Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość gość

Powrot z niemiec z dzieckiem do Polski bez zgody ojca

Polecane posty

Gość gość

Witam serdecznie. Z racji tego ze nie potrafie odszukac konkretnych informacji, szukam tutaj pomocy. Sprawa wyglada nastepujaco. 5 lat temu urodzilam w Polsce syna i bylam juz w zwiazku malzenskim. Pierwsze 2 lata to byl istny koszmar. Z racji tego ze ciagle klocilismy sie z mezem, rohzstawalismy, wracalismy do siebie, co chwile mieszkalam gdzie indziej. Dluzszy okres czasu u moich rodzicow ktorzy bardzo mi pomagali. Gdy syn mial nie spelna 3 lata ostatecznie postanowilismy dac sobie ostatnia szanse i wyjechac do niemiec. Wszyscy jestesmy tutaj zameldowani, ale mamy tylko obywatelstwo polskie. Niestety kolejny raz zawiodlam sie na mezu. do sedna. Moj maz jest osoba bardzo nerwowa. Nagminnie niszczy w zlosci rzeczy. wczoraj po kolejnej awanturze w obecnosci dziecka rzucil telefonem, strzaslal ekran, przy dziecku kpil ze mnie ze nie nadaje sie na matke i zone. Uslyszalam nawet ze ma ochote mi przypier...dolic. W domu wszystko robie sama. Z jego strony moge zapomniec o przytuleniu rozmowie itd. Pare miesiecy temu poznalam mezczyzne. widzialam go tylko raz ale sporo korespondowalismy. Wydaje mi sie ze to byla moja desperacja o czyjas uwage poniewaz ze strony meza jej nie mialam i nie mam. Z tym mezczyna kontaktu juz nie utrzymuje ale on mi to caly czas wypomina i twierdzi ze to ciagnie sie dalej. Mam dosc juz tego wszytskiego. Jego awantur, pretensji, rzucania przedmniotami i ponizania mnie nawet w obecnosci syna. Chce wrocic do Polski jednak on mi grozi ze zglosi to jako uprowadzenie dziecka. Ale jak skoro dziecko jest obywatelem Polski a przed wyjazdem obydwoje ustalalismy ze jedziemy na probe. Oczywiscie maz mi grozi ze nie zniszczy bo rzekomo nie wiem czego chce. Ja wiem. Milosci, stabilizacji i przedewszystkim poczucia bezpieczenstwa. Czy w takiej sytuacji moge bez jego zgody spokojnie wrocic do Polski? Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moze zglosic uprowadzenie. Naturalnie.... Z tym ze moze Ci naskoczyc poniewaz dziecko nie ma niemieckiego obywatelstwa :)))) Bylam w podobnej sytuacji. Nawet kontaktowalam sie w owej sprawie z adwokatem zarowno w PL jak i w DE. Obydwoje powiedzieli ze nikt nie ma prawa zmusic mnie i dzieci do pozostania w DE poniewaz mamy obywatelstwo Polskie. Chyba ze Ci udowodni ze dajesz ciala na lini matki tzn. stosujesz przemoc, pijesz itp ale z tego co widze to chyba jest na odwrot. Twoj maz stosuje przemoc psychiczna a to boli bardziej od przypierniczenia w twarz. Robiac awantury w obecnosci dzieci sam zachowuje sie jak dzieciak. Nie boj sie i zycze powodzenia bo chyba trafilas na "ciezkiego" osobnika do walki. :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie powinnaś zabierać ojcu dziecka. On jest taki jaki zawsze był a ty dobrze wiedziałaś o tym przed wyjazdem do Niemiec. I pamiętaj, że życie w PL jest trudne. Skarzesz na nie nie tylko siebie ale i twoje dziecko. No chyba, że masz nowego partnera, który ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gość 16:53 zajrzyj do słownika A po huj dziecku taki psychiczny ojciec ??? Żeby miał traumę do końca życia ?? Uciekaj kobieto jeśli masz gdzie,zapewnij dziecku spokojne życie,dobrze by było jakbyś swojego męża nagrała podczas jego chorych akcji,skoro dziecko ma obywatelstwo polskie to nie powinno być żadnego problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgłoś męża tyrana w Niemczech a oni zrobią już z nim porządek. Zbierz dowody, nagrania, zdjęcia, oczywiście rob to tak żeby nie zauważył. Wywala go za szmaty skoro znęca się nad toba i dzieckiem (przemoc psychiczna to tez przemoc) dostaniesz ty pomoc państwa i pieniądze na dziecko. Ten kraj troszczy się szczególnie o matki z dziecmi. Wywożąc dziecko do polski narobisz sobie problemów i jeszcze zostaniesz bez pieniędzy a w Polsce ci nikt nie pomoże chyba ze masz rodzine która cię zasponsoruje ale na pewno nie państwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×