Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Dlaczego odwołano księży z parafii na Ealing

Polecane posty

Gość gość

Może ktoś coś wie? Podobno wywalili wszystkich łącznie z proboszczem! O co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bo kościół to syf i zaraza, obłudne świ/nie, tępić ich trzeba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
pedały, pedofile, zboki, darmozjady, krętacze, hmmmm..... kościół to syf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wie ktoś co tam się stało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No wie ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
I kto odprawia mszę? Pewnie kradli funty i kupowali nieruchomości w PL oraz utrzymywali żony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafianin987
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem. Widzę że sami oszczercy tutaj są. Ale nie oceniajcie kogoś swoimi kryteriami. Jeżeli komuś zależy na pozostawieniu księży w parafii Ealing to prosimy o podpisywanie petycji: https://www.ipetitions.com/petition/petycja-w-sprawie-dekretu-odwolania-ksiezy-z?utm_source=email&utm_medium=email&utm_campaign=email_thank_you

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigo
powód przenosin podano w dekrecie który był decyzja podjęta przez gremium przelozonych na 3 posiedzeniach rady (marianie.pl aktualnosci) a niestety obowiazuje zasada posluszenstwa. Petycja i komentarze pod petycja wielokrotnie te same osoby swiadczy o tzw balwochwalstwie tj przywiazanie do osoby kapłana układow a nie jedności z Bogiem i sobą, wiec odpowiedz macie sami .glos zabieraja 17 letnie dorastajace nastolatki- ministrantki? to przesada moralna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafianin czytelnik
Dzis przed kosciolem byla doslownie lapanka parafian. Grupa kobiet wciskala zdezorientowanym ludziom dlugopis i petycje do podpisania w reke, nie przepuscili nikomu. Podpisalam tylko dlatego ze czulam sie wrecz zmuszona przez jakas zdesperowana kobiete, choc wcale sie nie zgadzam z forma przymuszania do podpisu przez organizatorki. Jest link do strony z petycja dla chetnych, mozna kateczki wylozyc z tylu kosciola lub postawic stolik przed gdzie kto chce podpisze ale to co sie dzis dzialo bylo nie do zaakceptowania. Faktem jest ze mamy dobrych ksiezy ale przez brak "swiezej krwi" parafia umiera. Zabrano nam mlodych ksiezy przyciagajacych mlodziez i od razu rozwiazano grupy mlodziezowe. Kiedys ksiadz Michal prowadzil grupe mlodzi dorosli, pozniej drugi ksiadz sprawil ze odnowa w Duchu przyciagala tlumy mlodych ludzi ktorzy tworzyli zywa wspolnote. Teraz kto pojdzie na odnowe i zobaczy jak to wyglada zrozumie dlaczego zostala tam garstka weteranow i kosciol swieci pustkami. Dopuki nie zmieni sie prowadzacy, nie przywroci sie mlodych ksiezy garnacych ludzi do kosciola nic sie nie zmieni. Z tetniacej zyciem parafii w ktorej byly budowane latami wspolnoty, takze dla mlodziezy pozostala umieralnia. Msza wieczorna przyciagala tlumy, teraz mozna przyjsc pozno i usiasc w lawce. Pozostal tylko ksiadz Waclaw, ktory jako jedyny walczy o mlodych i dziala ale niestety ma wielu wdziecznych zwolennikow ale tez przeciwnikow (przez swoje zapedy patriotyczne) i placi za swoje zaangazowanie i odwage w walce z ukladami najwyzsza cene. Mam nadzieje ze nowi ksieza przywroca zycie w parafii i pomoga odbudowac grupy mlodziezowe ktore zostaly zniszczone w przeciagu ostatnich lat. To BYLO terniace zyciem centrum Polskosci, teraz wyglada jak kolko wzajemnej adoracji zamkniejtej grupki osob. Smutne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parafianin nie czytelnik
Parafianin czytelnik - chyba chodzisz do innego kościoła lub jesteś z tych co chcieli odwołania księży. Owszem wczoraj zbierali podpisy pod petycja ale nie zauważyłem by komuś wciskali dlugopis (po mszy o 14.30). Kilku znajomych (którzy byli na innych mszach m.in. na wieczornej) pytało mnie czy nie wiem gdzie można podpisać petycję (widocznie tez im długopisu nie wciskali). W jaki sposob Cie zmusili do podpisania petycji? Grozili Ci, że jak nie podpiszesz...? I pustki w Kościele :-) hahaha Czasami chodzę na msze poranne (8.30 10.00) czasami na wieczorna i nie widziałem pustek (owszem jak jest half term w szkołach to bywa że jedt mniej osób ale puste nie widzialem). Dodam, że jak przyjdziesz do kościoła 15minut przede msza to możesz znaleźć jedynie jakieś pojedyncze miejsca wolne (o ile w ogole). W parafii jestem od 17 lat i powiedz mi który z poprzednich proboszczów zrobił dla parafii tyle co obecny? Który z poprzednich miał tak dobre podejście do dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Abigo
obiektywnie drodzy : najlepsi w swiecie proboszczowie? sorry poczytaj o tych co przyjda i mysle ze Duch Sw dobrze kierował rada Kaplanska. Proboszcz ustawil sie finansowo dobrze wiec boli odejście do Zakopanego (ze strony marianie.pl aktualnosci) byl inteligentny to prawda ale nie z potrzebami do parafian!!!!chyba do wybranych i wcale nie byl przyjemny i dostepny. wielu nie zna go nawet bo on tylko mial w tygodniu na 7.30 rano lub 8 po lacinie, tak miał na 10 i 14.30 w niedziele msze jest inteligentny opanowany w porownaniu do 2 takich co swoje zale i krzyki na parafianach wywalaja : Kwiatkowski i Pokrzywnicki. nie znaczy "młoda krew " to cos zrobi. zalezy od kapłana inteligencji checi werwy a nasi albo robili sobie kariere finansowa w tym albo latali po chalupkach jak x Waclaw zajmujac sie calym Londynem szkola patryjotyzm jak to nazywacie, ploty intrygi wiec wyszlo sklocanie, miedzy sami soba i zaszczuwanie parafian z ambony . A ucierpialo duszpasterstwo ich i parafian. Wspolnoty nawzajem sie oskarzaja nie wspomne ze w Odnowie wykopali pare osob bo im nie pasowaly- efekt 2 osoby nie zyja, popelnil samobójstwo bo zamiast pomoc to parafianie i ksieza pozbywaja sie wd nich problematycznych bo zajeci soba a takim trzeba pomóc poswiecic uwage. stawali sie nerwowi wszyscy , i ksieza miedzy soba i parafia az taka duza nie jest bo okolo tylko juz 4 tys osob a dodam wiecej o 2 tys ludzi mniej uczeszcza i wiekszosc sa spoza ealingu na ktorym mieszka rzekomo 80 tys Polakow to gdzie ten wzrost duchowy i rzekomo najwueksza parafia w Londynie? najbogatsza moze. ksieza nie sa niewolnikami do miejsca przywiazanymi i wybranych parafian ale zakonem misyjnym (diecezjalni tez sie zmieniaja co jakiejs pare lat 6 ci byli za dlugo) i ciekawe czego zapomnieli o tych 2 Marianach co sa na west ealingu a tu prowadza Odnowa i Neokatechumenat? jakies domysly? tak tak podpisujcie petycje niech wiedza nowi ksieza ktorych ludzi sie trzeba wystrzegac bo to ci co szukaja ukladow . zacznijmy modlic sie za nowychkaplanow by sie sytuacja nie powtorzyla bo to swiadczy ze jednak bylo zle i jest .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam nadzieję że szybko rozgonią te podłą sektę!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sorry ale piszesz serio jakby to była sekta. Skłócili parafian, krzyczeli, osoby popełniały samobójstwo? Brzmi jak sekta, nic innego. Byłam tam kilkanaście lat temu jak jakiś ksiądz odprawiał egzorcyzmy. Byłam z dzieckiem które do teraz to przeżywa. Jakieś babcie upadały na ziemię i się rzucały po tej ziemi! WTF!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja mieszkam nieopodal Ealingu, ale nie chodzę do tego Kosciola, nie czuc tej atmosfery duchowej tylko pogon za pieniadzem. Za to co tydzien jezdze na Neasden do Kosciola Jezuitow o niebo dalej, Kościółek skromny i maly, ale księża są bardzo pozytywnie nastawieni do ludzi, az chce sie isc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość w
Ksiadz moze poprowadzic modlitwe o uwolnienie a na egzorcyzm publiczny nie ma zgody. Tak to jest ze xxlat temu Hanna Gronkiewicz waltz lacznie grupa protestantow z cocfosters izdrawiala ludzi nakladala rece w kosciele na ealingu na glowe. w miedzyczasie dopuszczali marianie wielu swieckich angielskich ale i polskich uzdrowicieli jak niejaki slynny Marcin zielinski co odprawial egzorcyzmy krzyki bolu kostki precz rozkaxuje ci kladl rece na glowe . Niestety na te tematy nie wolno sie wypowjadacc bo proboszcz zabronil. Nad wejsciem do kosciola na ealingu maja znaki okultyzmem jadace dzika bestia wsrod winogron. To jak ma byc dobrze. Zgadzam sie za takich falszywych prorokow poslugujacych bioenergotwrapia ponosimy skutki. Ja widze po rodzinie w Polsce w Lublinie jezdzili do bioenergoterapeuty przyjmuje nadal w koscielevtj w salce parafialnej i zero reakcji ze strony kurii. Czy to sekta. Raczej biedni zniewoleni kaplani i lud co potrzebuja oczyszczenia porzadnego bo nie widza nie widzimy bledow swych. Wd Pisma sw Pana Jezusa tez uwazali za sekciarza faryzeusze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Babcie upadaly na ziemie i sie rzucaly!! To jedzie tzw zabronionym u nas toronto blessing czy cos w tym rodzaju jak mowil ksiadz Piotr Glas. To jakis odlam skrajny protestantyzmu wogole sprzeczny z ideologia chrzescjanstwa. Ucza sztuki prorokowania co sprzeczne z nauka kosciola katolickiego ludzie rzucaja sie na ziemie tarzaja bija nogami prowadzaja jak psy jeden drugiego. Mowia ze to radosc od Ducha sw ale czy Duch swiety poniza. Raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pogon za pieniadzem. Byly rekolekcje z jakims grekiem Nicolasem i tez krzyczal cos o pieniadzach dokladnie nie wiem o co chodzilo o skapstwo i cos chyba z drwina nie na serio ze on za tw pieniadze pojedzie z dziewczyna na wakacje np do Turcji. Zgroza!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
@19:56 dokładnie! To było jakieś błogosławieństwo księdza który przyjechał w odwiedziny. Te babcie serio tarzały się po ziemi i mdlały! To było zaraz jak przyjechalam do Londynu i pomyślałam tylko, że w takim rozwiniętym mieście jest taka wieś. Wstyd!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"gość wczoraj Pogon za pieniadzem. Byly rekolekcje z jakims grekiem Nicolasem i tez krzyczal cos o pieniadzach dokladnie nie wiem o co chodzilo o skapstwo i cos chyba z drwina nie na serio ze on za tw pieniadze pojedzie z dziewczyna na wakacje np do Turcji. Zgroza!!!" no właśnie - NIE WIESZ O CO CHODZIŁO. słyszałeś, że biją dzwony, ale nie wiesz w którym kościele. Nie chodzę do kościoła na Ealing - byłem tylko na tych rekolekcjach - znajomy powiedział bym przyszedł na jedną naukę. Byłem nie tylko na jednej ale na wszystkich pozostałych. Takich rekolekcji jeszcze nie przeżyłem - bardzo dobre nauki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
czas najwyzszy , w koncu moze przyjda makes a ktorej na prawde beda chcieli pomoc.. ..kosciola nie zburza a na pewno nowi beda lepsi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość piatkowy
Co do rekolekcji tego Nicolasa sa na stronie parafii do odsluchania.po odsluchaniu jego rekolekcji youtube w innych parafiach Polski stwiwrdzam:na ealingu bardzo wychwalal przelozonego marianow, tak oskarzal parafian ze mysla iz jemu na pieniadzach zalezy wyzywal ludzi od kanalii mowil rzeczy sprzeczne z nauka kosciola czasem chocby w ostatnim dniu odwrocil wszystko co mowil 4 dni stwierdzajac ze takie rzeczy mozna tylko dowiedziec sie w zyciu na katechezach neokatechumenatu a sprawdzajac tego kaplana jest krajowym koordynatorem neokatechumenatu. Tylko u nas wyzywal ludzi na ealingu od kanalii a Duch Sw nie poniza do tego stopnia ze ktos mowi ok dowiedzialem sie ze jestem kanalia. Tak bladzimy wszyscy jest z miloscia piwiedziane i tak mowil Jezus. Coz pieniazki odniosl do sytuacji bo ludzie narzekaja do ksiezy ze czlonkowie neokatechumenatu naciskaja jak juz przyjety jestes na zobowiazania finansowe contribution do neokatechumenatu do tegi stopnia nie masz zmien prace chcesz byc szczesliwy sprzedaj swe mieszkanie w Polsce a to ogolnie nie jest zalozenie neokatechumenatu i widze po opiniach keajowych ludzie daja swiadectwa ksieza negatywnie nastawieni albo z rezerwa bo lepiej miec pod okiem jakas wspolnote sekte niz pozwolic zbuerac wiekdze gorsze zniwo. Wiec nie oskarzaj internauty innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosciola nie zburza ale marianie juz kolejny raz jak xxx lat temu hindusom kombinuja by sprzedac kosciol na ealingu mimo iz osobiscie maja maly wklad w to moze 10% i tylko zarzadzaja. Z slough juz ich pognali za czasow rektora misjii katolickiej ksiedza Kukli odkupiono i teraz maja dobrze sa diecezjalni wieksza kontrola nad nimi. Niestety prawda taka ze misja katolicka nie ma wplywu na to zgromadzenie!!! Zaznaczam zgromadzenie !!! Nie zakon !! Oni tylko podlegaja pod swojego prowincjala wiec to jest swego rodzaju sekta.!!!!! Roznica ze ich nie obowiazuje tzw.zasada posluszenstwa wladzom wyzszym kosciola jak episkopat zasada wlasnosci co znaczy nabyte cos jest indywidualnie. Tak jak u redemptorystow !!! To wszystko co nabyl Rydzyk oficjalnie zarzadzaja inni luxveritas itp a po smierci Rydzyka jesli nie zrobil testamentu jakis zobowiazan dziedziczy rodzina kuzynowstwo.ale tym powinny zajac sie wladze panstwowe regulatorzy sejm nie my. Coz nie wiem czy nowi od 28 sierpnia marianie zmienia cos duchowo moze tak bo kustosz bazyliki Lichenia bedzie rzadzil tutaj a proboszczem bedzie jak widze inteligentny kaznodzieja rekolekcjonista. Jak nie to bedzie musial prymas polski odebrac im dekret wydany przez wyszynskiego ze daje im w zarzadzanie a nie wlasnosc kosciol na ealingu odkupic udzialy marianow i wprowadzic po rozeznaniu inny zakon lub diecezjalnych ksiezy . Problem w tym ze niby proboszcz rzadzi ale nie sam decyduje przelozony domu zakonnego i to powoduje podzialy sadze.a rada parafialna u marianow to wielkie g...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kosciola nie zburza ale marianie juz kolejny raz jak xxx lat temu hindusom kombinuja by sprzedac kosciol na ealingu mimo iz osobiscie maja maly wklad w to moze 10% i tylko zarzadzaja. Z slough juz ich pognali za czasow rektora misjii katolickiej ksiedza Kukli odkupiono i teraz maja dobrze sa diecezjalni wieksza kontrola nad nimi. Niestety prawda taka ze misja katolicka nie ma wplywu na to zgromadzenie!!! Zaznaczam zgromadzenie !!! Nie zakon !! Oni tylko podlegaja pod swojego prowincjala wiec to jest swego rodzaju sekta.!!!!! Roznica ze ich nie obowiazuje tzw.zasada posluszenstwa wladzom wyzszym kosciola jak episkopat zasada wlasnosci co znaczy nabyte cos jest indywidualnie. Tak jak u redemptorystow !!! To wszystko co nabyl Rydzyk oficjalnie zarzadzaja inni luxveritas itp a po smierci Rydzyka jesli nie zrobil testamentu jakis zobowiazan dziedziczy rodzina kuzynowstwo.ale tym powinny zajac sie wladze panstwowe regulatorzy sejm nie my. Coz nie wiem czy nowi od 28 sierpnia marianie zmienia cos duchowo moze tak bo kustosz bazyliki Lichenia bedzie rzadzil tutaj a proboszczem bedzie jak widze inteligentny kaznodzieja rekolekcjonista. Jak nie to bedzie musial prymas polski odebrac im dekret wydany przez wyszynskiego ze daje im w zarzadzanie a nie wlasnosc kosciol na ealingu odkupic udzialy marianow i wprowadzic po rozeznaniu inny zakon lub diecezjalnych ksiezy . Problem w tym ze niby proboszcz rzadzi ale nie sam decyduje przelozony domu zakonnego i to powoduje podzialy sadze.a rada parafialna u marianow to wielkie g...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
JAK MOZNA TAK MARNOWAC CZAS I ZYCIE I CHODZIC DO KOSCIOLA ?????!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Po co wiara ? By marnowac czas i pieniadze? Po co wiec wszystkie te instytucje niby charytatywne historyczne by nabijac im kasy za siedzienie i pilnowanie czegos co nie ma wartosci a doradztwo pomoc watpliwej jakosci? Po co pomagamy innym by wlasciwie czerpac satysfakcje dzika albo lepiej nie chce widziec slyszec itp. Polacy to narod neurotyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emigrant z Gdyni
Odwołano księży z powodu plotek buraków(kretynów). Zjechały się wieśniaki i księża maja im padać do stóp bo czasami na tacę rzucą funta ....90% siano z buta wyłazi tacy to "parafianie", Ci sami co na ulicy używają tylko h.... k.... ,obrzydzenie bierze. Żal księży ,którzy się starali poświęcając własny czas,siły ,życie. Pacanowo z Ealingu nie zasługuje na Was drodzy księża. Bóg zapłać za posługę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A ja słyszałam że było obmacywanko ministrantów!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Wszyscy jesteście nawiedzeni. Zajmijcie się pracą i rodziną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawny parafianin
Sekciarstwo , aprobata zla w postaci okultyzmu ,materializm ,intrygi ,ploty ,nieuczciwy handel nieruchomosciami nie bedacych ich wlasnoscia, ,sprzyjanie platfusom -oto caly obraz tej parafii..Oby nowi ksieza cos zmienili -ale chodzic tam nie zamierzam -urazy lecze w innym kosciele..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×