Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Opiekun medyczny a sanitariusz

Polecane posty

Gość gość

Witam czy oba zawody są takie same Pracuje jako opiekun medyczny a wpisuje się jako sanitariusz czy nie powinienem wpisywać sie jako opiekun? to chyba konkretny zawód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Proszę o wytłumaczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość steve

No kolega zadał słuszne pytanie. Pracuję jako Sanitariusz szpitalny i posiadam kurs kwalifikacyjny na Sanitariusza szpitalnego. W szpitalu pracują również opiekunki i opiekunowie medyczni a różnica między sanitariuszem a opiekunem w szpitalu gdzie pracuje polega na tym że ja transportuje pacjentów z SOR na RTG oddziały bloki operacyjne itp. Do moich zadań należy również pomoc w wynoszeniu zwłok i pomoc pielęgniarkom i własnie opiekunom medycznym w zabiegach higienicznych pacjentów ale głównie moja pomoc polega na przeniesieniu pacjenta przytrzymaniu itp. Dodatkowo posiadam uprawnienia Ratownika kwalifikowanej pierwszej pomocy i uprawnienia na prowadzenie pojazdów uprzywilejowanych więc również pomagam jako kierowca karetki w transporcie pacjentów do innych szpitali transport krwi. Myślę że sanitariusz i opiekun są podobne z tym że z tego co wiem opiekun medyczny to jest zawód a sanitariusz jest po kursach myślę że do tego wszystkiego można jeszcze wrzucić opiekuna osób starszych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość steve

Dodam do tego  z własnych obserwacji że opiekunowie medyczni są nie doceniani przez personel medyczny i traktowani nie właściwie. Zauważyłem że pielęgniarki często wykorzystują opiekunów i odsyłają jedynie do prac higienicznych wymiana pampersów mycie itp. Myślę że opiekunowie powinni mieć szersze uprawnienia takie jak zakładanie wenflonów wymiana kroplówek na zlecenie pielęgniarki bo widzę że opiekunki chcą się rozwijać i bardzo mocno angażują się w swoją pracę a pielęgniarki zazwyczaj patrzą z góry na opiekunów i nie ma dobrej współpracy między nimi. To są tylko moje obserwacje w szpitalu w którym pracuję Nie chcę nikogo obrażać ani oceniać bo znam również w innych szpitalach gdzie brak opiekunów wiele wspaniałych i oddanych pielęgniarek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×