dalsze 500 + na pierwsze dziecko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jeśli nie zlaszacie wszelkich zmian, to macie za swoje. Przeciez zawsze moze mops w us, w ZUS sprawdzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie mieszkam z konkubentem ale nie przyznalam sie i pobieram 500plus czy bede miala problemy jak to wyjdzie na jaw czy jego zarobek bedzie brany pod uwage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do gośc 20;04 Jeśli nikt życzliwy nie doniesie to spoko. A jesli tak zapieraj sie , że to kolega. Nie biore 500 więc nie śmigam z tematem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Troszke sie boje bo sa jego rzeczy no i sasiedzi moga potwierdzic ze mieszka u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dziecko jest wspolne? Czy pobierasz alimenty od ojca dziecka? Pytam tak poza tematem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dziecko mam z innym i pobieram alimenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adsddfddd
Jesli zyjesz z konkubntem i nie jeste on ojcem dziecka dziecka, a takze nie macie wspolnych dzieci to jego dochod nie jest liczony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Skoro we wrześniu składalam o 500+i brali dochody za rok 2016 to dlaczego mam zwracać 500+ za styczeń 2018 skoro umowę o pracę mam od listopada. To które w końcu dochody są ważne bo 2016 na pewno nie przekroczyłam dochodów a teraz i tak bym już nie skladala. Czuję się wyrolowana jeszcze mam oddać rodzinne za styczeń i luty. Niech mi ktoś to wytłumaczy bo pani która mnie obsługiwała jeszcze w styczniu już nie pracuje. Jestem samotna matka z jednym dzieckiem. Nawet nie mam z czego im oddać 748zl plus odsetki już naliczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na decyzji jest napisane , że jak tyko coś ulegnie zmianie ,czyli idziesz do pracy lub ją tracisz , dostajesz premię , trzynastkę lub cokolwiek TO ZGŁASZASZ TO ODRAZU a nie czekasz na cud :-o za PO też tak było przekroczyłam o 50 groszy na stypendium i g****o ich to obchodziło że mam troje dzieci w szkole ciężką sytuację przekroczyłam i ... kropka Rodzinnego też nie miałam za wysoki dochód o 1 zł i też g****o dostałam :-o A teraz wielce oburzone bo dochód przekracza gdzie to nie jest 470 zł tylko ponad 800 :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a i naturalnie książki nie były wtedy gratis Tylko ciężką kase się za nie płaciło 400 /600 zł za komplet A teraz jęczą BO PISIORY Jak dobrze że uciekłam z tego zasranego kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kurwa, skończ kombinować o 5 stów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zmiana wysokosci etatu czy zmiana wynagrodzenia z tej samej umowy nie jest ani uzyskiem ani utrata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie:) widzę że niby łatwo stracić świadczenie 500+ . Czy napewno!? Cały czas czytam o trkiach finansowych, a znam patologiczną rodzinę w której rodzice demoralizują swoje dzieci, są nagrania, interwencje policji oraz administracji i nic.... poprostu nagroda za chamstwo. Nie znam pracodawcy dającemu pieniądze za nic - bez wymogów. Nawet złodziej musi wypracować sobie zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMama
Witam moze ktos mi odpowie/ powie jak wyliczyc kwote na osobe. Otoz jestem w 2 ciazy porod mam na 12 listopada. Do pracy ( po wychowawczym) wrocilam w maju a na l4 jestem od sierpnia. Jak bedzie liczony moj dochod zalozmy ze zarabiam 1tys zl. ? Bedzie dzielony przez ile miesiecy. Dodam ze dichod meza bedziw brany z pitu za 2017 jak dobrze rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A powiedzcie jak to jest gdy otrzymałam świadczenie na 1 dziecko na 2017/18 od października. W październiku i listopadzie przekroczyliśmy z mężem dochod 800/osobę ale od 1 grudnia mąż stracił pracę i znów mieściliśmy się w progu dochodowym i tak jest do dziś. Będę musiała zwrócić całe świadczenie , część czy może tratuje się to jako utratę dochodu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba to było zgłosić od razu baranie pewnie się dopatrzą i już będą na ciebie patrzeć jak na naciągacza i patola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jedna mądrzejsza od drugiej. Zazdrość przez was przemawia i straszycie autorkę. Nie każdy pracuje na podstawie umowy o pracę. Nie wygląda to tak prosto jak ktos ma swoją działalność. Poczytajcie sobie co to jest dochód utracony/uzyskany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja dzis dostalam decyzje na rodzinne i FA wiec 500 plus tez dostane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję że ścigna was wszystkie. Ja prowadzę firmę mam jedno dziecko. Nie należy mi się nic a tylko co chwilę podwyżki i wyższe koszty prowadzenia firmy. A za was nieroby w końcu może się wezmą. 500+ to największa katastrofa... Patologia tylko. Do roboty byście się wzięły zamiast liczyć ile zł wam przekroczy i jak wziąć na lewo. Brak słów... Oby wam wszystkim wyludzaczom kazali oddać jeszcze z odsetkami. W dupach się poprzewracalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

Witam, przez 1.5 roku nie pobieralam na dzieci 500+,poniewaz sprawa poszła do sądu bo pobieralam je niesłusznie. Po 1.5 roku wpływają na konto pieniądze z 500 +. Co to może oznaczać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość

Moją znajoma tez zwracała, a tak się cieszyła że pobiera 500 pomimo że jej przekracza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×