Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

2 tabletki dzień po w ciągu tygodnia

Polecane posty

Gość gość

Witam, mam problem zażywałam tabletkę dzień po pęknięciu prezerwatywy, przyjęła się. Niestety po paru dniach miałam z chłopakiem taka sama sytuacje .. czy w ciągiu tak krótkiego czasu można przyjść 2 tabletki? Czy maja taka sama skuteczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poradz sie gina, bo wywolalas juz raz w sobie burze hormonalna, czy ty chcesz zejsc na jaks zakrzepice, dzisas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
W takiej sytuacji, najlepiej poradzić się ginekologa. Trochę za dużo tych tabletek w ciągu tygodnia wzięłaś. Warto pamiętać,że to nie są cukierki. Ja na przykład tez zawsze sie obawiałam ciązy, ale ginekolog przepisała mi antykoncepcję i teraz się nie stresuję,że pęknie mi prezerwatywa itp.. mam spokojną głowe. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach nie ma się czego bać, bo antykoncepcja jest tez lekka ( z mala iloscią hormonów) więc warto się zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Obawiasz się ciąży? www.netporadnia.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
skoro wydarzyła się taka sytuacja, to ta tabletka była jednym wyjściem. Ale też skoro drugi raz zdarzyła się wam taka sytuacja to może jednak warto pomyśleć o jakiejś innej metodzie zabezpieczania się? Prezerwatywa może pęknąć, a co jeśli wtedy nie będziesz mogła dostać nigdzie tej tabletki? Pomyśl o tym, ja odkąd zaczęłam przyjmować tabletki antykoncepcyjne to już muszę się zamartwiać po każdym razem czy wszystko jest w porządku, bo jestem chroniona odpowiednio. Może zajrzyj sobie w wolnej chwili na http://antykoncepcjanamiare.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Nic Ci nie będzie.W przypadku "awarii" prezerwatywy jest to często jedyne wyjście, by uniknąć niepożądanej ciąży (i nie daj Boże aborcji).Jednakże tak duża dawka hormonów może spowodować silniejsze skutki uboczne (często dziewczynom wydaje się wtedy że są w ciąży) i zaburzenia cyklu.Zahamowanie owulacji może (nie musi) np.spowodować brak miesiączki.Kiedy wzięłam raz 2 tabletki w ciągu jednego cyklu, to ten cykl miał aż 77 dni. Jeżeli będziesz wtedy miała wątpliwości, czy pigułka zadziałała, zrób test ciążowy. Prywatnie polecam prezerwatywy SKYN-są mocniejsze, nie zsuwają się.Od czasu, gdy ostatni raz łykałam pigułkę, minął już prawie rok-i od tamtej pory żadnych wypadków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cleo1976
Jeszcze odnośnie skuteczności: jeżeli musisz przyjąć tabletkę "dzień po" 2 razy w ciągu jednego cyklu, pilnuj, by były to dwie takie same tabletki.Nie należy przyjmować jednocześnie EllaOne i Escapelle, bo ich działanie wzajemnie się znosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×