Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Zastawiam się

Polecane posty

Gość gość

Jest nas 3 w domu (2 + 1 dziecko 7 lat ) i wydajemy mi sie ze dużo kasy idzie na jedzenie . Niby nie jemy nic drogiego a jednak spora sumę zostawiamy w sklepach . Dzisiaj za sama rybę na obiad zapłaciłam 50 zł . Czasami zastanawiam sie ile jedzenia potrzebują rodziny gdzie jest 4-5 dzieci . Jak taka rodzina 6 osoba robi obiad to ile musi obrać ziemniaków czy zrobić kotletów schabowych (taki przykład). Albo pranie ..ile oni musza mieć prania jak jest tak duzo osób w rodzinie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miało być zastanawiam się :) Przepraszam za błąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wiesz takie rodziny mają jeszcze 500 plus i jakieś tam rodzinne. Dzieci często jedzą w szkole a to już jest duże odciążenie. Pranie hmmm.... moja ciotka ma 3 dzieci . Pierze codziennie. Ma ogromny kosz na oranie. Detergenty dobre a nawet lepsze niż te w Polsce przywozi jej kumpel z Niemiec. Ciągle cos gotuje to fakt. Na zakupy codziennie wydaje 50 70 zł. Pracuje po 10 h.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja sie zastanawiam jak na sama rybe dla3 osob mozna wydac 50 zl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No jak się je tylko pange, to nic dziwnego ze później zadaje się takie pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 2 plus 2
Rodziny wielodzietne czyli najczęściej kobieta zajmuje się domem i dziećmi a tylko mąż pracuje, maja ograniczony budżet i nie kupują drogiej ryby. Moja ciocia ma 5 dzieci i oszczędza na czym się da, tania ryba, margaryna zamiast masla, najtańsza herbata, kawa, w zasadzie wszystko najtańsze. A 500 plus ma tylko na 3 bo dwójka najstarszych jest już w średniej szkole. I nie rozumiem dlaczego to kogoś dziwi, co z tego że wie że jedzą syf jak na nic innego ja nie stać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dobra ryba niestety tyle kosztuje. Jak się wybiera produkty pod kątem składu a nie ceny to kasa idzie. Ale ja uważam, że na jedzeniu nie ma co oszczędzać (chyba że rozsądnie), już wolę dziecku kupić gorsze jakościowo ubranie (jest jeszcze mała i i tak zaraz wyrośnie albo pobrudzi nie do odprania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niech sobie jeszcze z 5 dorobi, to będzie im lżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama 2 plus 2
15:17 ja ich nie pochwalam ani nic, tylko tak już jest i kropka. Z pustego i Salomon nie naleje. Mieszkam na wsi i znam też młode dziewczyny, ledwo po 30 z gromadka dzieci, co kupują im na obiad kilo najtańszej kiełbasy. Przykre to jest ale w dzisiejszych czasach jest jeszcze taki ciemnogród który wstydzi się iść do ginekologa i nie ma pojęcia o antykoncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja też się czasem zastanawiałam jakie oni muszą mieć wielkie gary żeby zrobić obiad dla tych 7 osób? Brokuły jak kupuja to muszą 3 odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ale co to za jakis problem ? Mam co prawda tylko 2 dzieci, ale gotuje obiad na 2 dni, czyli na raz musze ugotowac 8 porcji.. Zaden problem.. Do zupy wystarcza mi garnek 5 litrów :P Jakis filozofia przygotowac jednorazowo 8 kotletów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myślę ze jak ma się w domu 3 nastolatków tzn chłopców to te 8 kotletów zniknie w 8 sekund

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
50 zł ryba na jeden obiad na 3 osoby, to będzie jakieś pół kilograma. To ty rybę za 100zł kupujesz. Po pierwsze ryby wcale nie trzeba jeść. Jak chcesz już porównywać, to nie porównuj ryby za ponad 100zł za kg ze schabowym. Tylko pomnóż sobie swojego schabowego razy 2. Nie będziesz się musiała zastanawiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
gość dziś Myślę ze jak ma się w domu 3 nastolatków tzn chłopców to te 8 kotletów zniknie w 8 sekund x Piszesz jakby żarli nie patrząc, że to na obiad. Oni zjedzą po jednym kotlecie, plus ziemiory, kapucha, a docisną chlebem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No tak, ryby nie trzeba jeść, lepiej wpierdzielac mortadele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra urodziła niedawno 4 dziecko, chciane, wystarane... Czy do waszych łepetyn nie dociera, że ktoś może chcieć żyć inaczej niż wy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Autorka Rybę kupiłam świeżą 60 zł za kg . Wydaje mi sie ze to normalna cena . Ryby sa drogie ale zdrowe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja siostra urodziła niedawno 4 dziecko, chciane, wystarane... Czy do waszych łepetyn nie dociera, że ktoś może chcieć żyć inaczej niż wy?? x x x x gratulacje dla siostry ale troche jakby nie w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko wystarczy pójść do dobrego sklepu rybnego i zobaczyć ceny ryb wiadomo że nie pangi czy inne z glazurą kupisz trzy kawałki dobrej ryby i masz rachunek spory tyle że codziennie tej ryby się nie je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
autorko wystarczy pójść do dobrego sklepu rybnego i zobaczyć ceny ryb wiadomo że nie pangi czy inne z glazurą kupisz trzy kawałki dobrej ryby i masz rachunek spory tyle że codziennie tej ryby się nie je

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ciekawe ile jedzenia trzeba przygotować np w tej rodzinie która odwiedził Duda. Tam jest kilkanascioro dzieci :) to dopiero hardcore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Tam jest 16 dzieci !!!! Hmm czy tylko mnie to brzydzi ze kobieta urodziła 16 dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Duże rodziny jedzą(NIE ZAWSZE, ale te co maja mniej kasy), np: jajecznicę mieszaną z wodą i mąką, do obiadu standardowo dopychanie chlebem, na śniadanie czy kolację kanapki składane, bo mniej "środka", a więcej chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×