Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Polecane posty

witam wszystki e ,mamy i nie tylko chcialam sie spytac czy ktorejs dziecko przechodzilo OSPE WIETRZNA moj synek dzisiaj zach. czy mozna go normalnie myyc i jak dlugo trwa ta choroba jeszcze czy wys ie nie zaraziliscie przy tym o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Przy ospie raczej nie wskazane jest mycie.Najlepiej smaruj dziecko pudrodermem,to taki puder w plynie. Moje dziecko jak było chore w tamtym roku,to równo dwa tygodnie po nim ja dostalam ospę.Niestety u mnie przebiegała o wiele gorzej niż u dziecka.Ale przeżyłam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za informacje dzisiaj mu goraczka spadla pewnie juz wszystkie krosty mu wyszly a tym smaruje tylko niewiedzialam co do mycia i najgorsze to ze ja jeszcze nie mialam ospy wiec !!! moge dostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda123456
czesc! Moja córeczka przechodzila ospe w zeszlym miesiacy-to byl koszmar.Miala krosty wszedzie-wysypywalo ja 4 dni.Najgorsze byly krosty na powiekach.Nie mozna ich bylo posmarowac wiec ja okropnie swedzialy.Plakala 4 noce.Ma 18 miesiecy.Nie kapalam jej dopoki strupki nie zaczely odpadac.Kazde dziecko przechodzi to inaczej.Tez slyszalam ze dorosli przechodza ospe bardzo ciezko.POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Inna Magda
Moja córka miala ospe w zeszłym roku.. niezbyt ciężko ją przechodziła.. wysypało ją szybko i dość szybko schodziło, nie swędziało zbytnio, a krost nie było wiele. Ja dostałam ospę dokładnie dwa tygodnie po niej.. obajwy były nieco inne i pani doktor ich nie rozpoznała ( ból pleców zakwalifikowała jako chore nerki). Krosty pojawiły sie na drugi dzień po wizycie u lekarza. Najgoresze dla mnie były bóle głowy.... potworne, długotrwałe i tak silne, az do wymiotów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam ospę
kilka lat temu, koszmar!! Najpierw wysoka gorączka coś około 40stopni, lekarz stwierdził, że to grypa, na drugi dzień, porobiły mi się krosty na głowie, a potem już "poleciało", swędziało potwornie! Do dziś mam pamiątkę po wiatrówce, mała dziurka koło ucha, po rozdrapałam krostę. To bardzo ważne aby dzieci nie drapały bo zostają paskudne blizny! Moj tata nie miał wiatrówki i się nie zaraził :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewiczek
Hej! Przy ospie nie powinno się kąpać. Pamiętam jak sama miałam ospę i jak brakowało mi kąpieli, ale inaczej krostki się nie chcą zasuszaći przez to mogą pojawic się komplikacje. U mojego dziecka w przedszkolu panuje teraz ospa, więc czekam czy zachoruje czy nie .Wiem, że okres wylęgania trwa 2 tygodnie, więc pozostaje mi czekać... Może nie zachoruje, bo jak jesienią panowała różyczka to też się nie zaraził, ale na różyczkę był szczepiony... Pozdrawiam Ewa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liberalna
Witam Mam 32 lata i wlasie przechodzę ospę. Zarazilam się od coreczki, ktora przechodzila ją bardzo lagodnie. Ja męczylam się strasznie. Tysiące krost - WSZĘDZIE! teraz schodzą strupki, wiec jest ok. Ale co do mycia - byłam u lekarza, ktory powiedzial, ze zakaz mycia to przesad!. Wrecz powiedzial, ze nie mozna kłaśc jednej warstwy pudru na druga! Kazał myc delikatnie szarym mydlem i gazikiem. Od razu pomogło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trucker
mam pytanie za tydzien wylatujemy do egiptu a dziś dowiedzieliśmy się ze w przedszkolu do którego chodzi nasza 5-latka panuje ospa! jak długo wychodzi choroba od potencjalnego zarażenia i jak długo średnio trwa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Przy ospie trzeba kąpać dziecko!! Codziennie!! Nie można przetrzymywac go w wodzie, najlepiej szybki prysznic ale krosty muszą być utrzymywane w czystości!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×