Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Elyxa

Jaką wybrać szkołę średnią?

Polecane posty

Gość Elyxa

Hej. Zacznę od tego, że jestem w 7 klasie i zaczynam się zastanawiać, do której szkoły średniej się wybiorę. Uczę się dość dobrze, w tym roku będę miała średnią powyżej 4.75. Z matematyki jestem dobra - uznaje siebie za ścisłowca - 95% dostałam z próbnego. Za to interesuje mnie polski, generalnie sprawia mi przyjemność uczestniczenie w lekcjach tego przedmiotu. Bez różnicy czy to gramatyka, czy chociażby omawianie wierszy. Wiem, że dopiero jeden rok się uczę, ale chemię i fizykę również lubię lecz nie tak bardzo jak polski. Teraz moje zmory. Nienawidzę historii, także od razu wykluczam profil humanistyczny. Z angielskiego mi idzie mocno średnio. Co prawda mam 4/5, ale w gruncie rzeczy testy mi nie wychodzą dobrze - 60-70%. Za to przyzwoicie mi idzie w niemieckim. Biologia również nie jest moją mocną stroną. Nie uczę się z niej szybko oraz nie mam jakiejś chęci. Rozmyślam nad udaniem się do liceum mat-fiz albo do technikum ekonomicznym. I tu pojawiają się moje wątpliwości. Po liceum należałoby wybrać się na studia, które będą strikte związane z moim przyszłym zawodem. Z reguły liceum lepiej przygotowuje do matury, ma się po nim większą wiedzę ogólną. Także z jednej strony dzięki liceum mogłabym wydłużyć czas wybrania swojej ścieżki zawodowej, ale to też jest wrzucenie się na głęboką wodę. Jak już wcześniej napomknąłam, trzeba iść na studia związane z przyszłą pracą. Jeżeli bym poszła do technikum, miałabym właśnie na starcie zawód. To na pewno jest dużym plusem, ale nie wiem czy by mi sam ten zawód bez studiów wystarczył. Oczywiście mam zamiar iść na wyższą uczelnię, jakikolwiek by padł wybór szkoły średniej, ale mogłabym wybrać studia bardziej luźno, związane bardziej z moimi zainteresowaniami, aniżeli predyspozycjami. Ewentualnie w technikum by mi się tak spodobało, że bym wybrała dalsze edukowanie się w tej dziedzinie. Napomknę też o tym, iż rynek pracy jest na tyle niestabilny, że mogą się pojawić zawody, które będą mi bardziej pasować, a wtedy liceum byłoby lepszym rozwiązaniem. Także proszę o pomoc bardziej doświadczone osoby, które są przynajmniej po szkole średniej, jak to wy widzicie i co byście wybrali na moim miejscu? Czy same technikum wystarczy, by znaleźć dobrze płatną pracę, z równie dobrymi warunkami? Jak wygląda przygotowanie się do matury w obu szkołach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×